Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » 17 éves vagyok(fiú), de anya...

17 éves vagyok(fiú), de anya nem akar engedni inni, és nem akarja, hogy részeg legyek... szerintem ilyenkor már az ember eldöntheti, hogy mit akar..szerintetek?

Figyelt kérdés

2022. aug. 6. 13:13
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Ha szerinted már eldöntheted, mit akarsz, miért kell anyád engedélye? :D
2022. aug. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
41%
Szerintem rugjatok be ketten anyáddal.
2022. aug. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
86%

Nézzük meg milyen három lehetséges kimenetele van a kérdésednek:


-mindenki leírja, hogy nem vagy ehhez elég idős, vagy azt hogy hallgass anyádra, vagy hogy ha nem is értesz vele egyet akkor is fogadj szót.

Mit csinálsz? Nekünk, ismeretlen anonim alakoknak a kedvéért maradsz otthon?


-mindenki leírja, hogy anyád így meg úgy nem érti a fiatalokat, leírják, hogy nem kell anyádra hallgatnod és még támogatnak is benne hogy haverokkal igyál.

Ok, és mi lesz? Megmutatod majd anyádnak, hogy "Nézd anya, itt egy halom vadidegen anonim arc az interneten azt mondta hogy mehetek"?

Ez lesz az érved?

És ha majd hazavergődsz másnaposan akkor anyádnak ezt a kérdést fogod mutogatni? Vagy mi?


-harmadik opció hogy lesz támogató és lesz lebeszélő válasz is.

Ebben az esetben mit csinálsz? Kimazsolázod a neked szimpatikusakat?


Végső soron úgyis menni fogsz ha menni akarsz, tökmindegy mit írnak itt a hozzaszólók, és hogy anyád mit mond.

2022. aug. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
29%

Igazad van, hiszen 17 évesen már van hol laknod, van megélhetési lehetőséged, el tudod tartani magad, tehát azt csinálsz, amit csak akarsz.

.

Tessék? - ez mind nincs és MamaHozelben laksz? - akkor bizony anyád a főnök, nem akarja okádásod takarítani, nem akar egy züllött kölyökkel élni.

2022. aug. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4 Na ez egy ultimate f***ság, és nagyon remélem, hogy nincs gyereked.

Attól még, hogy egy tininek nincs saját keresete és nem költözött el otthonról, még VAN ÖNÁLLÓ ÉLETE.

Nyilván nem jó dolog 16 évesen seggrészegen hazamenni, de abban sztem semmi nincs, hogy elmegy bulizni és megiszik 2-3 sört. Ha soha nem ivott még, ez simán elég lehet a (vállalható, nem seggencsúszós) részegséghez.

De a legnagyobb baj a kommenteddel, hogy teljesen általánosságban fogalmaztad meg, nem csak a piára vonatkozóan. Rengeteg gyerek nő fel magánszféra nélkül, és ez NEM JÓ. Ha azt akarod, hogy életképes felnőtt legyen a gyerekedből, muszáj hagyni önállóan dönteni... nincs ilyen, hogy "anyád a főnök"

2022. aug. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!