Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan tudjam elfogadni a...

Hogyan tudjam elfogadni a "nevelőapámat"?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy anyám egy éve találkozott egy pasival, aztán szakítottak, de nemrég újra elkezdtek találkozgatni a pasival. Kedves ember, meg kedvelem, meg hasonlók, de mégis nehezen tudnék rá úgy gondolni, mint egy pót apára, és fura lenne, ha velünk lakna vagy hasonlók. Hogyan fogadjam el őt?

2018. aug. 8. 14:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ő el van neked fogadva, ha nem undok veled, szerintem akkor el van ő fogadva. A háziállatok is pl új családtagok, szóval ővele sem lesz bajod, ha aranyos, akkor megszokod. Amúgy pl nekem is anya pl összejött újjal; és akkor attól még ugyanúgy apát szólítottuk apának, és anya új párját, akitől a kistesónk van, őt meg Lacinak. Szóval nem kell rá apádként tekintened; semmi ilyen kötelezettséged nincs, szerintem te ezt túlgondolod. Legyél vele aranyos, hogyha ő is az veled; ha meg nem akkor nem kell, de nem is feltétlenül vagy köteles hozzászólni. A vérszerinti apád marad az apád, ha meg ő aranyos, akkor tekinthetsz rá pl nagybácsiként is, vagy nem is feltétlenül kell neki titulust adnod. Ha aranyos, megszokod, hogy veletek lakik, ha nem aranyos nem foglalkozol vele. Nem kell ezt túlbonyolítani, tehát tulajdonképpen szerintem nincs is itt probléma; mert pl ilyen idegesítő tulajdonságot, jellemvonást, szokást nem írtál hozzá, tehát feltételezem annyira nem ellenszenves neked, hogy utáld.
2018. aug. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igazad van, számomra egyáltalán nem ellenszenves, csak a válás óta anyának ez az első komolyabb kapcsolata és meg kell szoknom
2018. aug. 9. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!