Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Tényleg a szénsav miatt nem...

Tényleg a szénsav miatt nem fagyott meg az ásványvíz a mélyhűtőben?

Figyelt kérdés
Még tegnap délben betettem a mélyhűtőbe egy palack Naturaqa szénsavas ásványvizet,de mikor később mentem el,elfelejtettem vinni. Gondolom majd ma elviszem,és most vettem ki a mélyhűtőből,azt hittem szilárd jéggé fagyott az egész víz,de meglepően látom,hogy nem. Folyékony maradt fe hideg,pedig 24 óráig simán bent volt. Nővérem azt mondja,hogy sima víz megfagyott volna,de itt a szénsav nem engedte megfagyni az ásványvizet. Szerintetek is igaz ez,vagy a hűtőnk nem hűt jól,esetleg az ásványvíz rossz vagy mi? Tényleg iható így az ásványvíz,nem lesz tőle bajom?

2014. jún. 11. 13:08
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
A szén-dioxid fagyáspontja jóval a mélyhűtők működési hőmérséklete alatt van, tehát nem a hűtő a rossz.
2014. jún. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Hát izé... velem sajnos minden áldott nyáron előfordul egyszer-kétszer, hogy a kólámat bennfelejtem a mélyhűtőben és bizony egy darab jeges tömbbé fagyva veszem ki, órákig tart, mire felenged, pedig az is szénsavas.
2014. jún. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A Discovery-n szokott lenni egy műsor, amiben volt egy videó, amin behűti az ember a sört. Kiveszi, folyékony, megrázza és fokozatosan megfagy...


Kólával így néz ki:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ngt74..


Valami olyasmiről szól, hogy a jégkrisályoknak ki kell csapódniuk valamin. És ha ugye kinyitod vagy felrázod az üveget, akkor buborékok keletkeznek benne...


A szén-dioxid fagyáspontját meg nem kéne szerintem idekeverni... A szén-dioxid nem egyenlő a szénsavval... Ennyi erővel a hidrogén és az oxigén fagyáspontja is jóval 0 alatt van, a víz mégis 0°C-on fagy...

2014. jún. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Phoney ***** válasza:
100%

A szénsavas víz elsősorban oldott CO2-t tartalmaz és aránylag kevés szénsavat, úgyhogy tényleg a CO2 miatt fagy meg nehezebben, de emiatt messze nem lesz -74 fok a fagypontja, mert nem tiszta CO2-ről van szó.


A videón látható trükköt meg lehet csinálni sima vízzel is, mivel a nyugalmi állapotban lévő víz 0 és -48 fok között csak lassanként fagy meg.


Szénsavas vízzel viszont könnyebb a mutatvány, mert annak alacsonyabb a fagypontja, és hirtelen megemelhető a palack felbontásával: felszabadul az oldott CO2 egy része, a buborékok pedig segítik a kristályosodást.

2014. jún. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%
Nem a vízben oldott szén-dioxidot hívják szénsavnak?
2014. jún. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

(A kérdés mögé képzelj sok bizonytalanságot :)

Érdekel a válasz, mert nem vagyok benne biztos és ellentmondásos dolgokat találtam most hirtelen... Nem kötözködésből kérdeztem...)

2014. jún. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Phoney ***** válasza:

A szénsav egy önálló vegyület.


[link]

2014. jún. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez zavart meg:

[link]


jobb oldalon a táblázatban: "Más nevek: Szénsav (vízben oldott)"


De köszönöm a segítséget!

2014. jún. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!