Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nagyon zavar, hogy rengeteget...

Nagyon zavar, hogy rengeteget beszélek, mit tudnék ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat beszélek a barátaimmal, ismerőseimmel és sokszor úgy érzem, elegük van belőlem emiatt. Viszont amikor kérem, hogy mondják meg ha zavarja őket, akkor nem szólnak. Nem arról van szó, hogy nem hallgatom meg őket, szerintem jó hallgatóság vagyok, de egyszerűen imádok beszélni! Nyilván emiatt sok olyan dolgot is mondok, aminek lehet nincs sok értelme, nem kíváncsiak rá...

Mit tehetnék, hogy ne jöjjön rám folyton a beszédkényszer?

18/L



2018. nov. 13. 18:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Shut up! 😀
2018. nov. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
11%
Fogd be a pampogód. És főleg ne mentegesd magad állandóan.
2018. nov. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ha a másik embereket zavarja, és nem szólnak, magukra vessenek. Azok az emberek, akik sokat beszélnek, arra vigyázzanak, hogy ne csak magukról, mert a sokat beszélő emberre általában jellemző, hogy "én én én" "én úgy szoktam, nálam ez úgy van" hallgasd meg a másikat is, reagáld le, és törődj a beszélgetőpartnered mondandójával is, ne érezze, hogy egyoldalú.
2018. nov. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem csak magamról beszélek. Sőt, imádom kérdezgetni őket és meghallgatni a véleményüket. Csak azzal van a baj, hogy mivel nem szólnak, későn veszem magam észre, amikor már fél órája mondom a dolgokat...
2018. nov. 13. 19:04
 5/16 anonim ***** válasza:
74%

Gondolkozz mielőtt megszólalsz. Ha úgy érzed nincs értelme, akkor inkább hallgass.

De am valóban vessenek magukra, ha nem szólnak és valóban zavarja őket. De már azzal is csökkentheted a mennyiséget, ha nem mentegetőzöl folyamatosan.

Próbáld meggyőzni magad, hogy néha jó a csend és nem mindig kell beszélni.

2018. nov. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!

Ugyan ez volt a problémám. Úgy éreztem rengeteget beszélek, nem magamról. Mindenről. Úgyhogy elkezdtem csendben maradni. Amikor mondani akarok valamit, először magamban mondom. És utána elszáll a pillanat amikor “mondhattam volna” így megtartom magamnak, kívül meg csak annyit vesznek észre hogy csendben vagyok. Nálam működik :)

2018. nov. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, mindenki máshogy áll hozzá. Én például pont fordítva, szeretek beszélni, de hallgatni sokkal jobban, szóval én csak örülnék, ha ilyen barátnőm lenne, mert szívesen meghallgatnám.

Ez nyilván azoknak zavaró, akik szintén sokat szeretnek beszélni.

2018. nov. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Próbáltam én is sokáig, hogy átgondolom a dolgokat mielőtt kimondom őket. Az volt mindig a baj, hogy úgy érzem, képtelen vagyok mindent magamban tartani. Szinte felrobban a fejem, ha nem mesélhetek el mindent, nem beszélhetek lényegtelen témákról. :(
2018. nov. 13. 19:09
 9/16 anonim válasza:
100%

Nem tudsz mit tenni. Anyám is ilyen.

36 éve nem változott.


Menj el rádiósnak és még jól is kereshetsz vele, vagy írj könyveket.

Fordítsd a hasznodra.

2018. nov. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Velem meg pont az a baj, hogy nem tudok beszélni. :,D
2018. nov. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!