Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Le lehet így szokni az alkohol...

Le lehet így szokni az alkoholról, vagy legalábbis a vágyról?

Figyelt kérdés

Lett volna mit ünnepelni, ezért nagyon szemeztem a boltban whisky-kkel. Végül nem vettem, még csak egy sört se 200 Ft-ért. Aztán egy pizzériában vettem egy pizzát, nem akartam szeleteket, hanem valami egészet, de ne túl nagyot. A 32 cm-es volt elöl, és nem tudtam, hogy akkora lesz, kisebbnek tűnt, hát azt vettem. Fizetek, 2890 Ft. Néztem egy nagyot, de úgy voltam vele, belefér. És míg vártam, hogy kisüssék, elgondolkodtam, hogy kb. 10 perce szemeztem a whisky-kkel a boltban, amit ha megveszek, két választás lett volna:

1. lehúzom 1 max 2 nap alatt, és berúgok + másnaposság

2. elkortyolgatom decinként, esetleg kólával, nincs berúgás


Ebből következően azt vontam le, hogy jobban megérte egy túlárazott, ambár tényleg finom pizzát majdnem 3000-ért megvenni, mint egy üveg whisky-t 3-5000-ért. És ezzel nem ittam, nem lettem másnapos. Ha meg be se rúgok, mert elosztom, mint fent írtam, akkor meg végképp nem lett volna értelme kortyolgatni.

Szélsőséges példa volt pont a whisky, de behelyettesíthető mással, mert végül is kell nekem mondjuk 7 sör, hogy tényleg berúgjak, vagy 1.5 liter bor, bár az se hányós berúgás, csak másnapos fejütéses, amitől másnap este már iszol, hányásos után azért annyira nem szoktam.

Szóval a pénzt, amit piára költenék, inkább eleszem, akkor is, ha tudom, abból a pizzapénzből házilag sokkal jobb pizzát csinálhatnék, sőt, akár 2-3at is ki tudnék sütni. Mégsem ahhoz hasonlítom, hanem az alkoholhoz.


2022. jan. 15. 16:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

csak úgy tudsz leszokni, ha egy kortyot sem iszol.

A függőség örök életedre megmarad - állhatatos maradj, és ne igyál!

2022. jan. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Vagy azért vagy kénytelen abbahagyni, mert kaptál miatta egy kiadós hasnyálmirigy gyulladást.
2022. jan. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
El kell dönteni magadban, és megfogadni, hogy nem iszol, nem iszol.
2022. jan. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Légy muszlim és megoldott a kérdés, nem kell kamukibúvókat keresni. Nem lehet és kész.
2022. jan. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen mérvű az ivásod, hogy lehet e alkoholizmusnak nevezni, de mindegy is, a LEGFONTOSABB lépésen, az elutasításon, az elhatározáson túl vagy és ez szokott általában hiányozni másoknál.

A területileg illetékes ideggondozó addiktológiai rendelésén fognak neked adni olyan gyógyszereket, vitaminokat, amik a vágyat (és az elvonási tüneteket) enyhíti/megszünteti.

Ne szégyellj segítségért folyamodni és azt elfogadni, ezzel nem leszel kevesebb, csak több!

2022. jan. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem eroszakkal itat valaki hanem magadtol pialsz akkor minek terrorizalod magad lelkiismereti problemakkal? Pialj es ne foglalkozz massal ... majd abbahagyod magadtol ha egyszer eleged lesz. De az onmarcangolas nem segit, azzal inkabb egyre jobban beleeled magad hulyesegekbe. Ezek az onmarcangolasok teszik tonkre a lelkedet, a kepzelt megfeleles miatt kezdesz el hazudozni es lealjasodni.
2022. jan. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg az árát és a fizetésed. A többi csak akaraterő.
2022. jan. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Dehogy lehet alkoholizmusnak nevezni... Szerinted aki leír ilyet, hogy "elkortyolgatom decinként" az alkoholista? :D


3. mire hazaérek megiszom

Na az az alkoholista!

Amíg van az üvegben, addig iszom... nem két nap!

Másnaposságról ne is beszéljünk. Az nincs alkoholistánál! Nem várja meg!

2022. jan. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Van az az adótartalom aminél le lehet szokni. De ez nem érdeke állambácsinak.
2022. jan. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem gondolnám, hogy az adótartalommal bármit elérsz egy függőnél!

Egy doboz cigaretta ára (a gyár hasznával együtt!!!) 70 forint! 1700 forint körül van most egy doboz cigaretta a dohányboltban! És dohányzunk, és a fiatalok is ugyanúgy dohányoznak, és a dohányzó fiatalok egy nem elhanyagolható része nem fog majd dohányozni (valóban!) felnőtt korában. Szóval minden ugyanúgy van, ahogy volt régebben is! Amikor én elszívtam az első szál cigimet, akkor a Szofi 295 forint volt!

De talán ez még nem is annyira jó példa avagy nem is annyira reprezentatív. A heroint is megveszi a függő! Annak azért súlyos ára van!

Egyáltalán nem támogatom ezt a módszert, mert nyilvánvaló, hogy nem működőképes! Döntsék el mi az, ami legális, mi az, ami nem! Ami legális annak árát meg ne k...gassák fel az egekbe azért, hogy azt mégse vegyék meg! Ez álszent dolog! Álszent dolog a magas adót arra fogni, hogy az káros és, hogy mi azzal csak jót akarunk igazából!

Ha egy kicsit elkanyarodhatok a kérdéstől...

Az, amit a cigarettával művelnek az nettó perverzkedés! Először tiltják a reklámozását, majd emelik az árát az egekbe, majd eldugják az emberek elől egy lefóliázott boltba, majd ráraknak képeket halottakról, rákos emberekről stb. majd betiltják az ízesített cigarettát, majd egységes kinézetet követelnek meg (tényleg bolonduljon meg a dohányboltos mire megtalálja melyik cigarettát kell odaadja). Mi lesz a következő? Koporsó alakú doboz??? Vagy mi?

Az, hogy a dohányzás meg lett tiltva beltérben az egy jó intézkedés volt és még a dohányosok jelentős része is egyetért ezzel, mert rájött, hogy egy szórakozóhelyről nem úgy érkezik haza, hogy olyan szaga van, mint aki megfürdött a hamutálban! A többi intézkedés viszont úgy néz ki, mintha az azt előírónak (ötletgazdának) ebben valamiféle személyes sérelme volna! Nem pusztán ügye, sérelme!

Ebben az országban van hozzávetőlegesen 3.5 millió dohányos, az több, mint ahány ember a kormányra szavazott és több, mint ahány ember az ellenzékre szavazott, és kussolnak és tűrik ezt... Egyszerűen nem értem!

Senkinek eszébe nem jut, hogy b... meg, ezzel 3.5 millió szavazót megtudok fogni, az több lenne, mint ahányan jelenleg hajlandóak a szavazatukat leadni!

2022. jan. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!