Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Tényleg kiveszett az idősek...

Tényleg kiveszett az idősek iránti tisztelet vagy csak az idősek tekintélye csorbult meg?

Figyelt kérdés

Itt gondolok arra, hogy például az én nagyapám ha szólt, hogy menni kell kapálni, akkor a felnőtt gyerekei, akiknek önálló háztartásuk és családjuk volt, azonnal ugrottak, szinte teljesen függetlenül attól, hogy kit mit csinált. Manapság ilyen nem történhetne meg, mert a gyerek vagy egy tiroli étteremben pincérkedik, vagy pedig elmagyarázza, hogy nem várhatja el az apuka, hogy hagyjon félbe mindent, és ugorjon segíteni.

Szerintem, amikor arról beszélnek, hogy manapság a fiatalok nem tisztelik az időseket, 10-ből 7-szer arról van szó, hogy a fiatal azt mondja, hogy felnőtt vagyok, saját háztartással és saját élettel, már nem parancsolsz nekem.


2019. máj. 21. 13:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
65%
Néha az idősek is el vannak szállva maguktól. Az én fizetésemből vonják le az ő ingyenpénzük, azaz én dolgozok az ő pénzükért is. Ebből teljesárú jegyet, bérletet kell vennem ami ... drága, ő meg ingyen utazik. Aztán neki nagy a pofája, hogy le merek ülni.
2019. máj. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Régen sem volt valós tisztelet, csak a társadalmi nyomás volt sokkal erősebb, hogy "kell" ezt vagy azt. Tisztelni kell, szeretni kell.
2019. máj. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul látod. Az, hogy ha valaki nem ugrik azonnal segíteni, mert éppen nem ér rá, nem egyenlő a tiszteletlenséggel. Szerintem természetes dolog, hogy az ember segít az idős szüleinek, de azt nem tudom elhinni, hogy a nagyapád gyerekei, ha mondjuk dolgoztak, vagy a gyereket kellett elhozni az iskolából, vagy ügyintéztek, akkoris azonnal felálltak és mentek kapálni. Ha mégis ez akkor sem normális. Az idős szülőnek ugyanúgy tiszteletben kell tartania, hogy ha a gyerekének már családja van és esetleg egyeztetni vele előre, hogy pl. holnap délután kéne egy kis segítség.


Szerintem azt is rosszul látod, hogy mit neveznek tiszteletlenségnek. Szerinted amit leírtál az annak minősül? Hogy az ember felnőtt, saját háztartása van? Az idősek nagyrésze kb.mindenre képes azt mondani, hogy micsoda tiszteletlenek a mai fiatalok. Ha nem engeded előre a sorban, ha meg mered kérni, hogy legyen kedves ne huzogassa át a lábadon ezerszer a kocsiját. Én voltam már azért is bunkó, tiszteletlen söpredék, mert a néni szerint túlságosan messze álltam az előttem éppen a bankkártya pinkódját beütő éppen fizető személytől. Amikor udvariasan visszaszóltam, hogy előttem még fizetnek, én sem szeretem ha olyankor a következő a nyakamba liheg, akkor el lettem hordva én mindennek, hogy akkoris menjek közelebb..De az nem tiszteletlenség, amikor ők fellöknek, vagy rád kiabálnak a villamoson, hogy adjad át a helyed, hiába üres az egész, mert pont az ő helyén ülsz...A tiszteletet önmagában nem követelheti meg a kor, azt gondolom.

2019. máj. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
A kor nem érdem, hanem állapot.
2019. máj. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
rokoni kapcsolattól függetlenül nem érdemel tiszteletet valaki kizárólag a kora miatt
2019. máj. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg régen nem tisztelték az öregek a gyerekeik életét. Na meg akkoriban 50-60 évesen már öregnek számított valaki, most meg aktívan dolgoznak és egyenesen sértés, ha 60 évesen valakit idősnek titulálnak.
2019. máj. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
#3: Pedig igenis ez volt. Amikor még otthon laktak vagy a szomszédban, a nagyapám, ha szombat reggel hétkor kopogtatott az ajtón, hogy fél óra múlva indulnak, akkor fél óra múlva kellett indulni. Egyszer képes volt kocsival a szüleim lakása elé menni, ott várni, amíg hazaértek a munkahelyről, és szólt nekik, hogy szálljanak be a kocsijába, és irány kapálni. És ez a családban teljesen természetes volt. Viszont az is igaz, hogy a családom nagyon otthon ülős volt, nem volt túlóra vagy másodállás, nem szoktak akkoriban utazgatni, és a gyerekeknek sem volt 25 különóra.
2019. máj. 21. 13:45
 8/21 A kérdező kommentje:
Nem a saját szemszögemből definiálom a tiszteletlenséget, hanem az idősek szemszögéből. A fiam kimegy Tirolba pincérkedni, úgy, hogy meg sem kérdezett? Tiszteletlenség. A lányom 2 órára költözött autóval, összeköltözött a barátjával, és nem veszi figyelembe az idős szüleit? Tiszteletlenség.
2019. máj. 21. 13:49
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a normális, hogy az emberek nem csicskaként élnek, és lehet saját életük. Ez nem tiszteletlenség.
2019. máj. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

“ A fiam kimegy Tirolba pincérkedni, úgy, hogy meg sem kérdezett? Tiszteletlenség. A lányom 2 órára költözött autóval, összeköltözött a barátjával, és nem veszi figyelembe az idős szüleit? Tiszteletlenség.“


Miért kéne megkérdezni, hogy kimehet-e külföldre dolgozni egy felnőtt ember? És miért kell engedély ahhoz, hogy oda költözzön az ember ahová akar? Felnőtt ember, azt csinál és oda megy ahová akar. Ha az mondjuk Grönland, akkor Grönland. Az ember egy idő után, akár tetszik, akár nem, nem a szüleinek él, sem az ők szabályai szerint. Egy idő után megváltozik a szülők szerepe, csak ezt nem mindenki tudja elfogadni. Ha valaki azt gondolja, hogy saját, önálló, független életet kezdeni anélkül, hogy beleszólást engedne az ember, tiszteletlenség, akkor az nagyon tévúton jár, akárhány éves is. Az ilyen szülő önző.

2019. máj. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!