Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért lett a társadalom...

Miért lett a társadalom hozzátartozása hogy az ember igyon alkoholt?

Figyelt kérdés

Koccintás? És koccintás után szokás inni is az alkoholos italból.

A kemény férfiak mind alkohollal ünnepelnek meg mindent. És a "keménységüket" kifejezik azzal, ki bírja jobban az ivást!

Szokás fiatalon berúgni legalább 1-2x ha nem, akkor sokan azt mondják, hogy "miért nem élted ki magad?"


Miért lett az alkohol ennyire kötelező dolog az ember életében?



2013. dec. 19. 23:18
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

Mert kedélyjavító, ellazító, feszültségoldó hatásuk van, segítségükkel könnyebb jó hangulatot teremteni, társalgásba elegyedni, ismerkedni, stb.


Persze itt a kis mennyiségekről beszéltem. Tehát 1-2 sör után beszédesebb, jókedvűbb az ember.

Értelmes, kulturált körökben szerintem nem jellemzőek azok a "rituálék" amiket körülírtál, szóval arra meg tudod mi a válasz: mert ennyi eszük van :)

2013. dec. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés. Nem tudom...


Én mindenesetre az esetek 90%-ában visszautasítom, ha piával kínálnak, még rövidet se iszom. Egyszerűen nem szeretem, a bort egyenesen utálom, rövidet is csak akkor iszok, ha beteg vagyok...

2013. dec. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ókori Kínában már kb. i. e. 7000-ben létezett egyfajta alkoholtartalmú ital.


Szóval ezt azóta hurcoljuk magunkkal :)

2013. dec. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez azért messze nem ennyire domináns! Ahány ház, annyi szokás. Nálunk nem szokás. Nem is tudom emészteni az alkoholt.
2013. dec. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Phoney ***** válasza:

Nem „lett” az. Mindig is az volt. Hamarabb volt sör, mint írás. (A „hozzátartozása” amúgy nem tudom, mit próbál jelenteni a mondatban, merthogy értelme az így nincs.)


Az alkohol valószínűleg kulcsfontosságú volt abban, hogy az emberek ne verjenek agyon helyből minden idegent, illetve ne váljanak 2 csoporttá, amint többen voltak mondjuk ötvennél (és ezzel egyre többen nem ismerték egymást a csoportban). Merthogy kábé itt tartott az emberiség, mielőtt megismerte az erjesztett italokat. Nem véletlen, hogy az ennél nagyobb társadalmak az alkohol körül alakultak ki, és hasonló okokból (nem pedig merő jófejségből) küldi sok mai munkahely inni a dolgozóit „csapatépítés” címén. A felnőttek (főleg a férfiak) jelentős része máig is csak ittasan tudja elengedni magát idegenekkel szemben, és sokan nem tudnak józanon szorosabb barátságokat kötni, egyesek pedig ismerkedni sem.

2013. dec. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, bocsi, de te hol élsz? Az átlag fiatal heti 1-2x rúgik be nem összesen 1-2x.
2013. dec. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!