Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Naponta 1 vagy 2 doboz sör az...

Naponta 1 vagy 2 doboz sör az káros?

Figyelt kérdés

2016. szept. 1. 21:12
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
34%

Alkoholistának lenni káros?

Válaszolj a kérdésre, ami egyben a tiédre is válasz lesz.

2016. szept. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
87%
Nem túl jó, ha valaki minden egyes nap iszik.
2016. szept. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim válasza:
21%
Ez alapból nem tűnik soknak inkább az vészes hogy miért nem lehet hetente 2-3szor? Miért kell naponta? Alkohol nincs sok benne bár nem írtad rendes vagy mentesről van szó.Viszont ami óriási baj hogy a gabonában levő glutén nem egészséges egyáltalán, bár ennyitől nem hízol el. Bocsi nem vagyok szakértő, ritkán iszok 2 havonta egyszer max egy koccintás azt ennyi. Én nem szeretek inni.
2016. szept. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Mindennap inni káros, itt nem a sörön van a hangsúly.

Maximum heti 4-5 napnak mindenképp elégnek kellene lennie.

2016. szept. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 Phoney ***** válasza:
78%

Majdnem minden létező ajánlás napi 20-40 g etanol között határozza meg (férfiaknak) a napi tolerálhatót. Ez pontosan 1 vagy 2 sört jelent, ha kereken 5% v/v sörrel számolnánk.


Vannak olyan (orvosi) vélemények, hogy az alkoholnak nincs rizikómentes adagja, és egyes orvosok napi 3 deci sörrel is lazán lealkoholistáznak, viszont olyan tanulmány is született már, hogy a WHO-ajánlásnál lényegesen többet is lazán elbír az egészséges szervezet.


Mondjuk alap, hogy nem ártana legalább 2 napot kihagyni hetente.

2016. szept. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
15%

fél liter liter alkohol naponta

az nagyon káros

2016. szept. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
66%

a függőség nem mennyiség függő, hanem rendszeresség


ha te hazamész és muszáj szisszenteni, akkor büszke alkoholista lehetsz

2016. szept. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
15%
Zs nme kráros énn izs iygy keszdtemm.
2016. szept. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
83%

6-os, megnézem, ha te fel liter alkoholt megiszol naponta. :D


Kérdező, szerintem azért mindennap nem kéne inni, hétvégente ez oké, de naponta nem biztos, hogy jó lesz így. Főleg, hogy könnyen függőség alakulhat ki, aztán később lehet a napi kettőből három, majd négy... stb.

2016. szept. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
Fizikailag nem hinném, hogy ennyi alkohol káros, bár erősebb sörből minden egyes nap évtizedeken át 1-2, az bizonyára megterhelő a testnek, az alkohol mégiscsak sejtméreg és bekavar ennek-annak... Inkább lelkileg érzem igen esélyes problémának, hogy mindennap "kell" az ital... Ezt igenis túlzásnak érzem, igaz, nálam a gyakori alkoholizálás azt jelenti, hogy idén nyáron először gyakran sörözöm, 1-2 hetente 1 deci sör... Ennél azért sokkal több is belefér, de hogy minden egyes nap, ez nem hangzik jól, már ezzel a mennyiséggel sem, sokkal kevesebbe azért nem kötnék bele (volt idő, amikor mindennap megittam pár csepp erős rumot a kávémban, ízesítőnek). Meg kell nézni az ember hozzáállását, lelkületét, illetve kipróbálható, mi van, ha 1-2 hétig nem iszik... A függőség ritkán jó (pár függőség alap, pl. levegő és víz igencsak kell és sok más dolog is, nekem pl. zöldségfüggőségem van igen erősen, nem is akarok változtatni rajta), az alkohol pedig nem tartozik a kötelező dolgok közé s könnyű vele elszállni. Nem állítom, hogy napi egy sörből valaha is több lesz, simán el tudom képzelni, hogy nem, de azért sokakkal ez történik.
2016. szept. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!