Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hová lettek a rockerek?

Hová lettek a rockerek?

Figyelt kérdés

Kb 15 éve mikor tini voltam rengetegen voltunk, fiatalok, idősebbek. Acélbetkós bakancs, szimatszatyor, bőrdzseki, felvarrók... De punkot, se fiatal metálost se látni nagyon, vagy csak ritkán. A fiatalok többsége tök egyformán néz ki, nem látni szubkultúrákat, de még nagyon rock kocsmában se. Igaz ez vidék, itt lehet ez nem dívik. De tényleg hiányoznak, csak tinihordák jönnek-mennek bluetoothos hangszóróval, amiből bömböl Hiro, meg a többi (ez a jobbik eset, van amikor kisgrofó...).

Szóval hol van a rocker, punk, metálost.. stb utánpótlás?


2019. márc. 8. 07:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
85%
Ismered az mondást vala? Amíg ez a Föld kerek...
2019. márc. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ismétlem: én sem örülök ennek a ténynek, hogy a rock halott - de attól még ez a helyzet. Már a végső stádiumban van. A technológiai fejlődés, a manipulált média

és mesterségesen irányít közízlés együttes eredménye, hogy a rock halott.


Ha ma alakul egy rockzenekar, milyen esélye van kitörni? Milyen esélye van a fellépésekre egyáltalán? Hogyan tud jövedelmet csinálni?

Ha Kurt Cobain ma lenne mondjuk 16 éves és mondjuk Magyarországon született volna újra, akkor milyen népszerűséget tudna csinálni? Töredékét sem a jelenleginek..


Az élőzenés szórakozóhelyek sorra zárnak be, egy településen a rockzenei koncertek kínálata szinte nincs is, vagy csak minimális. Egyszerűen nincs igény a rockzenére már.

2019. márc. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

,,Rock n Roll will never die"

-Neil Young


Rockerek mindig is voltak és mindig is lesznek.

Csak sajnos egyre kevesebben...

2019. márc. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

Vannak még rockerek, de sajnos az új divat a szabványra készült, nemtől függetlenül bokalengetős naci, Adidas cipő. Külsőről kb. ennyit. Zene pedig az én füleimnek nem túl kedves. Popzene, vagy rapp zene, nem is tudom már.


Alapvetően én sosem képviseltem az acélbetkós, bőrzdsekis stílust, viszont amióta az eszemet tudom, rockot hallgatok. Külsőre nagyon minimálisan lehet észre venni. Zenekaros póló, farmer.

23/F

2019. márc. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Rocker vagyok, es sokaig acelbetko, szimatszatyor volt amit hordtam. Aztán szép lassan elmaradtak, koncin felhuzom még, meg ha olyan kedvem van. Nem tudom miért maradt el, fekete ruháim mellé bejött a színes. De ugyanúgy rockernek tartom magam.
2019. márc. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés már engem is foglalkoztat egy ideje, miután évek óta tapasztalom, hogy egymástól bármilyen távol eső, nagy méretűnek számító városokban is tűnök fel, rendre mindig én vagyok az egyetlen olyan marslakó, aki acélbetétesben, oldallánccal, szegecses és bőr kiegészítőkben, óriási gyűrűkben, bandás pólóban, vastag fekete sminkben és feltupírozott hajjal nyomom. ':D


Az meg nem érdekel, hogy a nagy öntudatú "ősrockerek" tanácsa szerint, - akik a kérdés alatt is látványosan temetik a műfajt - aki így öltözködik, az nem is valódi rocker, nem igazán a közösség tagja csak feltűnősködik stb-stb. Ez az a stílus, amivel kapcsolatban azt érzem, hogy "ez én vagyok", és tudom, hogy 40+ bandát hallgatok rendszeresen, amitől kezdve kell a fenének külső jóváhagyás arra vonatkozóan, hogy használhatom-e ezt a címkét.


A magam részéről jórészt otthonülő típus vagyok, szóval eddig ahhoz a feltételezéshez lyukadtam ki, hogy a többiekre is talán ez lehet a jellemző. Vagy korábban / később merészkednek elő, mint ahogy én szoktam, és elkerüljük egymást.

2019. máj. 15. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!