Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Érdemes beruházni egy üveg...

Érdemes beruházni egy üveg cognac-ra?

Figyelt kérdés

Nos, az utóbbi időben érdekelnek a minőségi szeszes italokkal kapcsolatos dolgok. Kóstoltam egy pár italt, de azok nem voltak a "csúcsminőségek", persze ez nem az ártól függ, mert olcsóbban is lehet jókat kapni, meg aztán a tapasztalatom nincs is olyan szinten, hogy tudjam értékelni a drágább italokat, így nem is érné meg egy olyannak, mint én.


A whisky nem a szívem csücske, annál jobban szeretem a vodkát, a pezsőt, és a bort. Tekintve, hogy a cognac egy borpárlat, lehet, hogy ízlene. Sokat olvasok egy italról, mielőtt megvenném, szóval tudom, hogy nagyjából mi a jó kategória, a konyak-cognac különbség, a lepárlás és hasonlók.


Érdemes lenne megpróbálni? Persze nem a legdrágábbat, hanem olyan "kezdőnek valót".



2017. ápr. 6. 22:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Cognac az ugyebar francia, specifikus helyrol szarmazo brandy, azaz borparlat. Kezdokent ne vegyel meg ilyen draga cuccot, kostolj elobb valami normalisabb brandy-t.
2017. ápr. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Akkor tudnál ajánlani valamit kezdésnek?

2017. ápr. 6. 23:37
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
Nem, mert en speciel ki nem allhatom a brandy-t.
2017. ápr. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Akkor mindegy :D


Köszi a válaszokat!

2017. ápr. 6. 23:44
 5/16 anonim ***** válasza:
Vegyél egy üveg Henessey konyakot, isteni.. Kamaszkoromban mi is nyomtuk a tesco-s ócska konyakokat, hányingerem volt tőle, ezért vonakodva kóstoltam meg a Henessey-t, de teljesen más kávéház. Annyira nem drága, próbáld ki, szerintem nagyon finom, mint valami desszertet nyalogatni.
2017. ápr. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, mint az egyik legnépszerűbbre. Talán megpróbálom.
2017. ápr. 7. 00:02
 7/16 anonim ***** válasza:
Hogy lenne már érdemes?
2017. ápr. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Még talán meg tudom érteni, hogy nekem nem, de ha valaki szereti, akkor miért ne lenne érdemes?


De valamikor csak meg kell venni az első üveget, hogy azt követni tudja sok másik, szóval én úgy gondolom, érdemes.

2017. ápr. 7. 00:24
 9/16 anonim ***** válasza:
Figyi, nem tudom milyen anyagi helyzetben vagy.. Ha megengedheted magadnak akkor mindenképp próbálj ki egy Henessey-t. Nem a világ legkomolyabb konyakja, de 10k körül már vehetsz egy üveggel. Ha baromira nem ízlik akkor talán nem érdemes próbálkozni vele, ha bejön akkor akár lehet még komolyabb piák felé lépni. Ha belefér a kísérletezés próbáld ki, mondom nekem nagyon nagy pozitív csalódás volt.
2017. ápr. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Courvoisier,Remy Martin,Martell. Ezek már egész jó "belépőszintű" konyakok.
2017. ápr. 7. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!