Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mi a legjobb rövidital ár-érté...

Mi a legjobb rövidital ár-érték arányban?

Figyelt kérdés

Nem vagyok válogatós, mindegy lenne, hogy pálinka/vodka/whisky/tequila/gin, csak megérje a ráadott pénz. Mikor ittam 3 éve egy 10 ezres whisky-t, semmi extra nem volt benne, sőt, zavaróan krémes utóíze volt, lehet, hogy elég lett volna helyette egy Jack, vagy a legolcsóbb lidl-ös whisky-ket még nem mertem kipróbálni, lehet, hogy az árukhoz képest ott nem lenne baj, ha nem lenne finom, és hát a 40% ígyis-úgyis üt.

A pálinka inkább házi legyen, a bolti nagyon művi, ott pláne nem ér sokat a drága ár. A vodka ízetlen, ott is az a baj, hogy feleslegesen drága.

Mi jött be nektek? MElyiket érdemes?


2022. febr. 27. 20:58
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Évekig így éltem... de azt vettem észre, nincs kedvem ennyit wc-re járni főleg sörtől, de bortól is. Ezért lenne jobb a rövid, mert abból kevesebbet kell kortyolni.
2022. márc. 1. 12:05
 12/18 anonim ***** válasza:
57%
Tiszta sebalkoholból meg még kevesebbet.
2022. márc. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Phoney ***** válasza:
100%
Folyadékpótlás nélkül rövidezni eleve elég hülye ötlet. Úgy adagolni is sokkal nehezebb (először nehezen akar hatni, aztán meg hirtelen nagyon), meg az alkoholizmusnak is új mélységeibe vezet be, ha ezt napi szinten csinálod. Annak idején egész országok rokkantak bele abba, amikor nekiálltak a borivó népek "szárazon" rövidezni.
2022. márc. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Phoney ***** válasza:
100%
Ja, egyébként meg a magas véralkoholszint ígyis-úgyis kihajtja belőled a nélkülözhető vizet, szóval amíg ki nem száradsz, addig a töménytől is ugyanúgy járni kell pisilni. Igaz, hogy utána nem, de akkor másnap meg haldokolsz.
2022. márc. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Rövidezés közben nyilván vizezek, de borból nem csinálok fröccsöt. Most meg 2 sör után máris mennem kell wc-re, miközben a most elér alkoholszintet ugyanennyi pálinkától nem követné rögtön wc.

Amúgy lehet lassan nem lesz aktuális a kérdésem, mert valahogy csak hidegben érdekel a rövid. Tavasszal-nyáron eszembe se jut, hogy létezik tömény... szóval kissé kétlaki vagyok ezen szempontból, tehát rosszkor kérdezem. A januári vodkázásoknak, februári viszkizéseknek van egyfajta hangulata.

2022. márc. 1. 20:31
 16/18 anonim ***** válasza:
Ízesített vodkákat próbáltad már? Igaz, hogy alacsonyabb az alkoholtartalmuk, viszont van ízük, ellentétben a sima vodkával. Sztem az almás Royal a legfinomabb, 10 ezerből 3 üveg is kijön :D
2022. márc. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Úgy 14 éve ittam a zöldalmás vodkát, talán ukrán volt, vagy legalábbis onnan hozták. Na, az fasza volt nagyon.
2022. márc. 2. 22:14
 18/18 anonim ***** válasza:
14 éve még max. zöldalmás gyümilevet ittam, szóval fogalmam sincs :D De az almás Royal szerintem finom. (vagy ahogy én hívom: vodkalma :DD)
2022. márc. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!