Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Csak én undorodom ettől a...

Csak én undorodom ettől a kortól, századtól?

Figyelt kérdés

Úgy érzem egy kalap sz*r lesz a 21. század. mert minden elértéktelenítődött, minden könnyűvé, minden érvénytelenné vált. A közhangulat a korszellem is olyan cinikus, unott kiégett. Lehet szellemileg elhasználta magát az emberiség? (Legalábbis itt nyugaton.)

Úgy látom, érzem elhagytuk a nagyon szép katolikus hitünket, hagyományainkat vagy egyéb szokásokat melyek a régi Magyarországra oly jellemzőek voltak. Mintha a normalitástól, vagy legalábbis egy bizonyos koordináta rendszertől kezdenénk egyre jobban eltávolodni.

Már minden a múlté ami szép volt ebben a nyomurult életben: a dzsentrik, költők, írók kávéházi világa, - maga az a kultúra, a szép csendes vidék vagy a rendezett város, vagy csak Holywood csillogása. A szivarozó, öltönyös férfiak kik irodákban dolgoznak kemény elvek mentén. Kik munka tán megisznak pár wiskyt. Az igazán csinos és szép nők, akik még tényleg azok voltak és úgy viselkedtek.

Vagy csak maga a lázadás. Már az sincsen? Hol vannak az USA hippyei, beatnik-ei vagy éppen itt a a vasfüggöny másik oldalán.

Nézek régi képet milyenféle korból és azt látom hogy valahogy volt súlya az életnek, volt benne anyag. Az emberek kérges kezein, a gyűrődő arcokon. A parasztokon ahogy dolgoznak, kaszálnak. A filmek díszletein, az autók kasznijain. A szerelmeken. Az emberek közti kommunikáción.

Megnézek egy-egy régebbi filmet és mintha egy teljesen másik világot néznék. Ma már alig van erő a vallásban, a barátságban, a kapcsolatokban, a szerelemben, az autók kasznijaiban. A filmek többsége pocsék a mai művészek nagy része egy rakat hulladék.

Megnézek egy képet a 70-s évekből és több élet van rajta, mint ma ha kimegyek az utcára. Szerintem nagyon nem tett jót a világgal az internet és a virtuális játékok.

Elveink sincsenek már nagyon. nem tudunk mi ellen küzdeni. (Maximum a bevándorlás ellen.)

Tudom a nosztalgia csalóka, de valahogy mégis azt érzem valahogy szebb volt a kávéházi költők úri világa, a népi írók világ, az 50-80-Amerika, a kádári langyos víz mindennapjai. Most itt van minden, megkaptunk mindent amire vágytunk az elmúlt száz évben utazhatunk, szabad piac van, egyre modernebb minden, gyorsul a világ - de valahogy elértéktelenítődött benne minden.

Tudom régen sem volt habos torta az élet de mégis 18-19 évesen neki mertek vágni az életnek. Most meg én és sokan mások 23 éves létükre egy lakásra valót sem tudnak összeporolni. Sokan a mobiljukat is hitelre veszik.

Nem tudom hova tart ez a világ de egyre jobban elkorcsosul, elfajzik.



2018. okt. 12. 12:49
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
*má zöldségek, meg ilyenek, bár az se nyújt felemelő látványt.
2018. okt. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
*Olyan borongós, olyan lesújtó, olyan kedvtelen az egész.
2018. okt. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem, de valahol mi akartuk, hogy így legyen.
2018. okt. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
93%

Annyi hulyeseget irtal, sokan leirtak, en egy ujabbra hivnam fel a figyelmedet: “Tudom régen sem volt habos torta az élet de mégis 18-19 évesen neki mertek vágni az életnek. Most meg én és sokan mások 23 éves létükre egy lakásra valót sem tudnak összeporolni.”


23 eves letukre nem tud valaki egy lakasra valot osszesporolni? Hat borzaszto, akar 5 evet is dolgozhattak mar addig (de altalaban inkabb harmat)! Ennyi ido alatt nem lett hazuk! Borzalom!

Ember, kepben vagy te hogy a 19. vagy 20. szazadban mennyi erofeszitesbe kerult egy lakashoz jutni? Vagy a nagy 80-as evekben, amikor 5-15 evet kellet egy autora varnod, miutan mar megvolt a penzed??


Kapjal eszbe, es ne probald a sajat sekelyes vilagnezetedet es abszolut fogalmatlansagodat holmi mondvacsinalt vilagfajdalomnak alcazni, es ne probald a regi idok megprobaltatasait (ehezes, gyerekhalandosag, vilaghaboruk, verbe fojtott forradalmak (‘48? ‘56?), varhato elettartamok, ezek megvannak?) elbagatelizalni, hogy mennyire rossz neked, mert sz emberek hitelre veszik a mobilt meg szarok a filmek.


Es ha azok?

Fel tudod fogni hogy milyen irtozatosan sekelyes vagy ezekkel a muproblemaiddal, azon idok gondjaihoz kepest, amiket ugy eletetsz, vagy tenyleg ennyire be vagy szukulve, hogy semennyi aranyerzeked nincs?

2018. okt. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Nem hiába volt egy cikk, hogy minden negyedik magyar funkcionális analfabéta. Egyszerűen nem tudtok szöveget elemezni. Sekélyesnek mondasz, mégis szerintem százszor többet olvastam mint te. De ha el is olvasol valamit lás már mögé, ki és miért írta. A filmek a legjobb látlelet egy korról, te műveletlen. Az tartalmazza a legtöbb információt, hogyan miképpen éltek az emberek, milyen tárgyaik voltak milyen autót vezetnek. Ezeket hasonlatnak mondtam, hogy megértsétek mire gondolok. De ennyi eszetek sincsen. És nézzetek magatokba ahelyett hogy értelmesen válaszolnátok itt élitek ki a személyes frusztrációtokat. És olvastok utána az analóg gondolkodásnak.

És igen régen több volt az emberekben az anyag. A hit. A közerkölcs. Ezek adták meg a méltóságukat. Mielőtt leírtak vagy kimondtak valamit meggondolták kétszer is. Ti hajlamosak vagytok azt hinni hogy az embernek most a legjobb. De ha szerinted nem tragikus, hogy hitelre veszi a korosztályom a mobilját nagyon sötét vagy. Ti látjátok torzan és vakon a világot H. G. Wells - Vakok országa - olvasd el, magára fog mindenki ismerni.


Egyszerűen nem tudtok szöveget elemezni, nem ez az első esetem a magyar emberekkel. A magyarok jelentős része egyszerűen nem tud gondolkodni, elvontan meg főleg nem. Azért írtam így hogy részletes, plasztikus legyen, hogy jobban átélhető legyen. Te szerencsétlen egy történész mi a fszbol vonja le a konzekvenciát ha nem az írott szövegből, képi ábrázolásból (festmény, film, metszett, fotográfia, freskó) meg a visszamaradt tárgyi leletekből. Mielőtt fröcsögsz gondolkodjál te félművelt proli. Az meg külön megdöbbentő hogy itt jön ki rajtad a frusztráltság.

2018. okt. 13. 01:07
 26/29 anonim ***** válasza:
94%

Először tényleg azt hittem, hogy érdemes veled leállni vitázni, de ez a picsogás a részedről már kész röhej.

Itt sajnos mindenki teljesen hülye, csak te vagy szerencsére a reménysugár számunkra.

Tényleg nem veszed észre, hogy mennyire túldramatizálod ezt? Hisztizel itt és ráadásul még olyan beképzelt vagy mellé, hogy az hihetetlen.

Az égvilágon senki nem mondta, hogy ez a kor a legjobb. Jössz itt azzal, hogy nem vagyunk képesek elvontan gondolkodni...nem hiszem el b+... Mit kell ezen elvontan gondolkodni???

A frusztráltság az éppen rólad süt drága, meg a felsőbbrendűségi komplexus.

2018. okt. 13. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Tipikus magyar vagy aki konstruktív vita, vagy megállapítás helyett személyeskedik. (Úgy mint az előző hozzászólok.) Páran tudtak normális választ adni és megértették a kérdést.

Úgy látszik te nem értetted. Előzőleg még itt szidsz, hogy régen milyen nehéz volt az élet, most meg azt mondod mi és érezzzük, hogy ez nem valami jó kor. Most akkor mi van?

Semmi intuíciód nincsen. De ha meg így gondolod mit törekszel?

Frusztrált vagy és itt vezeted le a feszültségedet, tipikus magyar szokás. Ezért is ártalmas ez, régen szemtől szembe az emberek nem igazán mertek ilyen ordenáré módon megnyilvánulni mint itt a magyar interneten.

2018. okt. 13. 09:24
 28/29 anonim ***** válasza:
92%

Összekeversz valakivel.

Amúgy attól hogy teletűzdeled idegen szavakkal (néhol szerintem nem is a megfelelővel lol) a mondataidat, nem fogsz okosabbnak látszani, bármennyire is próbálkozol.

2018. okt. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

Félművelt proli, ez azt hiszem nekem szólt.


Aranyos vagy, hogy igy ismeretlenül egy hozzaszolas alapján ezt írod. Ha már annyira villogsz azzal a nagy olvasmányi teljesítményeddel és lenezel másokat, hadd mondjam el, hogy én meg az emberi szervezet mukodesrol, anatomiajarol, elettanarol, sejtbiologiajarol stb stb tanulok, ahol kőkemény kémia és fizika is van. Tehát személy szerint jobban kedvelem a tudományt, mint a bolcseszettudomanyt. Persze ez mindegy is, lehetnek eladó, vagy sportoló, vagy kőműves, akkor is gusztustalan dolog másokat lenezni és prolinak titulalni. Csak gondoltam kicsit szállj vissza a földre azzal a nagy történész karriereddel. :)


És ha még mindig leragadnal a műveletlen proli kifejezés mellett - habár valóban kevés időt szentelek az olvasásra- jelenleg egy német nyelvű krimit olvasok. :) Kinek ez, kinek az.


Valószínűleg én is lehordhatnalak, hogy te tudatlan ostoba vadb@rom, mert éppen fingod nincs azokról a dolgokról, amiket én tanulok. De nem teszem, mert értelme nincs.



Szeretem az értelmes vitákat, de sajnos rossz kérdésnél vagyok, pedig érdekes a téma, lehetne róla véleményt kifejteni,ha nem lennél ennyire gyerekes, buta és értetlen. Illetve ha tudnad, hogy egy vita miről szól, vagy hogy hogyan kell normálisan érvelni.


Mindhiába, a diploma mellé intelligenciát nem osztanak. ;)

2018. okt. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!