Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Heti 20 üveg sör, vagy 2...

Heti 20 üveg sör, vagy 2 liter bor hetente valóban normális, nem alkogolizmus ami káros lehet?

Figyelt kérdés

"Férfiaknál heti 21 egység, nőknél heti 14 egység

alkoholos ital elfogyasztása tolerálható, legalább

két alkoholmentes nap közbeiktatása mellett.

Nagyivók azok a nők, akik heti 35, és azok a

férfiak, akik heti 50 egység szesznél többet

fogyasztanak. Egy egységnek számít egy pohár

sör (425 ml világos vagy 285 ml barna sör), egy

pohár bor (100 ml fehér vagy 60 ml vörös bor) és

3 cl tömény alkoholos (égetett szeszes) ital"


Index cikk.


2014. szept. 16. 21:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

9-es, te mit számolsz, az alkoholt, a folyadék menyiséget vagy az italt?

Légy óvatos, a sör meg a tömény nem ugyan az!

Rendszeressen inni sört vagy töményt, két külön világ.

Ha mindennap egy valaki töményben issza meg azt az alkoholmennyiséget, mint egy másvalaki sörben, károsottabb lessz.

A pálinka rombolja a Gükozint a sör visszont serkenti a májat annak elöállitására, és segitkezik is.

Az alkoholizmust nem lehet meghatározni egy zsinórral. Eröl az iszákossak arol meg az illedelmes iszogatók. Ameddig te vagy az úr a pohár felett, nem pedig a poár feletted, nem vagy alkoholista. Forditva visszont igen.

2014. szept. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
éves szinten olyan 10-12 hl bort iszok meg. általában 20-22 q(mázsa) szőlőt szoktam venni ősszel, és ezt saját magam dolgozom fel és készítek belőle bort. Nem nagyon szoktam részeg lenni, úgyhogy szerintem mindenki igya meg azt amit gondol...
2014. szept. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Ügyet Lenke ***** válasza:
Az alkoholizmus egy betegség, nem mennyiségben mérik feltétlenül, ivási kényszer, ha nem iszol elvonási tüneteid vannak, reszketsz, fizikai roszulléttel jár. A többi mennyiség csak kamu, kimutatás és számolgatás.
2014. szept. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Tessék, a 13-mas elmodta.

Ha valaki azt mondja, nekem ilyen tüneteim nincsennek mert én nem vagyok alkoholista, de nem tudná társaságban, ahol alkoholos italt iszogatnak, megtartosztatni magát, akkor az a bisztos úton van az alkoholizmus felé.

Ezt a checket megtudja önmagával mindenki csinálni:

egy nagy társaságban mindenki kezében egy söröskorsó, az enyémben meg málnás. Akkor engem még nem fenyeget a függetlenség.

2014. szept. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!