Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Akkor én most jól bírom az...

Akkor én most jól bírom az alkoholt?

Figyelt kérdés
Pár napja voltam egy bulin, ahol úgy először többet ittam. Először kb megittam egy olyan 5-6 feles jager-t, aztán két pohár vodkás kólát, majd utána még később pár jager-t, meg egy kis bort ittam, ekkor már kezdtem magam elengedni, majd a csúcspont az volt, hogy egy standard méretű műanyag pohárba összeöntöttek nekem mindenféle töményet meg egy kis kólát ami volt az asztalon, ebből megittam másfél pohárral, itt már éreztem hogy eléggé be**sztam, viszont kb két-három óra múlva már full magamnál voltam, (annyi hogy volt egy kis időkiesés, mert leöntöttem magam vízzel és tiszta víz voltam, következő emlék meg hogy száraz vagyok) aztán kb 10 percre elaludtam. Majd mikor hazaértem, aludtam egy hosszút, de utána semmi másnaposságot meg hányingert, fejfájást nem éreztem. Ez jónak számít? Nem igazán volt eddig ilyen tapasztalatom.
2020. aug. 30. 04:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Eszméletlenül jól bírod! :)
2020. aug. 30. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%
Gáz vagy :-) De mindegy is, ki nem volt már az! Így tanulja meg az ember, hogy mit ihat meg és mit nem. Ezt/ennyit te nem. Ennyiből neked a pár jéger meg pár pohár boroskóla (nem vodkás!) kellett volna, úgy látom. Amit meg az időkiesés alatt csinál a lúzer, na az szokott felmenni a közösségi oldalakra. Neked most mázlid volt.
2020. aug. 30. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Olyan társaságban voltam, akikben megbízok, meg alapból a legtöbben szanaszét voltak.

Egyébként most inkább azon van a hangsúly, hogy miért nem éreztem semmi másnaposságot, nem azon, hogy beb*tam-e.

2020. aug. 30. 06:53
 4/8 anonim ***** válasza:
30%
Vannak, akiknek a mája az alkoholból keletkező mérgező acetaldehidet nagyon gyorsan tovább oxidálják ecetsavvá. A máj azonban nem felejt, szép májzsugor így is kialakulhat idővel.
2020. aug. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
#3: Hogy ki hogy bírja a piát az pont nem azon múlik, hogy másnapos-e vagy nem, hanem hogy ott és akkor, piáláskor mit bír. Még ha ugyanazt issza a társaság és te vagy viszonylag a legjózanabb akkor is csak hozzájuk képest bírod jól, szóval ezt nem lehet így tudni. 100+ vagyok, szoktam inni sajna, de ivott már minket az asztal alá (na jó, nem szó szerint) egy fele akkora csaj. Na az igen, ő bírta.
2020. aug. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Ez durva! En 3 felest birok normal erosebb palinkabol es erre 2 rovid vmi mas italt esetleg ha ez nem akkor 1 egesz uveg pezsgo/bor. De tobbet nem. Viszont hanyni sose szoktam. Masnapos csak a rossz vodkatol voltam. Jo palinkatol sosem. Es evente 3 alkalommal iszom alkoholt tehat: nem vagyok hozzaszokva. Viszont a majad tenyleg nem felejt..ezt te se feledd.


N

2020. aug. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

Igen jól bírod, most még.

Elég ritkán szoktam inni, de akkor hasonló mennyiséget egy hosszabb este alatt. Elég sok keverővel de 10-14 felesig spicces vagyok, nem csinálok hülyeségeket, nem válok le a környezetemtől, de gyorsan zakatolok a részegség felé ha ezt túllépem, így a fentebb írt poharas mennyiséget csak, útolag megítélve, rosszul sikerült estéken gurítottam le még pluszba.

Fiatalon megvolt az acél gyomor meg másnapos se voltam, de 19-20 évesen már minden bajom volt, ha túlléptem a fenti feles számot. A másnaposság manapság közel biztos...

Ha hasonló ívet futsz be mint én akkor később majd javaslom a taktikai hányást. Megesik hogy elkap a hév és többet iszol mint a limited, jobb túlesni rajta amíg még tudsz rendes döntéseket hozni és kényelesen el tudsz jutni a WCre, aztán élvezni az estét abból ami még a tankba maradt és már csak vizet vagy valami szénsavmenteset inni. Persze jobb nem túlmenni a limiteden, csak előtte találtad meg hol van.

A itasságnak vannak fokozatai, érdemes utána nézned, igaz szinte mindenki máshogy írja le azokat. Igazán részegnek lenni szerintem értelmetlen, ha van egy felelőségteljes(ebb) ember a csapatban akkor még el is cseszed az estéjét. Nem vicces egy olyan emberrel bulizni aki az este közepén már alszik az asztalon, ha éppen nem azt hányja szét, beszédre már nem képes, esetleg el akar aludni a hóban félmeztelenül, netán kibillennek az érzelmei az erőszakos vagy depreszív írányba.

2020. aug. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyon jól bírod. Én egy pohár bortól be szoktam rúgni😂Mondjuk én pici termetű lány vagyok. Ha egyhuzamban több napig is iszok, akkor többet is meg tudok inni, de általában egy pohárnál többet nem szoktam, nemis célom, hogy rosszul legyek.

24L

2020. aug. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!