Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Mennyire egészségtelen a...

Mennyire egészségtelen a régóta lefőzött kávé?

Figyelt kérdés

Azt javasolták, minden ételembe tegyek egy csepp kávét 1hónapon keresztül.

Nem szoktam kávézni ezért arra gondoltam, hogy egyszer lefőzöm a kávét, egy fiolába teszem és abból csepektetek.


Mennyire lehet káros, ha csak egy cseppet cseppentek?


Kémiailag mik szabadulnak fel ilyenkor?


Az, hogy rákkeltő hatása van én is elolvastam más cikkekből. Napi 4 csepptől nem hiszem, hogy bajom lenne 1hónapos távlatban.


De nem tudom, pl egy 3hetes kávé komolyabb rosszat okozhat-e?



2021. máj. 8. 11:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

1.gusztustalan a több napos kávé,nemhogy több hetes

2. "Azt javasolták, minden ételembe tegyek egy csepp kávét 1hónapon keresztül." - nem tudom ki javasolta ezt neked és milyen problémádra,de csak szivatni akart vele

2021. máj. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Nyilván frissen lefozott kávéra gondoltak.
2021. máj. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Jóó getz, inkább bontok egy sört.
2021. máj. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Rendben, valószínűleg hülyeségnek hangzik, de ha lehet vonatkoztassunk el ettől.

A gusztustalanságot leszámítva okozhat-e problémát?

2021. máj. 9. 09:49
 5/11 anonim ***** válasza:

Én imádom a kávét, ne de kávés pörkölt? Kávés rántotta? Kávés meggyleves?


Megéri ez?

2021. máj. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ha egy cseppet teszek bele nem érződik a kávé íze. Nem az íz miatt csinálom. Nem is kávézok szinte soha. De ez még mindig mindig nem válasz a kérdésre.
2021. máj. 9. 12:35
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
De ez mire jó kérdező,áruld már el ?:D
2021. máj. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudni kellene az előnyöket amiket állítólag okoz, összevetnünk a hátrányokkal, amiket a romlott kávé okoz. Ha elmondod mire jó, elmondjuk megéri-e kockáztatni.
2021. máj. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Analogikus perspektívából nézve a kávé bizonyos értemben összefüggésbe hozható az alvásminőség növelésével. Ebből kiindulva ha minden ételembe egy cseppet teszek,akkor elviekben a homeopátiás kezelésekhez hasonlóan ez is növelni fogja az alvásminőséget, csak nem a koffein fogja okozni az akitvitást, hanem a mindőségi alvás okozta kipihentség. A lényeg, hogy a test felismeri a kávé analógiát és lefordítja más azonos analógiákra.


Nem tudom, működik-e ezért tesztelni szeretném. Csak ha nem muszáj nem akarok minden nap kávét lefőzni, de ha kell megteszem.

2021. máj. 10. 06:23
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Így már értem. Vagy érteni vélem. #8-as vagyok. És bár nem hiszek a homeopátiában, mert csak a placebohatással egyenlő a bizonyítottan mért hatásossága, azért igyekszem rendesen megválaszolni a kérdést.

A Pocket Coffee-ban ( [link] )is előre megfőzött kávé van steril körülmények közt körülcsomagolva cukorral és csokival. Ez hónapokig megőrzi s minőségét. Ha tudsz sterilen dolgozni, akkor én vennék valamilyen cseppentőt ( [link] ) és abba töltenék kávét. Nyilván cseppentés közben a levegő amit beszív, már nem steril, így egy hétnél tovább nem használnám. Ha én akarnék ilyen vad kísérletbe kezdeni, annyi szettem lenne, ahány helyen hosszabb időket vagyok egy nap, mondjuk otthon, a szüleimnél és a munkahelyemen. És a hűtőben tartanám. Aztán egy hét múlva vagy kidobnám a szetteket, vagy kimosogatnám és kifőzném a cseppentőket, és új adagot készítenék.

2021. máj. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!