Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Kivel tegeződtök, akivel ez...

Kivel tegeződtök, akivel ez különleges élmény?

Figyelt kérdés

Egy tegezés témájú Facebook oldalon így jelent meg egy hete ez a kérdés (de még ott nincs rá válasz):


Kivel tegeződtök?


- Van olyan ismerősötök, akit mások általában nem tegeznek (pl. annyira idős, vagy annyira befolyásos, vagy olyan kevés barátja van, hogy senkivel nincs tegező viszonyban, stb.), de ti mégis tegezitek?

- Van olyan ismerősötök, akiről nem gondoltátok volna, hogy tegezni is szabad (pl. híresség, vagy vezető valahol, stb.), de mégis felajánlotta a tegeződést?

- Van olyan ismerősötök, akire büszkék vagytok, hogy tegezhetitek?


Ha valamelyik kérdésre igennel válaszoltok, meséljétek el, miért érzitek különlegesnek ezt a tegeződést, és hogyan tegeződtetek össze! (Ha közismert személy, akkor névvel, különben név nélkül is lehet.)



2019. febr. 12. 20:48
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
100%

Sok embert ismerek.


Engem nagyon fiatalnak hisznek az emberek s ez jobban feldobja az ilyen pillanatokat, mikor tegezek olyan embereket, akiket mindenki más magáz.


Apáméknál a cégnél kamilláznak amikor viszek be valamit (papírok, pénz stb).


Alapból úgy vagyok az emberekkel, hogy a tisztelet nem a tegezés/magázásban rejlik.

+ Ugyanolyan ember, mint én.


Az más, hogy kit miért lehet tisztelni s kinek adja meg valaki, milyen formában.


Láttam s találkoztam én már bunkó, goromba, mocskos szájú magázó embereket is.


Vissza térve:

Szoktam segíteni apámnak, ha kell.

Tegezem alapból őt is, néztek nagyot az irodán.

Továbbítanom kellett pénzt egy másik irodára, ott pedig volt tanárnőmmel szembesültem, vele egyből sziáztam és megöleltük egymást az emberek meg csak néztek.

Az egész cég főnökét is tegezem + rokon.



Volt olyan munkahelyem, ahol mindenki tegezve fogadott, mert hogy tizenéves diáknak néztek. 🙃


Segítettem akinek tudtam, papírmunkát otthon csináltam, mivel határidőre kellett mindent befejezni.

Ment a pletyka, hogy vettek fel új kisfőnököt, de nem látták még... de egy bunkó, hogy le se köszön...

Reakcióm: " ne ítélj vakon sose"


Ha ott mondtam volna, hogy mi van kinevettek volna.


Rá nemsokkal fent dolgoztam, kopog valaki az ajtón, benyit "te mit keresel itt?"

Én: újra bemutatkozom.

Mondtam nevet és folytattam miket szeretek 🤣 hobbik stb.



Sok vicces helyzet volt.


Mostanra leváltam saját kis világomat megalapítva 5 fős csapattal, akikkel együtt alkotunk.

Nincs magázás, egyenlő mindenki s bárki mondhat ötleteket, javaslatokat, amiket közösen megbeszélünk s döntünk.


Szeretek közvetlenebb lenni az emberekkel, a magázás nagyon rám kényszerített, nem szeretem. Olyan rideg.

2020. márc. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
100%

a városunk egyetemén tegezem a romanisztika, osztrák irodalom tanszékeket, meg a fél jogi kat. semmi különös, csak anya dolgozik ezekben a körökben, engem meg kicsiként mindig vitt magával munkába, ha beteg voltam vagy valami, és nem mehettem oviba, összeszoktam ezekkel az emberekkel.

az, hogy ki mit gondol, ha jó napot kívánok professzor úr helyett nekem csak szia Péter, annyira nem izgat. ami gáz volt, hogy amíg odajártam, az összes franciacsoport ilyen tanár kedvencének nézett, hogy biztos azért kapok jó jegyeket, mert tegezőviszonyban vagyok a tanárokkal, pedig csak én voltam az egyetlen, aki meg bírt szólalni, és leírni egy értelmes mondatot mondjuk.

2020. márc. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
16%

Én 46éves fèrfi vagyok,olyan nalam jöval fiatalabb nőt keresek aki elvárná hogy magázzák és nagyon tiszteljek

Van ilyen itt?

2020. márc. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
53%
Én senkit sem magázok eleve. Vagyis van mikor igen, de akkor nem tiszteletből, csak a távolságtartás miatt.
2020. máj. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
100%
Mészáros Lőrinc (nem röhögni). Ha a nagyfater nem lett volna annyira gerinces, már biztos jobban lespanoltam volna vele, de így maradtak a gyerekkori emlékek a nagyfejű vigyorgó bácsiról, akivel pálinkáztak.
2020. máj. 16. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
87%
De utólag lett különleges élmény letegezni a Mészárost, vagy már akkor is az volt? 10 éve még senki sem ismerte, 20 éve, meg talán még pénzes sem volt.
2020. máj. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
59%

én a páromat magázom és ő is engem: 48/50 évesek vagyunk, a szüleim jókat nevetnek rajtunk, csak otthon magázzuk egymást, amikor kicsit máshogy érzünk egymás iránt...


egy ismerősőm aki az anyukám lehetne, nem tud tegeződni velem, az anyukámat tegezi :)

2020. aug. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
100%

- főnököm

- főnököm

- főnököm


2 éve dolgozom vele, de csak pár hete jutottunk el oda, hogy akkor tegeződjünk már. fura is volt mind a kettőnknek, nem állt rá a szánk először :D

2020. aug. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
100%

Pitti Katalin operaénekesnő ajánlotta fel még régen egy zenés est előtt (szervezők közt voltam), mélységesen melegszívű, kedves művészt ismertem meg benne.


Még ennél is megtisztelőbb viszont, amikor egyetemi professzorom temetésén egy másik általam nagyra becsült professzor ajánlotta fel, hogy tegezzem.

2020. aug. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 Akitelin ***** válasza:
100%
A haverjaimat szoktam tegezni és az interneten lévő random felhasználókat. Pl. egy discord szerveren nem fogok magázni senkit.
2020. aug. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!