Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyit és milyen rendszeressé...

Mennyit és milyen rendszerességgel kell inni hogy valaki bírja a piát?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez emberfüggő is, csak kiváncsi vagyok mennyit isznak azok akik "edzésben vannak". Bármilyen tapasztalat vagy sztori érdekel.

2017. febr. 24. 11:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

amikor meg rendszeresen fogyasztottam sok alkoholt, akkor bizony a " csucs idoben" minden mellekhatas nelkul lecsuszott 4-5 mereg eros palinka, ugyanennyi tequilla, illetve a kocsmaig alapozonak egy uveg vorosbor.

ezt altalaban penteken / szombaton estenkent fogyasztottam el, nyari idoben pedig is-is, ill olyankor hetkoznapokon is gyakran ittunk. ( tini kor :D ) berugas erzese a felsoroltak elfogyasztasa utani 2.-3. tomenynel jelentkezett, utana viszont sokszor kepszakadas is elofordult... :S viszont egyszer megittam a szokasos 1 uveg bor adagom, ra 3 tequillaval, 1 uveg pezsgovel, kesobb a hazi alapozas utan szorakozohelyen 10 tequillaval kiegeszitve, es semmi, de szo szerint SEMMI bajom nem volt. sem reszeg nem voltam, sem masnapos, mig a tobbiek mar reg a wcben oklendeztek kb... :D


azota persze kijottem a " rutinbol", igy 24 evesen nem is banom, nem sirom vissza a rengeteg masnapos reggelt. mostmar 1 pohar bor a vacsi melle is kellokeppen fejbevag.

2017. febr. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Nem edzés kérdése. Eddz hasizomra inkább ...
2017. febr. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

Sokat (amennyit csak birsz megvenni, illetve beléd fér) és gyakran!

A baj csak egy ezzel: mire megszoknád, elpatkolsz.

No de sebaj, legalább nem teszed tönkre alkoholistaként családod életét...!

2017. febr. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Egyetemi éveim alatt párhuzamosan a bulizások és iszogatások is gyarapodtak.

Sosem gondolkodtam még rajta mennyi idő alatt jutottam el arra a szintre,hogy már lassan nem tudtam azt a mennyiségű bort meginni amitől berúgok. (bár sosem az volt a cél)

2 üveg bor lecsúszott buli előtt,attól már éreztem valamit,de a berúgás közelében sem voltam.

2017. febr. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Rendszeresség a fontos itt is, ha már tinikorodban elkezded (15-16 évesen) és tényleg heti 2-3x legalább közepesen ittas vagy, akkor előbb-utóbb kialakul a megfelelő tolerancia.

Nem ajánlom egyébként, semmi haszna nincs.. Drága mulatság ahhoz, hogy a haverok előtt menőzz vele, és ami pénzben nem mérhető, még az egészséged is gallyra vágod, nem a legjobb ám a húszas éveid közepén nagyivónak lenni..(saját tapasztalat)

Ja, és az sem túl szerencsés, ha már józanul "üresek" a dolgok, csak az ivás jelent dopamin, endorfin, szerotonin termelést, azaz jókedvet, boldogságot.

Igyál ésszel, kevesebbet és tartozz a normális alkoholfogyasztók közé. :)

2017. febr. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Elég hamar hozzá lehet szokni. Én 17 évesen kezdtem el a haverjaimmal nagyobb mennyiséget inni. Volt 2 olyan hónapunk amikor minden hétvégén berúgásig ittunk, és a 2 hónap leteltével mindenki minimum 1.5 de inkább 2-szer annyira bírta a piát mint mikor elkezdtük, aztán alábbhagytunk vele. Mostanság átlagosan havonta 1-szer iszok csak nagyobb mennyiséget, így nem olyan káros és a szervezet se szokik hozzá, ezért nem kell rengeteget költeni rá. Hosszú távon nem jó heti szintem berúgni, drága mulatság és hamar tönkreteszed magad.
2017. febr. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Első éves egyetemista koromban egy idősebb hölgynél húztam meg magam, amíg nem találtam melót, amit iskola mellett végezhettem. Ez a hölgy minden nap egy hétdecis wiskeyvel jött haza boltból, ami csak nekem volt szánva. Év végére már be se rúgtam tőle. Találtam viszont egy kőfaragót, aki mellett délutánonként dolgozhattam, így lett albérletre pénzem, és elköltöztem a nőtől. Kicsivel később megtudtam, hogy lebukott bolti lopás közben. :-))
2017. febr. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
43%
Soha nem ittam és nem is fogok, :)
2017. febr. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

15 éves korom óta fogyasztok alkoholt, amikor kezdtem, 1 sört már megéreztem.

Mostanra viszonylag rendszeresen iszom, 6 felest meg se érzek, 10-12 feles egy este alatt le tud csúszni úgy hogy berúgok tőle de rosszul nem vagyok aznap és másnap sem.

18L

2017. febr. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat:)
2017. márc. 4. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!