Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ez az alkohol miben külünbözik...

Ez az alkohol miben külünbözik a hazilag főzött pálinka alkoholtartalmától?

Figyelt kérdés

Az ízt és erősséget tisztaságot leszámítva!


[link]



2022. máj. 4. 10:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Még az előző kalkulációhoz hozzátenném, hogy ha így továbbhigítod, akkor nem is kell "köztes" higítást csinálnod. Tehát az egy liter málnába FÉL DL-t tegyél az eredeti alkoholból. ugyanúgy 4% körüli koktélod lesz.
2022. máj. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
38%

"Hogyan kapnék jó kellemes alkoholos italt ebből" ?


SEHOGY!


és amúgy tök kérdéses, hogy mi a maradék 4% abban... milyen vegyi anyag, vagy metil alkohol, stb


ha meg piát akarsz, akkor azt ne ilyenekből

2022. máj. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
36%

Hát piát ilyenből én nem mernék csinálni, hacsak nem az öngyilkosság valami nagyon sajátosan mazochista, esetleg rituális kivitelezése a célod.

Koktélt sokfélét lehet csinálni akár úgy is, hogy keményszeszt összeöntesz borral (vagy jó lesz, vagy nem - a párosítástól meg az arányoktól függ), egy biztos, beállni be fogsz tőle. (Rengeteg koktélrecept van a neten, én most nem is adnék itt konkrétat, annyit írj be, hogy a Google-ba, hogy koktél.


Az meg, hogy milyen fokon, milyen mértékben rúgsz be tőle, az a koktélban levő az az összetevők alkoholfokától, arányától és mennyiségétől függ.

2022. máj. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Okés, inkább elvetem ,, dobom ezt a zötletet!
2022. máj. 4. 12:41
 15/23 anonim ***** válasza:
72%
VEgyél az aldi/lidl/stb-ben valami sajátmárkás vodkát.... Az tuti iható.
2022. máj. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 NTBS ***** válasza:
Jóval erősebb.
2022. máj. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

#12, ha jól rémlik, a 96%-os tisztaszeszben víz adja a maradék 4%-ot. Ha nem írják rá külön, hogy denaturált szesz, akkor elvileg alkalmas emberi fogyasztásra.

Az más kérdés, hogy az élvezeti értéke mekkora...

Ha egy ilyen 100 ml-es üveghez öntesz 100 ml vizet, gyakorlatilag lesz 2dl 48%-os, íztelen házi vodkád. Jobban jársz, ha hozzáöntöd mondjuk fél liter kész szörphöz, vagy mondjuk narancsléhez, így kapsz egy 6 dl-es, 16%-os long drinket, ami talán iható lesz...

2022. máj. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
17-re csak annyit, hogy nem tudom, ki hogy van vele, én ha iszom, akkor nem - ahogy 17. fogalmazott - ihatót akarok inni, hanem valamit, aminek jó az íze (ha meg már megittam a magamét, de valamiért még ott kell lennem a buliban - mert pl. nem visz még haza az a józan ember, akinek az autójával mentünk, és aki a vezető, a sofőr - akkor levezetésnek vagy üdítőzök, vagy nagyon higított fröccsöt iszom. Ilyen kémiai löttyöt nincs az a pénz, hogy leengedjek a torkomon. (Már csak azért se, mert akkor biztos vinnének rohammentővel Szombathelyről a Péterfy Sándor utcai kórház toxikológiai osztályára, egyenesen a Zacher Gábor doktor úr színe elé.)
2022. máj. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

18

Azt írják,hogy "Etanol 96%"Tehát ez lényegében az mint amit régen lehetett kapni literes kiszerelésben.És tiszta szeszként emlegettek.Fogyasztható.Hiszen sokan olyanból csináltak házilag különféle likőröket.De semmivel sem jobb mint a legolcsóbb vodka.

2022. máj. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
ha a negyvenesre hígítottba tesz mézet és mazsola ágyat, és ki is tud(na) várni pár hetet, egy egész kellemes kis párlat imitációja jönne össze belőle
2022. máj. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!