Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért van az, hogy nem ízlik...

Miért van az, hogy nem ízlik egyik alkohol sem?

Figyelt kérdés

Lassan 30 leszek és eddigi tapasztalatom szerint a legtöbb alkoholt csak keverve tudom meginni, de legalábbis, úgy hogy fel van hígítva (amolyan soft drink-re).


Egyik ismerősöm szerint azért, mert igazi rendes piát még nem ittam. Tény és való gimnazista és egyetemista koromban szinte csak a boltban kapható max 6-7 ezer forintos italokat ittuk. A legdrágább talán a Jack Daniels volt, de az sem ízlett.


Mióta dolgozom és van karrierem előfordul, hogy beülünk egy jobb helyre és megkóstolunk méregdrága pálinkákat, néha rumokat, de egyik sem jött be.


Amit megbírok inni az a sör. Így egyszerűen... Nem az ilyen kis szériás manapság mindenre rámondott kézműves sörökre gondolok (múltkor kóstoltunk valami kávé ízesítésűt, meg szecsuáni fűszereset, hát az valami borzalom). Rendes, igazi sörre gondolok.


- A vodkát kimondottan utálom (Kalinka, Finlandia egyik sem jött be).

- A whiskey-ből max 6 ezer forintos Jack Daniels volt, amit ittam. Hát a kollégáim odáig vannak egy jó whiskey-ért, de szerintem borzasztó.

- Rumok, likőrök és egyéb édes italok ízétől instant rosszul vagyok...

- Pálinkák, na ez érdekes. Odahaza mifelénk megszokásból 60-65 fokosra főzik, ráadásul a legtöbben törkölyt készítenek. Nagyon sz@r... Egyik kollégám apja szokott otthon főzni max 40 fokos különféle gyümölcs pálinkákat. Nem rossz, de én valahogy nem élvezem a bukéját.

- Spiccrum, abszint: egy legénybúcsú alkalmával ittuk őket, de tényleg csak azért, hogy beb@asszunk, hát nem "dobtam hátast" az ízüktől...

- Borok: ebből sem ittam igazán drágát. Lehet étkezéskor kéne, fűszeres ételek mellé, mert a legtöbb bor (még az édes is) fanyar nekem.


Mit ajánlotok, hogy fejlesszem az italkultúrámat?



#alkohol #pálinka #vodka #rum #wihskey #sör, bor
2021. jún. 13. 10:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Simán csak nem szereted az alkoholt és kész.

Én sem szeretem se a vodkát, whiskyt, sört, bort, tekilát. Egyszerűen megkóstolom és hányok, nem értem miért isznak ebből az emberek akár üvegszámra egy egy bulin, magában. Legutóbb is megkínáltak egy "nagyon finom" cuccal és utána simán kinéztek, mert azt mondtam, nekem nem ízlik.

Csak a Fütyülős pálinkát tudom meginni, ami ugye inkább nem is pálinka senki szerint. Na lehet én pont ezért szeretem. Vagy pedig a likőröket, csokis, karamellás, meg ilyenek. Pl Baileysnek több fajtája is van, azt meg tudom inni. Vagy a bort, de csak boroskólának, a vodkát is, de csak fanta naranccsal. :D

2021. jún. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én egyedül a söröket és unicumokat tudom csak meginni.

20/F

2021. jún. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ú basszus: Hubertus, Jaeger, Unicum lemaradtak a listáról. Ezeket sem csípem...


Most az egyik régi/új barátok ajánlott egy olyat a hétvégi italozás közben, hogy a piát jól behűtve, hűtött gyümölccsel együtt próbáljam meg. Állítólag így fogyasztható a legrosszabb ital is.


Mondjuk szórakozó helyen ezt nehéz bejátszani...

2021. jún. 13. 10:48
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem szereted, kész, ne erőltesd. Én semmilyen szeszes italt nem iszok, mégis jól megvagyok. Ha valaki tukmálja, akkor felállok az asztaltól és lelépek, azzal az illetővel többé nem állok szóba, mert nem fogad el olyannak amilyen vagyok.
2021. jún. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok az alkohollal, azzal a különbséggel, hogy én az édes cuccokat szeretem, a sört meg nagyon nem. Illetve volt már olyan bor, ami ízlett, de nem sok.

A megoldás erre az, hogy nem iszom. Ennyire egyszerű a dolog.

2021. jún. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom elképzelni, hogy lehet szeretni az alkohol ízét. Én a hatás miatt iszom, ha iszom, de olyan nincs, hogy “szeretek” valamilyen szeszes italt.
2021. jún. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsés vagy :) Én ismerek olyat, aki rengeteget költ igényes italokra, amit én teljes pénzkidobásnak tartok.
2021. jún. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon kevés félét szeretek, de ezen nem stresszelek :D
2021. jún. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a többiek, főleg a kis tinik azért iszogatnak csak, hogy menőnek higgyék magukat. Hidd el ők is hányni tudnának a sok szesztől.
2021. jún. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha az italok tisztán nem jöttek be, akkor ott van a még a koktélok világa, ugyan szívesen ízlelgetek 1-1 pohár töményt vagy akár bort, ritkán nyúlok utántölteni csak az íze végett, koktélok esetében azért lecsúszik 2-3 is.
2021. jún. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!