Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Hogyan isszátok a kávét?...

Hogyan isszátok a kávét? Illetve milyen kávéport hazsnáltok? Napi hány kávé fogyasztotok?

Figyelt kérdés

Cukorral? Kávékrémesítővel? Kávétejszínnel? Aromával? Feketés? Csokoládéval? Vagy mással?


Tchibo? Nescafe? Jacobs? vagy más? :)


Esetleg valaki, aki a Cafe+Co kávéporhoz hozzájutott? Ha akad, hol szerezte?


Előre is köszönöm a válaszaitokat!



2018. júl. 23. 13:11
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
46%

A sima kávénak a szagától is rosszul vagyok, hányni tudnék tőle.

Ellenben a 3in1, cappuccino porokat iszom meg hétköznap, szigorúan Nescafé, de az is különleges pl. A kókuszos, barna cukros.

Három cukorral, kizárólag tejjel. Ha az nincs, akkor egy két ujjnyi kávéra öntök tejet, plussz cukor. ( Rosszul vagyok a látványtól is, mikor főzőtt kavéhoz tejet öntenek, blöeh. Számomra az a tej felvizezését jelenti)

Kávézóban, cukrászdában igyekszem mindig különleges cappucinot inni, pl. Latte machiato, vagy ilyen.

2018. júl. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
59%
Itthon 2 tejes kávé,cukorral. Néha megyünk kávézóba, ott latte machiato vagy valami finomság. Itthon néha veszünk tejszínhabot (kicsi csemete imádja,kepes a hutobe felmászni érte) s akkor a kávéra tej,tejszinhab és kakaó.
2018. júl. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
76%

A legkevésbé keserű instant kávét iszom, ami ízlik :)

Szolid napokon kettőt, máskor kicsit többet. Cukormérgezésben pedig egész nap kávézom, tegnap tuti ittam vagy 12 bögrével (ilyen fél bögre, 1-1.5 dl egy kávém), csak és kizárólag ilyenkor iszom feketén, nagyon jólesik (persze jobb lenne nem megmérgeződni, általában nem is teszem).


Ma sem hevertem ki még a dolgot, de jobban vagyok és képtelen vagyok meginni feketén. Ma pici kókusztejjel iszom, ami majdnem fekete. Még csak a másodiknál tartok, de délelőtt szinte sosem kávézom, inkább délután, este és néha éjszaka.


De alapértelmezésben kis tojásfehérjével és vajjal iszom a kávét (régen sárgájával ittam, de így most jobb. a tojás és a vaj miatt fel kell habosítani). Néha egy egész tojás van benne és több vaj. Sajna kicsit odavagyok a tejszínes mogyoró aromáért, az néha kerül bele (mivel amúgy tisztán és jól étkezem, szerintem ennyi belefér). Nagyon ritkán pedig pár gramm eritrit is van benne, ha épp édesen akarom a kávét. Vagy banán, Stroh80 rum... A kakaópor elég gyakori.


Annyira sosem nagy szám a kávém, de elvagyok vele. Tejszínnel jobb, de az ritkán van itthon.


Ha nagyon luxus stílusban akarom, az már nem annyira igazi kávé, hanem igazi, édes desszert, kávé ízesítésű folyékony, nyers, felvert tojás, némi folyadékkal.

2018. júl. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Szintén főzött kávé édesítővel, tejjel vagy tejporral, az instant kávénak gúnyolt fürmedvénynek még a szagától is rosszul vagyok.
2018. júl. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Napi 2 kávé(nagyon ritkán 3). Otthon előre őrölt kávét iszok (Omnia, Segafredo, mikor mi), bent van őrlős kávéfőzőnk, úgyhogy ott szemesből készítjük.

De mindkettő hosszú kávé (sok víz), cukor, tej és minden nélkül.

2018. júl. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
77%
Tassimo kapszulás kávégépem van de szoktam inni Davidoff instant kávét is. Tejjel és cukorral iszom, ritkábban kávétejszínnel :)
2018. júl. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
76%
Reggel itthon frissen őrölt kávéból főzött espressot tejjel, cukor nélkül. Napközben Nespressot iszok egyet vagy kettőt, cukor és minden egyéb nélkül.
2018. júl. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
77%

Napi 2 - 3. A reggeli elsőt nem tudom kihagyni, mert akkor elvonási tüneteim (nem vicc) vannak. A másik kettő már nem létkérdés. Pici, erős és ha lehet mézzel iszom.


Kamionos vagyok, és ha Olaszországban járok mindig elcsábulok, akkor többet iszom, az olasz kávénak nincs párja.


A német, svéd, angol löttyöktől menekülök, azoktól csak hugyozni lehet.

2018. júl. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
77%

Otthon van egy Saeco kávégépünk, így frissen őrölt kávét iszunk. Apu általában Tchibot vesz, mi meg a párommal Illyt. Habosított tejjel vagy tejszínnel isszuk, cukorral.

Az albérletünkben Dolce Gusto kapszulás kávét iszunk, szintén tejjel és cukorral.

2018. júl. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Kaptam sok tippet, szóval léesz miket kipróbálnom. :) Mindenkinek ment a zöld kéz! <3
2018. júl. 24. 09:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!