Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Akik a boroskólát részesítik...

Akik a boroskólát részesítik előnyben a fröccsel szemben, miért? Esetleg más érzés a berúgás?

Figyelt kérdés

Én mind a kettőt szeretem, bár sörös vagyok.

Milyen vörösbort milyen márkájú kólával kevertek, amikor a kedvenc vadászotokat isszátok?



2023. febr. 28. 09:31
1 2
 11/14 Phoney ***** válasza:
51%

ma 05:57

Nem tudom, neked pontosan mi a drága bor, de kb. 1500 forintnál tetőzik az a szint, amitől még finomabb lehet egy boroskóla. Afölött csak elpocsékoltad a jó bort, semmivel nem lett jobb az italod. Nekem se mindig esik jól a száraz a jóból sem, főleg több pohár után, de akkor azt inkább egy kanál cukorral verem el, és akkor továbbra is élvezhetem az ízét, amit a kóla agyonverne.


Aki a vendéglátásban dolgozik, annak bőven kijut olyan emberekből, akik annyira igénytelenek, hogy még a "nagy lábon élést" is csak pocséklásban tujdják kiélni, mert a jót nem tudják értékelni, úgyhogy drága italokból kérnek boroskólát, whiskykólát, stb. Teljesen igazuk van, ha felfordul a gyomruk az ilyenektől.

2023. márc. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
#11, Nyakon öntöm a vörösbort kólával, mert azt szeretem. Te meg megítélsz másokat az ízlésük miatt, ezért hatalmas tajtparaszt vagy, az már biztos.
2023. márc. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Phoney ***** válasza:
51%

ma 21:13

És tényleg jobban ízlik a kvadrága vörösbor kólával, mint az ezerötös? Vakteszten is? Vagy csak azért vagyok tajtparaszt, mert nem tetszik, hogy brahiból öntöd fel a 4+ ezres bort kólával?

2023. márc. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#13,

Nem tartozom neked magyarázattal, de mégis elárulom, hogy az évek alatt rengeteg féle vörösbort vettem, minden árkategóriából, és mindegyikből picit másmilyen volt a VBK. Nem lett egyik se úgy a kedvencem, hogy onnantól csak azt igyam, inkább arra törekedtem, hogy olyat igyak, amilyet korábban még nem.

Drága belvárosi helyen drága borokat árultak, én pedig választottam egyet a kínálatból. Egy olyat, amit korábban még nem ittam. Egyáltalán nem érdekelt, hogy abból 1 dl 1800 vagy 4400, mert nem ez volt a szempont. Egy exluzívnak gondolt helyen szerettem volna inni egy nekem tetsző italt. És, ha ezzel bárkit meg bántottam, azzal nem tudok mit kezdeni, az nem az én problémám, hanem az illetőé.

2023. márc. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!