Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ez alkoholizmusnak számít...

Ez alkoholizmusnak számít vagy elfajulhat a dolog?

Figyelt kérdés
Na most az a helyzet hogy 1-2 naponta nagyon jól esik egy sör vagy egy pohár bor. Sokszor van hogy napközben azt várom hogy ihassak. Van amikor megállom hogy ne igyak, de pár nap múlva már nagyon jól esik ha ihatok egy sört vagy bort, néha felest is(ink. hétvégén van tömény haverokkal). Egész héten alig várom, hogy eljöjjön a hétvége hogy elmehessek bulizni és berugni. Az egész az online oktatás időszaka alatt kezdődött. Annyira unatkoztam, hogy sehova nem mehettem és senkivel nem találkozhattam hogy elkezdtem cigizni(átszoktam iqosra és csak bulikba cigizek) és kortyolgatni. Próbálom kordában tartani, de ez az utobbi időben nem nagyon megy. Tudom hogy ez nem vezet semmi jóra de kiváncsi vagyok a ti véleményetekre. Szerintetek ha vége a rossz sulis időszaknak akkor vége az ivásnak? Vagy alkoholista leszek ha nem teszek ellene? Csak az a baj hogy mondani könnyű...

2022. máj. 1. 23:29
1 2
 11/20 anonim válasza:
100%

Keress valami hobbit, szervezz egyedül vagy a barátaiddal programokat (olyat ahol az alkoholnak nincs szerepe), ezek elterelnék a figyelmed, de ami még fontosabb, hogy próbálj meg rájönni mi lehet ennek az egésznek a lelki háttere, és azt tedd rendbe magadban (ha egyedül nem megy, akkor külső segítséggel). Amíg nem kezeled tudatosan a problémáidat és az érzéseidet, addig az ivás egy visszatérő probléma lesz az életedben, mivel ahogy látszik, hajlamos vagy ebbe menekülni, így egy bizonyos pont után mindig ez lesz a menekülőút számodra, ha valami kellemetlenség vagy fájdalom ér az életben. Ezt csak tudatos és folyamatos önismereti munkával lehet megakadályozni.

Én tavaly pár hónapig hasonló szituban voltam, utólag visszagondolva egyértelműen lelki oka volt. Nem mondom, hogy az a lelki ok mára megszűnt és teljesen rendbe jöttem, sőt a helyzet valszeg rosszabb, mint valaha... de felismertem, hogy az ivás nem pálya és mondhatni ki is zártam az életemből olyan formában, hogy csak akkor iszok, ha baráti összejövetel van vagy családi esemény, csak úgy egymagamban (unalomból, megszokásból vagy mert épp rossz kedvem van) már soha. Nem is tudnék már úgy, inkább próbálok szembenézni a valósággal és a gondjaimmal (több-kevesebb sikerrel), és nem alkoholba fojtani a bánatomat.

Az mindenképpen dicséretes, hogy felismerted a problémát és mered megkérdőjelezni saját magad és a helyzetnek a helyes mivoltát, sokan idáig se jutnak el és ezért utána már nehéz (vagy szinte lehetetlen) visszafordítani a folyamatot. Szóval igen, elfajulhat a dolog, HA hagyod és nem teszel ellene időben. Mondani ezeket valóban könnyű, mint ahogy az egyszerű utat választani is könnyebb, viszont hosszútávon egyértelműen a nehezebb út éri meg, nem? Gondolkodj hosszútávban, döntsd el, hogyan szeretnéd magad látni 10-20-30 év múlva és aszerint cselekedj most. Ismétlem: valóban NEM KÖNNYŰ, viszont egy szebb jövő érdekében én úgy gondolom megéri "szenvedni" és a nehéz utat választani inkább.

2022. máj. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy rossz megoldási minta az élet kihívásaira, amiben tudattalanul követed a családi előzményeket, vagyis a nagyapádat. Neki hogy alakult a sorsa?
2022. máj. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
Hi, keress fel egy AA gyűlést, sokat segítene szerintem. Üdv egy 'gyógyuló' alkoholista.
2022. máj. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló szinten vagyok mint Te, csak már több mint 20 éve. Ehhez még az is társul, hogy egy bizonyos mennyiségű alkohol után már nem tudom kordában tartani a mennyiséget, nem érzem a kontrollt, túl megyek a határon, nem tudok és olyankor nem is akarok nemet mondani. Ebből szoktak lenni a berúgások. Én most emiatt a rövidet próbálom likvidálni a palettáról. Mert az az, amiből 2 cent is úgy fejbevág, hogy utána elvesztem a kontrollt. Mostanában már kétszer is sikerült egymás után nemet mondanom mikor röviddel kínáltak s ittak mellettem, de pl.tegnap lett volna a 3.ami már nem sikerült. Igaz "csak" 2x2 centet ittam, de előtte egész nap csak két 3,3decis sört citrommal. A felesek után viszont már nem is számoltam, annyi sör lecsúszott.:( Szóval nem tudom, hogy állsz pl.ezzel a kérdéssel, de ez is egy jó és viszonylag könnyű útja elkezdeni egy jobb úton járni,ha a rövidet likvidálod. Különben a sok segítő válaszadó közül nyugodtan írjon bárki az esetemre is tanácsot,ha van. Köszönöm szépen és minden jót!
2022. máj. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Én érettségi felkészülési időszakban haverokkal heti 3 4 este átlagosan mentem bulizni, és mindig ment rendesen a tömény. Érettségi után folytatódott még egy jó fél évig. Kb nem tudtam annyit inni, hogy eléggé be tudjak rugni. Egyik napról a másikra, el tudtam dönteni, hogy nem bulizom többet, és egy évig nem fogok inni. Ez így is lett. Egyetlen egyszer szegtem meg, legjobb haverom esküvőjén ittam egy felest vele. Ennyi. Utána egy év letelt, és néha szoktam max havonta inni pár sört. De ennyi össz vissz. Nem is kívánom, pedig jók voltak a bulik anno, de nincs rá szükségem, hogy jól érezzem magam és anno se éreztem, hogy muszáj lenne innom pedig durván toltam. Szóval egyértelműen kezdődő alkohizmus van nálad és nagyon ajánlom, hogy hagyd abba, mert pillanatok alatt le tudsz csúszni, és tönkre mehet az életed. Ne igyál egy évig.
2022. máj. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
15-ös és azzal hogy eldöntötted "nem bulizol többet" magával hozta azt is, hogy nem találkoztál az ivós barátaiddal vagy ugyanúgy találkoztatok, de csak nézted ahogy isznak?
2022. máj. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy találkoztunk, és néztem, ahogy isznak. A társaság felbomlott, szóval nem mindenkivel, de voltak akikkel jóban maradtam. Elején folyamatosan győzködtek, hogy hagyjam már, igyak én is, egy két sör nem árt. Úgy voltam vele, hogy tényleg nem, tehát végül ie, ha két hetente iszom sgy korsó sört, abban semmi nem lett volna, de elhatároztam, hogy egy csepp se lesz, szóval az se. Egyáltalán nem volt nehéz egyébként. Tehát nem volt alkoholizmus probléma nálam. OP-nél van. Ha csak kezdeti is. Bár én azt gondolom, hogy ez kezd súlyos lenni
2022. máj. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Hálás vagyok a sok segítő kommentnek! Az utóbbi hónapban elkezdtem edzeni, ami lefoglalt és hétköznap semmit nem ittam. Hétvégén is csak vasárnaponként ittam egy sört. Bulizni viszont voltam 2x, akkor ittam rendesen. De úgy tűnik most javul a helyzet, mert már sokkal kevésbé kívánom az alkoholt. Viszont több iqost szívok (napi 2-3 szállal többet kb). De úgy vagyok vele hogy ezt könnyeb lesz visszaszórítani idővel. Köszönöm a segítséget!
2022. jún. 12. 22:06
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem cold turkey módon kéne csinálnod. Iqost és az alkoholt is teljesen vissza kéne szorítani pár hónapig. De szerintem legalább egy évig ajánlanám. Ettől függetlenül mindenképp folytasd az edzést, esetleg sgy küzdősportot is kezdj el. Box vagy muay thai, ezek nagyon megfingatják az embert. Aki pedig rá akar venni, hogy igyál minél többet, az nem a barátod.
2022. jún. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nekem is van hogy alig várom hogy hazaérjek és ciccenjen egy sör, de az max nyáron melegben, télen szerintem a 3 hónap alatt nem szoktam semmit inni, szóval igen, papíron én is közel alkesz vagyok, te meg nagyon jó úton vagy
2022. júl. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!