Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Alkoholizmus ha minden este...

Alkoholizmus ha minden este bort iszom a vacsi mellé?

Figyelt kérdés

Megszokásommá vált, kb 2-3 decit iszom max, száraz fehéret. Sosem rúgok be, több nem is esne jól, de az a 2-3 deci minden vacsora mellé jól esik, valamiért hiányozna.

Ez már alkoholizmus? Napközben sosem iszom, nem akadályoz a munkámban. Csak valamiért felvetődött bennem, hogy lehet hogy szánalmas vagyok emiatt és nem e csak rosszul esik, hogy egyedül vacsizom gyakran (32 éves nő vagyok és egyedül élek). Ja és nem tudom, hogy mennyire öröklődő az alkoholizmus, de anyai nagypapámnak voltak alkoholproblémái.



2013. febr. 6. 22:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

8 vagyok, elolvastam a cikket, nagyon érdekes!

És bocs, mert tévedtem, örökölhető ezek szerint a függőségre való hajlam, na ezt nem tudtam!

2013. febr. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Manapság mindenről kiderül, hogy örökölhető. Például a tv-ben múltkor mondták, hogy a dohányzást már rég nem a környezeti tényezőkhöz sorolható betegség, hanem igenis genetikus. Gyakorlatilag 95% genetika, a maradék meg akaraterő, egyéniség, kultúra kérdése.

Sztem ez a mennyiség nem alkoholizmus. A szomszéd néni 102 éves volt, és minden nap benyomott két feles páleszt. Még 100 évesen is. Biztos neki is hiányzott volna, ha nem issza meg. Lehet, hogy függőség igen, de amíg az életed többi területét nem befolyásolja az a bizonyos x mennyiség, addig lehetsz is függő. Amire inkább vigyázni kell, hogy ne az legyen az egyetlen örömforrás. Tényleg kényes kérdéssé válhat, ha te azzá teszed. Ha én ezt magamról kijelentem, h minden nap megiszok 3 deci bort, nyugodt szívvel mondanám, hogy nem, nem vagyok alkesz, és soha nem is leszek, mert bármikor le tudnék róla mondani. Hogy érzed, kiválthatnád mással is ezeket a borozgatásokat?

2013. febr. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Hát ha nem bírnád ki nélküle, akkor az már alkoholzizmus, ugyanakkor, napi 2-3 deci nem párszáz forintos bor még egészséges is, szóval kárt nem teszel magadban vele, ha nem emeled az adagot.
2013. febr. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Talán kiválthatná, nem ragaszkodnék hozzá ha volnának gyerekeim, akikre ugye vigyázni kéne felelősség volna esténként fürdetni, etetni őket stb... sajna ez hiányzik az életemből, de egyenlőre még olyan férfi sincs akivel tervezhetnék ilyesmit. A hétköznap esti étkezéseim nagyjából mindig egyedül telnek, kivéve ha a barátnőim átjöttek vagy én megyek hozzájuk. De akkor velük is borozgatunk általában. Hétvégén meg szüleimnél eszem, vagy egy szombat esti vacsit vagy vasárnap déli ebédet, ekkor is iszunk alkoholt az étkezések mellé. (Ami illik, ha valami pörkölt van akkor bor, ha sültek akkor Heineken).

Szóval eléggé a mindennapjaim étkezései részévé vált az alkohol és nem tudom, hogy ez mennyire rossz. Főleg az egészségem szempontjából, nem tudom mi számít soknak!

(Hangsúlyoznom kel, nem úgy értem, hogy nem tudok mértéket tartani, sosem vagyok részeg! Az visszataszító és szánalmas szerintem!) Szóval csak nem tudom mennyire normálisak az alkoholfogyasztási szokásaim.

2013. febr. 8. 22:57
 15/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ez bőven nem alkoholizmus még. Én meg nem tudom elkezdeni a napot reggeli nélkül. Akkor most reggeli-függő vagyok?:D Nem kell mindenre ráhúzni, hogy függőség.
2013. febr. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nem alkoholizmus, de nagyon közel jársz hozzá. Ez a gyermektelenség, hogy magányos vagy...stb. ez mind-mind csak kifogás. Mint mikor a kövér emberek azért nem tudnak lefogyni, mert nem tudják megállni,hogy ne nyomják le az ötödik habrolót is. Érted, ugye?

Keress magadnak elfoglaltságot és ne igyál minden este bort.

2013. jún. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Ugyan miért ne ihatna meg egy felnőtt ember a vacsorájához egy pohár bort? Ha már reggeli mellé is iszik akkor az már gyanús. Ezzel viszont szerintem semmi gond nincs.
2013. jún. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!