Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért van az, hogy nem ízlik...

Miért van az, hogy nem ízlik egyik alkohol sem?

Figyelt kérdés

Lassan 30 leszek és eddigi tapasztalatom szerint a legtöbb alkoholt csak keverve tudom meginni, de legalábbis, úgy hogy fel van hígítva (amolyan soft drink-re).


Egyik ismerősöm szerint azért, mert igazi rendes piát még nem ittam. Tény és való gimnazista és egyetemista koromban szinte csak a boltban kapható max 6-7 ezer forintos italokat ittuk. A legdrágább talán a Jack Daniels volt, de az sem ízlett.


Mióta dolgozom és van karrierem előfordul, hogy beülünk egy jobb helyre és megkóstolunk méregdrága pálinkákat, néha rumokat, de egyik sem jött be.


Amit megbírok inni az a sör. Így egyszerűen... Nem az ilyen kis szériás manapság mindenre rámondott kézműves sörökre gondolok (múltkor kóstoltunk valami kávé ízesítésűt, meg szecsuáni fűszereset, hát az valami borzalom). Rendes, igazi sörre gondolok.


- A vodkát kimondottan utálom (Kalinka, Finlandia egyik sem jött be).

- A whiskey-ből max 6 ezer forintos Jack Daniels volt, amit ittam. Hát a kollégáim odáig vannak egy jó whiskey-ért, de szerintem borzasztó.

- Rumok, likőrök és egyéb édes italok ízétől instant rosszul vagyok...

- Pálinkák, na ez érdekes. Odahaza mifelénk megszokásból 60-65 fokosra főzik, ráadásul a legtöbben törkölyt készítenek. Nagyon sz@r... Egyik kollégám apja szokott otthon főzni max 40 fokos különféle gyümölcs pálinkákat. Nem rossz, de én valahogy nem élvezem a bukéját.

- Spiccrum, abszint: egy legénybúcsú alkalmával ittuk őket, de tényleg csak azért, hogy beb@asszunk, hát nem "dobtam hátast" az ízüktől...

- Borok: ebből sem ittam igazán drágát. Lehet étkezéskor kéne, fűszeres ételek mellé, mert a legtöbb bor (még az édes is) fanyar nekem.


Mit ajánlotok, hogy fejlesszem az italkultúrámat?



#alkohol #pálinka #vodka #rum #wihskey #sör, bor
2021. jún. 13. 10:06
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Egyszerűen csak nem szereted a piákat, ez van. Nem kötelező mindenkinek állandóan inni, attól függetlenül, hogy ez a divat itthon.

Egyébként én is pl. csak a jó borokat szeretem (és csak szárazat), meg egy-két különlegesebb, vagy gyümölcsös sört, semmilyen más piát nem iszok meg. Ez van.

2021. jún. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!