Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nagyon zavar, hogy rengeteget...

Nagyon zavar, hogy rengeteget beszélek, mit tudnék ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat beszélek a barátaimmal, ismerőseimmel és sokszor úgy érzem, elegük van belőlem emiatt. Viszont amikor kérem, hogy mondják meg ha zavarja őket, akkor nem szólnak. Nem arról van szó, hogy nem hallgatom meg őket, szerintem jó hallgatóság vagyok, de egyszerűen imádok beszélni! Nyilván emiatt sok olyan dolgot is mondok, aminek lehet nincs sok értelme, nem kíváncsiak rá...

Mit tehetnék, hogy ne jöjjön rám folyton a beszédkényszer?

18/L



2018. nov. 13. 18:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennek azért nem csak negatív oldala van. :D Én is néha hasonló vagyok, szeretek az emberekkel beszélni, szeretem az élményeimet elmesélni és a tapasztalataimat. Azt is szeretem, ha nekem sztorizgatnak,szívesen meghallgatom az emberek nagy részét, szeretem figyelni mások gesztusait és reakcióit :D Persze ha látom, hogy nem érdekli, vagy már sok voltam , akkor azért témát váltok, vagy abba hagyom :D Szerintem addig nem baj amíg odafigyelsz a másikra is , neked kell tudnod, hogy meddig oké... :D


23/F

2018. nov. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Nyilván nem csak negatív oldala van, de sokszor azt tapasztalom, hogy egy idő után nem figyelnek rám- ami nyilván egyik beszélgetőpartnernek sem a legjobb. :D Én sajnos sokszor akkor sem hagyom abba, ha látom, hogy már kicsit unja, inkább megpróbálom valamivel felkelteni az érdeklődését, hogy jobban figyeljen.
2018. nov. 13. 20:54
 13/16 anonim ***** válasza:

Az is valami, az a lényeg, hogy odafigyelsz a beszélgetőpartneredre is :D A legjobbakkal is megesik, hogy néha olyan témát talál, ami a másikat nem érdekli :D Bár azért én igyekszem azokat elkerülni, de bele lehet szaladni :D A barátaid biztosan így fogadnak el... Nekem például van olyan barátom, aki nagyon sok emberrel találkozik a munkájából adódóan és ha van egy sztori a tarsolyában, azt legalább ötszázszor elmeséli, mert elfelejti, hogy kinek mesélte :D Nagyon nagy dumás a "srác", de evvel nincs is semmi baj, mi így fogadjuk el, néha azért le tud gyilkolni az élettapasztalati tanácsaival, mikor legalább ötszázszor megint csak ugyan azt, és mikor már mondjuk neki, hogy jó persze megértettem elsőre is elég lesz, akkor is befejezi amit elkezdett. Evvel sincs önmagában semmi baj,egy a biztos, ő mindig lelkes :D.. Ettől még egy jó gyerek.. :D


Ebből kiindulva azért őt nem hiszem, hogy tudod überelni.. :D De ha mégis, akkor az legyen az életed legnagyobb problémája :D A barátaid biztosan így fogadnak el, vagy tévednék? :D


(előző voltam)

2018. nov. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Szerencsére azzal még nem sokszor volt bajom, hogy egy sztorit egy embernek többször meséltem volna el.:D Szoktam rájuk emlékezni és ezt próbálom kikerülni...bár simán lehet, hogy észre sem veszem és mégis sikerül olyat mondanom, amit már ezerszer említettem.:D


Amúgy köszi mindenkinek a sztorikat, aranyosak vagytok!:)

2018. nov. 13. 22:54
 15/16 anonim ***** válasza:
Energiavámpír vagy. A másiktól figyelmet (kvázi idegi energiát) "lopsz", erőszakolsz ki. Viszont te nem adsz neki figyelmet, nem hallgatod meg. Sajnos van ilyen ember a környezetemben. Látom rajta, hogy amikor beszélget valakivel, akkor nem arra figyel amit a másik mond, ahnem azon jár az esze, hogy ha a beszélgetőpartnere elhallgat akkor majd ő mit fog mondani. SOkszor nem is kapcsolódik a mondandója ahhoz amit a másik mondott, tehát ez nem kommunikáció. Bocs, hogy ezt írom, de te is ilyen lehetsz, valószínűleg rém idegesítő és fárasztó.
2018. dec. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Ellenkezőleg, úgy érzem nagyon szeretem meghallgatni az embereket! Szívesen hallgatom, ahogy mesélnek, sőt, szeretek kérdezni is. Ebben nem hiszem, hogy rossz lennék...
2018. dec. 16. 10:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!