Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Kivel tegeződtök, akivel ez...

Kivel tegeződtök, akivel ez különleges élmény?

Figyelt kérdés

Egy tegezés témájú Facebook oldalon így jelent meg egy hete ez a kérdés (de még ott nincs rá válasz):


Kivel tegeződtök?


- Van olyan ismerősötök, akit mások általában nem tegeznek (pl. annyira idős, vagy annyira befolyásos, vagy olyan kevés barátja van, hogy senkivel nincs tegező viszonyban, stb.), de ti mégis tegezitek?

- Van olyan ismerősötök, akiről nem gondoltátok volna, hogy tegezni is szabad (pl. híresség, vagy vezető valahol, stb.), de mégis felajánlotta a tegeződést?

- Van olyan ismerősötök, akire büszkék vagytok, hogy tegezhetitek?


Ha valamelyik kérdésre igennel válaszoltok, meséljétek el, miért érzitek különlegesnek ezt a tegeződést, és hogyan tegeződtetek össze! (Ha közismert személy, akkor névvel, különben név nélkül is lehet.)



2019. febr. 12. 20:48
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
53%
Az összes polgármesterrel a világon.
2022. márc. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
9%
En keresek egy olyan 30ev alatti nőt akivel beszelgethetnek es Magaznom kellene! 40-es férfi vágyok
2022. márc. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:
31. Az összes polgármesterrel a világon? Hogyan?
2022. márc. 13. 16:22
 34/44 anonim ***** válasza:
81%
A teremtővel.
2022. márc. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
100%

Volt, olyan helyzet, hogy a nem túl szimpatikus polgármesterrel voltam egy társaságban, és letegezett. Ő kb. 70, én nyilván fiatalabb, ráadásul még jóval fiatalabbnak nézek ki.

Nos, az etikett szerint ha valaki letegez, akkor azt tegezés felajánlásaként kell tekinteni, amit nem illik visszautasítani. Visszategeztem tehát, bár azért kényelmetlen volt, mert nyilván nem mindenki van ezzel a szabállyal tisztában, viszont jelezni is akartam, hogy taplóság, hogy csak úgy letegez, és nem díjazom a csendőrtegezést. Amúgy ogy képviselőkkel is volt hasonló élményem. Nézünk ilyenkor farkasszemet de nem szólnak be.


Az undorító, amikor úgy fognak kezet, ha már kezet nyújtanak, hogy nem néznek a szemembe, hanem közben mással beszélnek.

2022. ápr. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
100%
Ja, egyébként neten sokkal lazább vagyok és szerintem az etikett is, de ebben lehet, hogy tévedek: neten, ha nincs személyes találkozás, stb. akkor alap a tegeződés, hacsak valamiért nem akarok kifejezetten körülményeskedni, hivatalos, stb. okból. De pl. gyk-n természetes.
2022. ápr. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
100%
Vissza lehet utasítani a tegeződést. Az lenne gáz ha nem lehetne. Hiszen te döntöd el hogy kivel akarsz. Csak abban a szituban amit leírtál, amikor nem felajánlja valaki hanem simán letegez akkor talán kicsit kényelmetlen ezzel előhozakodni. De ha neked kényelmetlen akkor miért ne? Polgármester valószínű kollegakent nézett rád bár nem tudom milyen rendezvény volt. Velük meg általában tegeződik az ember.
2022. ápr. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
100%
Munkaebéd, de simán lekezelő, mert annyival fiatalabbnak látszottam - mintha egy diákja lettem volna. Látszott rajta, hogy nem tetszik neki a visszategezés, de nem tette szóvá.
2022. ápr. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
100%

Én labdarúgó játékvezető vagyok. Összes kollégát tegezni kell, ami kezdetben nagyon nem állt a számra, mert 15 éves voltam, sok ellenőr meg 50. A másik oldal meg a játékosok. Őket magázni kell, akkor is, ha egészen kicsi gyerekek.

20F

2022. jún. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:

#37 "Vissza lehet utasítani a tegeződést."

Érdekes, pont a napokban olvastam erről, és ott kifejezetten azt mondják, hogy nem illik visszautasítani, ha a "magasabb rangú személy" ajánlja fel.

2022. jún. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!