Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A másnaposság miért "másnap" jön?

A másnaposság miért "másnap" jön?

Figyelt kérdés

Azt figyeltem meg, ha nagyon sokáig volt buli, és volt, hogy le se feküdtünk, reggel mentem haza, nem voltam annyira rosszul, kissé fáradt voltam.

Otthon aztán délig-2ig alvás, és akkor keltem fel, és éreztem azt az érzést amit másnaposságnak hívnak.

De miért alvás után van ez?

Alvás közben történik valami a szervezettel?



2013. máj. 25. 13:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Az alkohol lebomlásából származó anyagok ekkor hatnak.
2013. máj. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Meddig ittál? Hajnalban még ittál?
2013. máj. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát ja 2-3 kor még ittam. Az számít, hogy mikor iszik az ember, és megy aludni?
2013. máj. 25. 15:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Az alkohol bomlása x idő után ér el odáig, hogy rosszul kezdd magad érezni. Ha csak este iszol egy nagyobb mennyiséget és hajnalig fent vagy, akkor hajnalra már nem leszel olyan "jól", mintha szinten tartanád magad.

De ha reggel le se fekszel hanem egyből indítasz a sarki kocsmában felessel és napközben is ráiszol, akkor aznap nem leszel másnapos, csak fáradt - és részeg.

2013. máj. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!