Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Második erjedés után ha...

Második erjedés után ha átfejtem a házi sört egy party hordóba az meddig állhat el?

Figyelt kérdés
Hátha valaki tud a kérdésemre válaszolni :) Lepalackoztam egy adag sört és már egy hete van második erjedésen. De arra gondoltam, hogy ajándékba adnám egy részét és party hordóban egyszerűbb lenne,mint 10 üvegben. Szerintetek elállhat egy sima party hordóban (nem co2 patronos) egy pár napig miután átfejtettem vagy ahogy átönteném kimenne belőle a szénsav? Sajnos nem találtam sehol sem választ eddig.

2021. ápr. 12. 16:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Bizonyára azért nem találtál választ, mert ilyet senki sem csinál. :D

1-2 napig biztos eláll, kb. addig, mint egy bontott szűretlen a hűtőben. Az a baj, hogy a felnyitással levegőt kap, ami pedig romláshoz vezet. Én nem csinálnék ilyet, de ha nekiadod és aznap/másnap megisszátok, akkor akár meglehet tenni. Mindenesetre csináld úgy, hogy alaposan behűtöd a sört átöntés előtt, nyugodtan lehet túlhűteni, közel nulla fokig, úgy kevesebb a CO veszteség, a hordót is hűtsd be, miután fertőtlenítetted.

Jobb megoldás az, ha a 10 üveghez csinálsz egy rekeszt fából, ha van érzéked a barkácsoláshoz, ha van hozzá faanyag. Ez pl. egy nagyon egyszerű rekesz: [link]

2021. ápr. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!