Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Naponta 1 vagy 2 doboz sör az...

Naponta 1 vagy 2 doboz sör az káros?

Figyelt kérdés

2016. szept. 1. 21:12
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
64%
Nem hinném, hogy az lenne.
2016. szept. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
25%

Mi a francnak kérdezel, ha utána minden normális választ lepontozol?

Vagy ki volt ez a hülye?

Komolyan, válaszoljon nektek a hóhér, igyátok szét a májatokat, idióták.

2016. szept. 2. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
90%
Persze hogy karos. Az emberi szervezetnek nincs szuksege alkoholra.
2016. szept. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
32%

Én már évek óta nyomatom, napi 5-6 sört és semmi bajom.

Simán felkelek, rendesen dolgozom, nincs semmi kapcsolati problémám szóval nem tudom mit kell károgni hogy ez meg az rossz .. Pláne úgy, hogy azt sem tudják a kedves válaszadók, hogy mihez szólnak hozzá, hiszen nem próbálták, csak osztják az észt ...

Amíg Te nem érzed, hogy káros lenne, addig szerintem nincs baj .

2016. szept. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
83%
Egy-két sör kifejezetten egészséges. Megelőzi a cukorbetegséget, vesekövet, erősíti a csontokat, edzés/fizikai munka után jobban hidratál mint a víz, élesebb lesz tőle a látás, csökkenti a fertőzések kockázatát, csökkenti a vérnyomást, problémamegoldás, szocializáció terén is pozitív a hatása.
2016. szept. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

"Majdnem minden létező ajánlás napi 20-40 g etanol között határozza meg (férfiaknak) a napi tolerálhatót. Ez pontosan 1 vagy 2 sört jelent, ha kereken 5% v/v sörrel számolnánk."


Igen, ebben igazad is van, ha arról az oldaláról nézzük a dolgot, hogy fizikailag mi a helyzet, ha tényleg ekkora mennyiségű marad a fogyasztás. Nem terheli meg túlzottan a májat, nincs negatív hatása valószínűleg hosszú távon sem, azonban itt jön képbe a bökkenő: a szervezet hozzászokik az alkoholhoz, nő a toleranciája és ez az 1-2 sörös adag emelkedni fog. 1-2 sörtől az ember nem lesz részeg, maximum kicsit beszédesebb, nyugodtabb, kellemesen érzi tőle magát, de már most jelezném, hogy pusztán ott baj van, ha erre minden nap szüksége van és a napi rutinja része lesz.

Csinálja egy darabig ezt az ember, aztán ez az 1-2 sör felmegy 2-3-ra, meg akkor már esetleg be lehet kapni mellé egy stampó valamit is, mert az ember már nem érzi azt a könnyed érzést, amire elég volt az elején 1 sör is. Utána meg eljut addig az állapotig az ember, amibe az egyik kommentelő:


"Én már évek óta nyomatom, napi 5-6 sört és semmi bajom. "


Érted, napi 5-6 sört megiszik, és fel sem merül benne, hogy ez lehetne másképp is, meg hogy ez káros lenne. Gyanítom ő is a napi 1-2 sörről indított, ez a mennyiség amit most fogyaszt egy átlagos embernél már bizony nem épp a józan kategória, hanem a szalonspicces minimum.

Az összes szakértő azon a véleményen van, hogy akkor beszélhetünk alkoholizmusról, ha az alkohol beépül az ember mindennapi rutinjába. Aztán persze ilyenkor jön az, hogy az ember azt mondja hogy "én ezzel bármikor le tudnék állni". Persze, le tudna, csak a többség nem fog és évek, évtizedek alatt szépen eljut oda, hogy már délelőtt bűzlik a piától.

2016. szept. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
29%

" Egy-két sör kifejezetten egészséges. Megelőzi a cukorbetegséget, vesekövet, erősíti a csontokat, edzés/fizikai munka után jobban hidratál mint a víz, élesebb lesz tőle a látás, csökkenti a fertőzések kockázatát, csökkenti a vérnyomást, problémamegoldás, szocializáció terén is pozitív a hatása."


Ebből meg konkrétan semmi nem igaz. Na jó esetleg a veseköves a vízhajtó hatás miatt, de itt is ezer természetes alternatíva lenne a sör helyett... szimplán a több ivás is segítene.

2016. szept. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
A házpatika.hu-n is kiemelik, hogy jobbanbhidratál a sör, mint a víz, erősíti a csontokat,... Sok olyan rlőnyéről is írnak, amiket én sem írtam. [link]
2016. szept. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
0%

"A házpatika.hu-n is kiemelik, hogy jobbanbhidratál a sör, mint a víz, erősíti a csontokat,... Sok olyan rlőnyéről is írnak, amiket én sem írtam. [link]


Most erre három rekacióm lenne:

1. Ugyan ezt a cikket olvastam én is pár napja egy másik újságban (úgy látszik közös helyről fordítanak), ott külön kiemelték, hogy az alkohol pozitív hatásai a MAXIMUM napi 1 deci bor vagy 2-2,5 deci sörnél tekinthetők igaznak.

2. El sem olvastad a cikket?

- "Felveszi a harcot az elhízással és a magas koleszterinszinttel" Nevetségesen nagy mennyiségben kéne fogyasztani, és nem is a sörnek van pozitív hatása, hanem a komlónak és nem embereken, hanem egereket.

- "Segít a szívroham ellen" Persze, mert valószínűleg másban halnak meg. A dohányosok sokkal kisebb része hal meg májelégtelenségben, mint a nem dohányosok. Ez most azt jelenti, hogy a dohányzás jót tesz a májnak? Nem, azt jelenti, hogy a dohányzás más betegségek kialakulását segíti elő. Ugyan ez van itt is.

- "Segít megelőzni az Alzheimer-kórt" 2 deci sörről van szó, nem 10-ről, ami két üveg.

- "Javítja az alvást" Na ne, tényleg? Ez igen zseniális kutatás, ennyi erővel írhatnának arról is, hogy az altató segíti az alvást. Viszont itt megint csak kiemelném: az már régen rossz, ha az embernek altatóra vagy alkoholra van szüksége az elalváshoz.

- "Segít, hogy a csontok egészségesek és erősek maradjanak" [link] Az ösztrogén segít a csontokon. Gyakorlatilag az alkoholfogyasztással női nemi hormon termelést indítasz be a szervezetedben. Azt ne hidd, hogy ennek nincs árnyoldala is.

- "Segít a rák megelőzésében" Megint csak nem a sörről van szó, hanem a komlóról.

- "Dopaminömlést és ezzel boldogságot okoz" Ez most megint egy hatalmas megfejtés.


Ez egy tök szimpla félig bulvár cikk, a nagy büdös semmiről. És most jönne a harmadik észrevételem:


3. Mint ahogy a cikkben is leírták TÖBBSZÖR, nem közvetlen az összefüggés a pozitív hatások és a sör között. Legtöbbször a sörben található komlónak van pozitív hatása.

2016. szept. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

A házipatikás cikket tudományos cikkek következtetéseiből ollózták össze. Pl. itt egy tudományos cikk arról, hogy a mérsékelt alkoholfogyasztó férfiaknál 3,5-4,5%-kal, nőknél 5-8%-kal nagyobb a csontsűrűség, mint az alkoholt nem fogyasztóknál.

[link]

2016. szept. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!