Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Naponta 1 vagy 2 doboz sör az...

Naponta 1 vagy 2 doboz sör az káros?

Figyelt kérdés

2016. szept. 1. 21:12
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
9%

"A házipatikás cikket tudományos cikkek következtetéseiből ollózták össze. Pl. itt egy tudományos cikk arról, hogy a mérsékelt alkoholfogyasztó férfiaknál 3,5-4,5%-kal, nőknél 5-8%-kal nagyobb a csontsűrűség, mint az alkoholt nem fogyasztóknál."


Nem olvastam végig, de már az elején sem azt írják, hogy az alkoholt fogyasztóknál nagyobb a csontsűrűség, hanem azt hogy a sör és borfogyasztóknál. Az alkohol szimpla idegméreg a szó szoros értelmében. Tegnap a nagy sörös témázás közben én is bedobtam egy sört mert megjött hozzá a kedvem, nem vagyok alkohol gyűlölő, de nem is ringatom magam abba a tévhitbe, hogy magának az alkoholnak lenne bármiféle pozitív élettani hatása.

2016. szept. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Rengeteg tudományos cikk van a mérsékelt alkoholfogyasztás előnyeiről, tudományos cikkekben kereséshez: [link]
2016. szept. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Dehogy káros..én például mindig vezetek, kocsifüggő vagyok ergó sosem iszok, mert a vezetés mindennél fontosabb. Évi 40.000 km levezetek. Ha ünnepség van vagy szalonnasütés, ünnepek akkor beverek néhány sört de utána 24-36 órát várok ha 1 sört ittam ha 5 sört ittam 2 felessel mindegy ahogy letelik már verem magam kocsiba igy kissé elveszi az élvezeti értékét a könnyed sörözésnek a jogsim féltése és itt van a DE! de ha elmegyünk nyaralni pl tavaly Olaszban voltunk 3 hétre repülővel mentünk én mindennap piáltam 3-4 sört néha töményet is 21 napon át délelőtt a 40 fokban már lelkiismeretfurdalás nélkül bonthattam a söröm reggel 10-kor egész nap sörözhettem jól éreztem magam este egy-két feles pálesz i lecsúszott nagyon király volt...aztán hazajöttünk és semmi...újra vezettem mindennap és legközelebb decemberben ittam sört karácsonykor de már 26-án reggel kocsiban ültem :-) Ha rövid távú a mindennapos alkoholfogyasztás akkor nem gázos. Nyilván nem nyaraláskor fogok több nap szünetet tartani. Legalább nem kell matekoznom :-) Most nyáron is nyaraláskor egy hónapig mindennap lazultam aztán majd legközelebb karácsonykor piálok :-) Szóval 1-2 sörtől semmi bajod nem lesz...heti 5 nap 2 sör 2 nap szünet én így tolnám ha nem szoktam volna rá a vezetésre :-) Egészségedre! :-)
2016. szept. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

"Rengeteg tudományos cikk van a mérsékelt alkoholfogyasztás előnyeiről, tudományos cikkekben kereséshez: [link]


Csak még egyet se mutattál.

2016. szept. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
49%

Itt van egy egész könyv:

[link]


A King's College London adta ki, megy Európában a a legnagyobb oktatási célú egészségtudományi központ.

2016. szept. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Te direkt nem olvasod el amit írok? Ez nem az alkohol pozitív hatásairól szól, hanem a söréről, ami tippem szerint még mindig a benne levő komlóra koncentrál.
2016. szept. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
23%

A vodka gyakorlatilag tiszta ethanol, mérsékelt fogyasztása mégis egészséges.

[link]


Egyébként még a napi 1-2 szál cigaretts is egészséges:

[link]

2016. szept. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
75%

"Egyébként még a napi 1-2 szál cigaretts is egészséges:

[link]


Ez a cikk gyönyörű bizonyíték arra, hogy milyen az amikor sz..rik az ember a hipotézisvizsgálatra és az ok-okozati összefüggésekre, csak látja, hogy szerinte jó a cím, aztán belinkeli. Esküszöm, hogy nem olvasod el őket.


"Knee-replacement surgery was more common among joggers and the obese; smokers rarely jog, and they are less likely to be morbidly obese. "


Te amúgy elolvasod ezeket? Szerintem ezeket te csak idevagdosod.


Mindegyik cikk amit linkeltél hatásvadász. Xy egészséges, váó! Ja, csak az a probléma, hogy az xy önmagában sosem egészséges, maximum a fogyasztása körülményeinek van valamilyen pozitív vagy annak látszó következménye. Nem közvetlen a kapcsolat.


Egy csomó tanulmány van arról, hogy a koncentrációs táborok túlélői, meg a kemény háborúkat túlélt katonák tovább élnek mint az átlag. Ebből te azt a következtetést vonnád le, hogy a szenvedés, éhezés, betegség jó dolog? Mert az eddigi logikád alapján igen. A valóság azonban az, hogy nem azért élnek tovább ezek az emberek, mert a szenvedés és a nélkülözés jót tesz nekik, hanem mert a gyengébbek egyszerűen meghaltak közben. Ilyen megpróbáltatásokat csak az átlagosnál jobb fizikumú, ilyen szempontból jobb genetikájú emberek élnek túl, akik enélkül is tovább élnének, így az ő csoportjuk nem reprezentatív a népesség hasonló korú lakosságát tekintve.


A vodkás cikk dettó. Tényleg, a vodkafogyasztás előnye, hogy csökkenti a stresszt? Naccerű, akkor a heroin is egészséges, nem? Meg enyhíti a fogfájást, hát betojok. Ezért idegméreg vágod? Szétbarmolja az agy működését. Csökkenti a fájdalomérzetet. Ettől nem lesz egészséges. Kórokozóölő. Igen, mint a hipo. A hajas meg bőrös rész szintén arról szól, hogy a bőrt lehet vele tisztítani, tök jó, csak ha iszod akkor maximum belülről tudod magadat kenegetni vele, arról meg szó sincs. Ez nem is arról szól, hogy miért egészséges a vodka fogyasztása, hanem hogy mire használható az egészségügyben az etilalkohol.


Nem igazán győztél meg.

2016. szept. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
0%

Ezeket tudományos cikkekben állapították meg, talán úgy lettek volna elegánsabbak a hozzászólásaim, ha úgy kezdődtek volna, hogy "Figyelemre méltó az, hogy xy tudományos cikkek megállapításai szerint".


Mivel nem vagyok táplálkozástudományi szakember, tényleg kár folytatnunk. Ha részletes fejtegetésekbe kezdenék guglizéses "tudással", az már bőven kontárkodás lenne.


Ami figyelemre méltó megállapítás tudományos cikkekben alkoholról: véd a szívbetegségek és fertőzések ellen.

(Bár szerintem az alkohol stressz és fájdalomcsillapító hatása sem lebecsülendő, vagy az sem hogy jó pl. bőr fertőtlenítésére)


Dohányzásról: Parkinson-kór, elhízás, szívinfarktus utáni halálozás kockázatát csökkentő hatása, vérröggátló gyógyszerek melletti pozitív hatása


(Oké a térd-protézises összefüggés nagyon erőltetett, mindenesetre rámutat arra, hogy a mindennapi betonon kocogással sem tesz jót magának az ember.)

2016. szept. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
76%

aki szereti az igyon aki meg ellene van az legyen absztinens..aztán majd mindenki eldönti öregemberként 95 évesen gyógyszereket szedve és a halált várva, hogy jól döntött-e...magam részéről nem vonom meg magamtól azt amit megtehetek egészségesen, mert betegen majd ugyse lehet.


Nagyapám dohányzott,ivott, kávézott..meghalt 70évesen...nagyanyám soha életében semmit..szó szerint semmit soha ki sem próbált még névnapkor, karácsonykor sem ivott meg soha semmit...meghalt szintén 70 évesen..ha belegondolok, hogy megvont magától mindent aztán 50 évese korától gyógyszereket szedett és ugyanúgy a sírban nyugszik nagyapám mellett akkor nem sok értelme volt nem beverni néhány sört/bort/pálinkát soha..én biztos nem akkor fogok elmerengeni azon, hogy de jó lenne most jól berúgni és rágyújtani amikor nem lehet a gyógyszerek miatt és hogy kimaradt az életemből.


ez olyan mint a kávé nem ittam 10évig aztán fel is tettem a kérdést hogy majd akkor akarom inni amikor beteg leszek? Visszaszoktam....majd ha szívbeteg leszek leszokok róla :-) Egészségesen még nem halt meg senki! Ezt jól jegyezze meg mindenki....ne igyál, ne nőzzél, ne cigiz, ne csinálj semmit várd a kaszást..akinek ez bejön hát csinálja..

2016. szept. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!