Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Kivel tegeződtök, akivel ez...

Kivel tegeződtök, akivel ez különleges élmény?

Figyelt kérdés

Egy tegezés témájú Facebook oldalon így jelent meg egy hete ez a kérdés (de még ott nincs rá válasz):


Kivel tegeződtök?


- Van olyan ismerősötök, akit mások általában nem tegeznek (pl. annyira idős, vagy annyira befolyásos, vagy olyan kevés barátja van, hogy senkivel nincs tegező viszonyban, stb.), de ti mégis tegezitek?

- Van olyan ismerősötök, akiről nem gondoltátok volna, hogy tegezni is szabad (pl. híresség, vagy vezető valahol, stb.), de mégis felajánlotta a tegeződést?

- Van olyan ismerősötök, akire büszkék vagytok, hogy tegezhetitek?


Ha valamelyik kérdésre igennel válaszoltok, meséljétek el, miért érzitek különlegesnek ezt a tegeződést, és hogyan tegeződtetek össze! (Ha közismert személy, akkor névvel, különben név nélkül is lehet.)



2019. febr. 12. 20:48
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ha valaki elkezd magazodni (nem hivatalban és nem orvosnál) én bizzos fel fogom ajánlani a tegeződést. Mivel az etikett szerint sertés visszautasítani (szerintem baromság hiszen ha kellemetlen valami akkor miért ne lehetne). Aki olyan hülye hogy az etikett miatt nem meri visszautasítani akkor vessen magára és viselje el a tegeződést 🙂.
2022. jún. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben te vagy a főnök, stb. idősebb, stb. akkor megteheted a férfi felé.


Ilyenkor egyébként illik megköszönni a másik félnek a felajánlást, és tegeződni. Lazulni nem kell, csak jó napot, helyett szervusz, és tegeződés, de ettől még a hangnem, pl. maradhat ugyanolyan. A tegeződés nem feltétlenül bizalmaskodó.


Régen egyébként is tegezés volt a magyar nyelvben is, a magázódást a Magyar Tudós Társaság vezette be a magyar nyelvbe a társadalmi rang nyelvi megkülönböztetésére, az önözést meg később Széchenyi.

2022. jún. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
100%

- Mamámat, akit pl anyukám magáz (apukám anyukája), meg a családból is sokan. Mi gyerekek tegezzük.

- Amikor nagyon laza helyen dolgoztam, strand/extrém sport, akkor mindenkivel tegeződni “kellett”. 16 évesen úgy éreztem, hogy hát furcsa ha ezzel kezdek, de mindig ha jött egy idősebb, ezer éve oda járó vendég, olyan közvetlen hangulat volt, hogy úgy adta magát. Ebben a környezetben azóta is általában én letegezek mindenkit, soha senki nem szólt még érte - mondjuk én is 23 lettem közben, lány.

- Ami meg szokott lepni másokat (vicces mindig az alsóbb évesek arcát látni), hogy sok egyetemi oktatómmal tegeződünk, a dékánnal is például. Mondjuk ebben nincsen semmi extra, csak sokat vagyok bent az egyetemen egy plusz feladatokban veszek részt, így felajánlották, hiszen ismerjük egymást jobban. Másoknak is fel szokták, mégis aki ezt nem tudja, az mindig néz. Vagy pl van egy tanszék, akik egyébként a szakmában is nagyon komoly beosztású vezetők, azt gondolná az ember kívülállóként, hogy itt biztos hivatalos a hangnem, na ők a leglazábbak, legközvetlenebbek. Azon mindig jót mosolygok, hogy egy előadáson beharangozzák, hogy professzor dr. xy, z osztály igazgatója, ilyen-olyan blabla, tart egy szakmailag nagyon komoly előadást, aztán pár perccel később meg “szia, mi újság?”, meg mémeket mutogat.. 😆


Én nem szeretek magázódni, szóval ez így teljesen kényelmes, nem ez határozza meg a tiszteletet. Egyetemen nagyon furcsa, hogy mindent embere válogat, van olyan doktorandusz oktató aki pl pár évvel lehet idősebb mint mi, és magázódunk, meg az ellenkezője is, sokszor összezavarodik már az ember.

2022. aug. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
37%
Orbánt simán tegezve küldeném el a büdös francba, ha személyesen találkoznék vele, de eddig megúsztuk egymást. Így csak tüntetésen.
2022. aug. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!