Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha nincs bennem együttérzés...

Ha nincs bennem együttérzés akkor ilyen helyzetekben színlelni kell vagy jobb csendbe maradni?

Figyelt kérdés
Utálom ha valaki panaszkodik és általában elküldeném oda hova való,de az nem mindig jó.Apám azt mondta hogy az intelligens ember viselkedik,megtartja a véleményét és próbál megfelelni az átlagos normáknak mert az több kaput nyit ki mint a bunkó stílus még ha jól is esik.
2018. aug. 5. 21:31
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Bennem minimális empátia van (nem, nem vagyok pszichopata). A nővéremet szoktam megkérdezni, adott szituációban mit illik mondani. Ha beszólogatsz embereknek, tegyük fel kollégáknak, az valóban hátráltathat az életben. Egyébként az empátia hiánya nem egyenlő azzal, hogy bunkó a stílusod. Apádnak igaza van, intelligens ember nem szólogat be másoknak, kulturáltan elmondja a véleményét.
2018. aug. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 he84 ***** válasza:
Azért jó, ha van benned empátia, mert úgy érzed át igazán a másik baját, nehézségeit és ha jobban megérted a baját, jobban meg tudod őt érteni, esetleg segíteni is tudsz neki, ha akarsz. Szerintem ennél jobban ezt nem lehet elmondani. Normális és empatikus embereknek alapból jó érzés, ha meghallgathatják mások baját és esetleg segíthetnek is nekik. De ahogy más is mondta, benned ez nincs meg, így nem igazán érted meg. Ám úgy néz ki, hogy sajnos te túl önző vagy ehhez, mert máris azt kérdezted, hogy mi hasznod származik ebből, miért jó ez neked. Hogyha főleg a saját hasznodat keresed ennyire, ha más bajáról van szó, akkor az már régen rossz. Ha ilyen vagy, kerüld a problémás embereket, ne akarj nekik segíteni, mert így inkább ártasz nekik, de ne színlelj és ne bántsd őket!
2018. aug. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Nem csak a panaszkodástól de a romantikus nyálcsorgatástól is rosszul vagyok.Főleg amikor facebookon kirakja valami pancser hogy a csaja előtt térdel és a kezét csókolgatja a karácsonyfa előtt.
2018. aug. 6. 15:27
 24/26 anonim ***** válasza:
Már el lett magyarázva miért, nem hinném hogy tovább lehetne részletezni a dolgot.
2018. aug. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
A kérdésre egy normális válasz sem jött nem az a kérdés hogy a színészkedés vagy a hallgatás jobb e másoknak hanem hogy NEKEM melyik jobb...
2018. aug. 6. 22:21
 26/26 he84 ***** válasza:
Azt magadnak kell tudnod kérdező, nem másoknak és egyik se jó! Már mindenki elmondta miért, ennél nincs olyan, hogy az egyik jobb! Ezért kaptál ilyen válaszokat, fogd fel és kérlek ne fárassz minket most már ezzel a túl nagy értetlenségeddel! Ha segítséget kérsz, akkor fogadd el és ne lázadj ész nélkül!
2018. aug. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!