Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom alkoholista. Kitarts...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom alkoholista. Kitartsak mellette?

Figyelt kérdés
Szeretem és meg akarom menteni ettöl az élettöl, ha velem van nem iszik, de amint nem találkozunk megteszi.Nagyon okos ember és müvelt, de van valami ami kihozza belöle ezt az oldalt.Az ö büne ez vagy olyan dolog amiröl nem tehet?
2007. okt. 7. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon nehéz kérdés. Szerintem, ha meg tudod vele beszélni, hogy önként vesse alá magát kezelésnek, ami leszoktatja, akkor legyél mellette, de beszéljétek meg, hogy ez bizony azt jelenti, hogy a kezelés vége után SOHA többet nem ihat egyetlen kortyot sem! Ezt vállalnia kell, ha valóban le akar szokni.

Ha több megbeszélés után sem látsz hajlandóságot, hogy ezeket teljes mértékben betartsa (az orvosi segítséggel együtt!!!!!!), akkor ne tedd tökre miatta a Te életedet is!

2007. okt. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak abban az esetben maradj vele, hogyha képes lemondani erről a dologról.Kettőtökért meg kellene tennie,különben nincs jövőtök egymással.
2007. okt. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Mindenképpen tudd meg valahogyan,hogy mi az ami miatt iszik. Lehet munkahelyi stressz, olyan dolgot csinál amit utál, bántja a mai napig valami, nagyon sok minden okozhatja. Ha szereted és a párod is viszonszeret és odafigyelsz rá akkor igenis tudsz rajta segíteni!!!
2007. okt. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Próbálkozz a fentiek tanácsai szerint,de ne a végtelenségig!!Aki szereti az alkoholt,az szeretni is fogja!!!Hacsak nem átmeneti dolog nála.Te tudod , ivott e régebben is.Ha igen : Lépj le mielött teljessen tönkre mész melette!!!!

Sok sikert és tisztánlátást a problémád megoldásához!

2007. okt. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ismertem alkoholista embert (személyesen érint(ett) voltam a dologban) Mindig megígérte hogy most leszokik, tényleg nem fog inni, de hosszú távon soha nem sikerült. Tudod mikor sikerült, amikor az alkohol annyira a tönk szélére sodorta, hogy egy alkalommal de több zervet is meg kellett műteni, és pár napig a halál torkában volt. Azóta átértékelte az életét, és a doki is beszélt vele, hogy 42 évesen nem kellett volna ide jutnia. Kpott egy esélyt az élettől, de ha nem hagyja abba az ivást, akkor meg fog halni. Most már nagyon bánja, hogy miért volt anno ilyen hülye. Nincs olyan probléma/öröm/gond, amire válasz lehet az alkoholoizmus. Dehát ezt akkor nem ismeri be. Próbálj segíteni neki, ha látod rajta hogy tényleg kezelteti magát, tényleg akarja, tényleg TESZ ÉRTE VALAMIT, és kitart! Ne a könnye ígéreteknek higgy, hanem a tetteknek, különben nagyon sok évet elveszel magadtól, és közben befásulsz te is!
2007. okt. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
ezt nehéz eldönteni de szerintem kezdjetek valamit próbáld rábeszélni ,hogy menyetek el 1 szihológushoz és ő majdad javaslatokat hogy mit tegyetek az én javaslatom a akpszula ültettese be! de ha végkép nem birja ugy se akkor azt javaslom hogy gayd ott ez csak rosszab lehet ha nem birja megálni!
2007. okt. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Ha mondhatok ilyet - saját tapasztalatból mondom - most nagyon észnél kell lenned! Ha meg akarod menteni,mindenképpen próbáld meg rávenni,hogy menjen el pszichiáterhez,de ne hagyjátok,hogy csak tünetileg kezeljék,mert csoport terápia nélkül nem ér az egész semmit.Persze érezze,hogy mellette állsz,de legyél résen, mert sajnos az alkoholisták, nem mindig mondanak igazat.A probléma okát kell náluk feltárni-ami elég összetett lehet- , ha megnyílik előtted, akkor jobban tudsz segíteni rajta,de mindenképpen szakember szükséges.Szerintem lehet ebben a dologban,így ahogy felvázoltad egy kis zugivás is,mármint arra gondolok,hogy előtted nem iszik.Szerintem arról tehet,hogy iszik,de az okokról, amik kiváltották nála,arról nem.Tarts ki mellette,de ha úgy érzed,hogy te is sérülsz,akkor tovább kell lépni!Hát kitartást kivánok!
2011. jan. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!