Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Véleményeznétek néhány whiskeyt?

Véleményeznétek néhány whiskeyt?

Figyelt kérdés

Tomatin 12 year single malt

Buffalo Trace Bourbon

Islay Mist Deluxe

Makers Mark

Lauder 12 years

Glen Grant the Major Reserve

Glen Turner Heritage Double Wood

Arran 7 years

+1 El Dorado 8 years RUM



2016. máj. 6. 18:29
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Te magad is megteheted: [link]


Mondjuk én nem keverném a whisk(e)yket a bourbonökkel. A listából az Arran a legjobb, de igazából az összes alsó kategóriás.

2016. máj. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Phoney ***** válasza:
100%

Buffalo Trace:

Aránylag könnyed, de ehhez képest van karaktere, és a stílusa is aránylag egyedi a borubönök közt, azokhoz képest elég gyümölcsös beütése van. 8e Ft-től lehet kapni, ennyiért szerintem az egyik legjobb.


Maker's Mark:

Ez is inkább a könnyedebb bourbönök közé tartozik, és ebből a tipikus bourbönös fűszeresség is hiányzik, mert nincs benne rozs, így jobban kijön a vaníliás jelleg. Nagyjából ez is a Buffalo szintjén van, de szerintem kevésbé érdekes és általában drágább is.



Islay Mist Deluxe:

Ez egy ritka jó olcsó blend, mert nagyon füstös, és az ilyen füstös malátawhisky nagyon jól bírja a „hígítást” (blendelést). Ha szereted a füstöset, akkor hasonló áron kb. semmi nem ér a nyomába – már ha nem változtattak rajta az elmúlt években.


Lauder's 12:

Ezt is régen kóstoltam már, 4 éve egy egyszerű, de kellemes blend volt, olyasmi vagy jobb, mint a mostani Ballantine's 12. Mondjuk manapság sajnos nem igazán lehet számítani rá, hogy egy 12 éves blended scotch ugyanolyan, mint 4 évvel ezelőtt. Úgy látom, ez mostanában 8e körül fut, ez még akkor is sok, ha nem változott (akkor már inkább egy Johnnie Walker Black alig drágábban).


Glen Grant Major's Reserve

Egy rövid érlelésű malátawhisky, elsőre kicsit talán nyers, de amúgy jól eltalált, finom, könnyed sörös aromája van.


Tomatin 12

Ezt ugyan nem kósstoltam, de nagyon sokan ajánlják; egyike az utolsó olyan értelmes 12 éves malátawhsikyknek, amiket még ilyen olcsón (8400-tól) meg lehet kapni.


Az Arrant és a Glen Turnert nem ismerem.


Az El Dorado rumokból pont a 8 évest nem ismerem, de mivel a 12, 15, 21 mind nagyon jó az árkategóriában, a 8-ast is merném ajánlani. Akartam belőle venni, majd visszajövök, ha kóstotlam.

2016. máj. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Phoney ***** válasza:

El Dorado 8:

Még van benne egy árnyalatnyi émelyítő jelleg és egy kis csípősség, de hozza ugyanazt a finom fanyar-édes mazsolás ízt, amitől az idősebb változatok méltán híresek. 6900 volt, ennyiért szerintem más rumok nem nagyon érnek a közelébe.

2016. máj. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!