Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Cseresznyéből készülő cefrét...

Cseresznyéből készülő cefrét érdemes vízzel felönteni?

Figyelt kérdés

Nagy vita alakult ki nálunk, hogy valaki a a cefrét felönti vízzel, hogy pont ellepje és úgy erjeszti, más azt mondja csak főzés előtt kell felönteni.

Én most szedtem össze egy hordónyi cseresznyét és nem tudom felöntsem-e, vagy csak törjem össze a gyümölcsöt és kevergessem úgy?



2012. jún. 16. 16:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
víz az kell mert besül a cefre.
2012. jún. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Persze, főzés előtt kell bele víz, csak van aki már akkor hozzáteszi mikor a gyümölcsöt hordóba rakja.

Én öntöttem hozzá, bár szeintem mindegy, hogy van-e benne, ugyanúgy megerjed. Ha majd lesz belőle valami írok.

2012. jún. 18. 10:20
 13/20 anonim ***** válasza:

Jó lesz az, én se nagyon tudtam mikor feltetted, aztán megkérdeztem apámat, ő sok mindenkinek ad tanácsot aki cefrét akar, sokan kérdeznek tőle. Mert vannak olyanok akik cukros vizet hoznak és elvárják hogy főzzünk nekik 100 liter páleszt...nevetségesek komolyan. Lehet olyan hogy az elő és utópárlat egy sz@r, de ha már a középpárlat is akkor az egész el van cseszve.


De jó lesz az, tegyél hozzá annyi vizet és cukrot amennyit mondtam, hagyd hogy kiforrjon és már mehet is a főzőbe, de ne várj majd vele sokat, ha kiforrott azonnal főzesd ki nehogy berohadjon. Mert volt olyan aki egy évet várt vele és egy rothadt hulladékkal jött.

2012. jún. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Olvastam valahol, hogy nem szabad várni a cseresznyepálinkával, szóval időben kifőzetem. Csak még össze kéne hozni vagy két hordóval, hogy kifőzzék egyben, mert így még kevés és félek, hogy összekeverné a főzős valami vacakkal. Még valamennyi van a fákon amit le kéne szednem, csak időm legyen rá még a héten.
2012. jún. 18. 12:10
 15/20 anonim ***** válasza:
A főzős nem keverné össze semmivel, azt főzi ki amit viszel. De valóban, 1 hekto elég kevés. Nekünk két felszerelésünk van, az egyik 7 hektos a másik 5, volt olyan hogy kevés cefrével próbálkoztak, nem tudtuk sajnos kifőzni...túl kevés volt.
2012. jún. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
Nem kell bele vizet tenni mert csak csengíti. Levet enged az magának és ha pedig sűrű akkor is a főzős közvetlenül a cefre főzése előtt adja hozza ami már akkor ki van forva. A forrás előtt vagy a közben se kell bele vizet rakni ha kevés a leve akkor se! Cukrot szabad bele tenni forrás közben és ettől egy kicsivel többet fog majd adni. A pektinbontó és a fajélesztő is jó, de azt mondják hogy lessz tőle egy kis furcsa íze a pálinkának. Cirtomsavat azt tehetel bele, de annak nem tudom az adagolását. A maggal pedig igyekezni kell hogy ne törjön össze. Az lenne a legjobb ha kilenne magvalva mert ha mag nélkül van kifőzve akkor a pálinkának simább íze van. A meleggel vigyázni kell mert a napon nagyon hamar megromlik. Az a legjobban ha reggel este megkevered hogy nem penészedjen be. Kb ennyi
2012. jún. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 gabrincs ***** válasza:

Hát marhaságokból volt itt rendesen.

SZóval kezdjük az elején.

A csonthéjas gyümlcsöket mindig magozzuk mert a magban lévő cianidok megkeseríthetik a pálinkánkat.

Ha egy cefrébe egy deka cukrot is teszünk az onnan kezdve többé nem nevezhető pálinkának.

Apró gyümölcsöt (szilva,meggy,cseresznye,stb.)nem kell darálni zúzni erre csak a nagyobb keményebb húsú gyümölcsöknél kell elvégezni.(azzal hogy összetörted a magot szinte biztos hogy rontani fogja a pálinkád minőségét)Vizet csak abban az esetben tegyél hozzá ha sűrű lesz de csak MIUTÁN KIFORRT,és csak FELFŐZÖTT vizet..

Nem szabad kevergetni a forró cefrét.Az levegőben olyan mikro organizmusok vannak amiktől bepenészedik gombásodik a cefre és amik pusztitják a kis baktériumokat amik átalakítják a cukrot alkohollá.A meleg pedig egyenesen elpusztítja acefrét.

Cseresznyébe egyáltalán nem szükséges pektinbontó ha elég érett a gyümölcs,élesztő meg pláne.

Ha szeretnéd emailban nagyon szívesen adok komplett cefrézési tanácsot,hogy maximálisan élvezhető pálinkát készíthess.

ÜDV

2012. júl. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
kell kevergetni a cefrét forrás közben??
2012. aug. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Marhaság az van tényleg. Közel 4 éves a kérdés, de az egyik hozzászóló szerint a víz gyengíti a cefrét. Ez totális hülyeség.

Attól, hogy vizet öntesz bele, nem fog eltűnni az alkohol (mert ez jön le az írásodból). Ha a főzendő cefre mennyisége 100L és 9v/v%, és öntesz hozzá 20liter vizet, akkor lesz 120L cefréd melynek alkoholtartalma 7,2v/v%. Ha kiszámolod, láthatod "semmi nem változott."

Gyengíti... édes Istenem.

Ha valaki cukrozza, onnantól mint írták, a jelenlegi törvények értelmében már nem beszélhetünk pálinkáról. Mert mi is a pálinka?


100%-ban gyümölcsből készült párlat, semmilyen adalékanyagot nem tartalmazhat (pl. répacukrot és mézet sem);


kizárólag Magyarországon termett és termelt nemes és vadgyümölcs, illetve szőlőtörköly és aszú-szőlőtörköly lehet az alapanyaga (az importgyümölcs nem felel meg a kívánalmaknak);


a gyümölcsöt, illetve törkölyt Magyarországon cefrézték, párolták, érlelték és palackozták;

minimum 37,5% v/v alkoholfokos legyen (maximális kikötés nincs, vagyis lehet 50% feletti is);


neve kizárólag pálinka alakban írható (palinca és egyéb névalakok nem felelnek meg az előírásnak);

a pálinka nevet kizárólag Magyarország használhatja (valamint négy osztrák tartomány jogosult a „barackpálinka” név használatára).


Egyes esetekben szükséges vízzel felönteni a cefrét, ha cukrot adnak hozzá. Általánosan 3-3,5L/1kg cukor.

Ennél töményebbet nem érdemes, mert egyrészt az élesztők elhasalnak félúton, másrészt olvasson utána, akit érdekel!


Van aki cukrozza, van aki nem. Örök vitatéma, mint a Simson blokkjába öntendő olaj típusa: váltómű, hajtómű, vagy egyéb olaj. Aki amit önt bele, az lesz benne, azzal használja, szesz esetében issza.


Én nem vettem észre, hogy a pektinbontó bármiféle egyéb nem kívánt ízt adna a késztermékhez.

2016. jún. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

2 dolog kimaradt:


Általában kell(ene) savazni a cefrét (olvasson utána akit érdekel, hogy miért).


A másik, hogy a cefrét nem kell kevergetni, maximum az első 1-3 napban a keletkező bundát érdemes lenyomkodni a cefrébe.

2016. jún. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!