Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit gondoltok a női vadászokról?

Mit gondoltok a női vadászokról?

Figyelt kérdés

2018. szept. 7. 00:18
1 2 3
 21/30 Mickbro ***** válasza:
68%
Egyik kollégám felesége vadász, azért, mert ott tovább lehet építeni a munkakapcsolatokat. Mert ott nagyon gazdag emberekkel lehet ismerkedni, és a kapcsolatok révén zsírosabb állásba kerülni.
2018. szept. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 Mickbro ***** válasza:

Egy kicsit eltérek az eredeti kérdéstől, de minden vadászra vonatkozik.

Aki megöl egy állatot, az egye is meg. Elvégre ezért ölünk, a húsért. Hobbiból vagy élvezetből ölni bűn, beteg dolog.

2018. szept. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
38%
Én is az vagyok, férjem pedig hivatásos vadász. Ez mindent elmond arról, hogy mit gondolok.
2018. szept. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
68%

Utolsó,

semmit nem mond el, lásd 21. válasz

2018. szept. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 Mickbro ***** válasza:
Bocs, azt elfelejtettem írni, hogy a kollégám felesége hobbi vadász. Főállásban mással foglalkozik.
2018. szept. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
0%

Érdekember lehet az orvos vagy éppen a bolti eladó is, ettől még nem gondolom az összesről ugyanazt.

Mi vadász család vagyunk, nekünk életforma. Ha nem tetszene, nyilván nem így élnénk...

(#23)

2018. szept. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim válasza:
Nekem tetszik.Írj.:)
2018. szept. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Azt amit a férfiakról, vadászat szempontjából nem látok érdemi különbséget.


#6; #8 és társaik:

A természet azért "végzi el" a szelektálást, mert a tápláléklánc egy egyensúlyi rendszer. Az alján a növényekkel, a tetején a csúcsragadozóval. Magyarországon az a nagy helyzet (ahogy sok más helyen) hogy az ember a csúcsragadozó. Ez felelősséggel jár, amibe az is beletartozik, hogy szükséges bizonyos mértékben vadászni. A természetnek ez a rendje. Az erősebb eszi meg a gyengébbet.

--hadeazembernemiserősebbmertfegyverevan--

Az embernek azért van fegyvere, mert van annyi esze, hogy készítsen magának. Ha a vadásznak nem szabad használni az eszét, akkor úgy korrekt, hogy a vad meg ne használhassa a tömegét, agyarát szarvát, karmát stb...

--deosztrohadjonmeghogyévleziazöldöklést--

Van aki meg azt élvezi, hogy kocsival driftel, közben hátul fújja ki az égésterméket, meg szórja a gumirészecskéket szanaszét.

Amúgy gondolj bele, milyen sírás lenne abból, ha olyanoknak lenne kötelező vadászni a vadállomány megőrzése érdekében, akik egyébként utálják.

2018. okt. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Ja, én előbb vesznék éhen bárhol ha csak rólam lenne szó, de ha mondjuk ott éhezne mellettem egy oviscsoport, hááát... nem tudom. Azt hiszem önmagában a szenvedést nem bírom nézni, szóval azon dőlne el a dolog, hogy melyik szenvedést bírnám kevésbé sokáig nézni, és nyilván a hozzám jobban hasonlító faj lesz az akinek a nyomora jobban megvisel. Valószínűleg eljönne az a pont mikor leölnék egy állatot, és biztos nagy öröm lenne látni, hogy jóllakattam vele egy oviscsoportot. Szerintem hozzá lehet szokni ahhoz, hogy kiontod egy állat életét, nem olyan régen még teljesen normális volt, hogy a nagyobb lányok libanyakakat vágtak el a férfiak meg disznót öltek minden télen, nagy buli volt... bár valamiért mindig ittak előtte... talán a hideg, vagy mert csak úgy. Kell ehhez egy mentalitás szerintem. Ahhoz is, hogy valaki ezt hobbinak nevezze. Nincs bajom a vadászokkal, vagy inkább igazat adok abban, hogy nem nagyobb baj, mint a többi általános emberi tulajdonság. És azt gondolom, valakinek ehhez is kell érteni, mert hiába mondjuk egy jól képzett rendőr, vagy ott vannak a mindenre alkalmatlan sintérek, vagy a katonák akiket még sosem láttam ilyen helyzetben, mikor néhány vadállat letéved a városba és játszótereken riogatja a lakókat, valahogy olyan szerencsétlennek látszanak a fegyveres szakemberek, de jönnek a vadászok és ha muszáj kilövik, vagy benyugtatózzák és visszaviszik a helyére. Szóval kell, hogy legyenek olyan emberek, akik tényleg tudják hogyan kell ölni, nem csak hallottak már róla. De a vadászat ilyen nemesi hobbi lett, és nem ész, fegyver és a vad volt a felállás, hanem vadászkutyák serege, fegyverhordozók, lovak, magaslesek, csapdák, hajtók és a vad volt a felállás, ami már semmi másról nem szól szerintem, mint a státusz állandó megerősítéséről, hogy az ember megmutathassa nem csak egyszer uralta le a világot, de bármikor képes erre. Csak hát ez nem igaz persze. Láttam már vadász nappaliját, több döglött állatfej volt a falon mint amennyit azokból élve láttam valaha. Szerintem az állatok félnek. Az a bajom a vadászattal. Alapból félnek, hozzá tartozik az életükhöz, de a vadászat ezt felerősíti bennük. Rettegnek. Szép hagyomány, kedves időtöltés.
2018. okt. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Kérdező, de női vadász vagy? Nekem is van vadászvizsgám, de azért mégsem lettem hivatásos vadász, ellenben van egy ismerősöm, aki igen. Férfibarátaink ebben semmi kivetnivalót nem találnak, csak azok, akik a vaádzsokat amúgy is fikázzák. azoknak meg mindegy.
2021. jún. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!