Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Hogy ne szokjak hozzá a kávéhoz?

Hogy ne szokjak hozzá a kávéhoz?

Figyelt kérdés

Amikor nem iszok kávét, akkor kb. egész nap fekszem. Sorozatot, youtube-ot nézek, és nem csinálok semmit. Ez volt kb. egész karantén alatt(tudom nem karantén). Eddig is ittam néha kávét, ha nagyon fáradt voltam, de nem annyira, meg elvoltam a semmittevős napokkal. Ma ittam kávét és egyszerűen csak úgy van kedvem takarítani, tanulni, ilyesmi és nem fekszek. Amúgy most nagyon hígítva iszom és lassan, nagyon kicsi is egy csomó ideig hat, nem vagyok még közel sem a hozzászokáshoz.

A szüleim isznak vagy 5 kávét naponta, akár lefekvés előtt is és meg sem érzik. Mit csináljak, hogy na szokjak hozzá, majdnem minden nap tudjak inni és mindig ennyire hasson? Ha hetente kihagynék egy napot az elég lenne? Köszi, ha válaszolsz!



2020. máj. 17. 10:37
 1/6 A kérdező kommentje:

Plusz egy kérdés:

17 évesen lehet bármi káros hatása a kávénak?

2020. máj. 17. 10:37
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem. Gimnazista koromban én is hetente egy-kettőt ittam. Most egyetemistaként pedig pont az van amit írsz - iszok egyet, aztán lefekszek aludni és reggelig fel sem kelek. Sajnos a koffein ilyen, egyre több és több kell, hogy hatni tudjon, hozzászokik a szervezet. Úgy tudod "visszacsinálni", ha hetekig nem iszol semmi koffeineset - és tényleg semennyit. Igazából a kávé nem kedvet csinál hanem anyagcserét fokoz, nem lehet hogy te összekapcsoltad, és azt hiszed e miatt van több kedved tanulni, holott nem is a kávé, hanem egy pótcselekvés az ami segít? Csak egy ötlet.


Káros hatásairól... ha nem literszámra iszod, nincs káros hatása. Voltak találgatások hogy szív- és érrendszeri problémákat okoz, de nem rég fejeződött be egy skandináv (talán svéd?), több évtizedes kutatás, melynek az lett az eredménye, hogy napi 2-3 kis pohár fekete kávé fogyasztása nem korrelál ilyen problémákkal. A szűretlen kávé fogyasztása viszont igen, szóval ha lehet ne török kávét igyál. :)

2020. máj. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én már többször leálltam róla. Olyankor előtte ízesítetlen tömény kotyogós feketéket ittam. Pár nap és már nem akartam kávézni.
2020. máj. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. máj. 17. 11:39
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én imádom az ízesítetlen tömény kotyogósat.


De tényleg csak úgy tudod kontrollálni, hogy kihagyol napokat. Ha meg pótcselekvés, átverheted magad mondjuk gyümölcsteával. Én korábban a szabadnapjaimon nem ittam, de most a karanténban minden reggel kettőt leküldök.

2020. máj. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ami a kávé káros hatását illeti, szokás szerint elég szűklátókörűen vizsgálódtak. Csak az agyi és keringési folyamatokat nézték. Valójában azonban a kávé. mivel nem energiát ad, hanem a tartalék energiákat mozgósítja, az immunrendszert blokkolja ideiglenesen.

Ha pedig ne akarsz rászokni, ne igyál kávét! Felkelni ne a kávétól akarjál, hanem a napi céloktól.

2020. máj. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!