Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Érdemes beruházni egy üveg...

Érdemes beruházni egy üveg cognac-ra?

Figyelt kérdés

Nos, az utóbbi időben érdekelnek a minőségi szeszes italokkal kapcsolatos dolgok. Kóstoltam egy pár italt, de azok nem voltak a "csúcsminőségek", persze ez nem az ártól függ, mert olcsóbban is lehet jókat kapni, meg aztán a tapasztalatom nincs is olyan szinten, hogy tudjam értékelni a drágább italokat, így nem is érné meg egy olyannak, mint én.


A whisky nem a szívem csücske, annál jobban szeretem a vodkát, a pezsőt, és a bort. Tekintve, hogy a cognac egy borpárlat, lehet, hogy ízlene. Sokat olvasok egy italról, mielőtt megvenném, szóval tudom, hogy nagyjából mi a jó kategória, a konyak-cognac különbség, a lepárlás és hasonlók.


Érdemes lenne megpróbálni? Persze nem a legdrágábbat, hanem olyan "kezdőnek valót".



2017. ápr. 6. 22:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ha esetleg úgy döntesz, hogy brandyvel kezdesz, akkor az Ararat 5 évessel érdemes próbálkozni. Olcsó, de ahhoz képest nagyon finom. :)
2017. ápr. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ha választok, akkor megpróbálom.

2017. ápr. 7. 14:33
 13/16 Phoney ***** válasza:
100%

Ha érdekel és telik rá, akkor persze, hogy megéri. Viszont ha rövidek közül eddig egyedül a vodkát szereted, akkor leginkább a Hennessy VS-t ajánlanám a belépő (8-10 ezres) tételek közül. A Martell VS jóval markánsabb, „harapósabb” volt, mikor utoljára kóstoltam, a Courvoisier VS meg kimondottan gyengébb.


Viszont (főleg a megfizethető árkategóriákban) nem feltétlenül a cognac a borpárlatok istene, pl. a Hennessy VS áráért legalább olyan jó (és hasonólan lágy) jerezi brandy a Carlos I. alapkiadása. Vagy mondjuk az említett Ararat 5* az 5-6 ezer közti kategóriában szerintem jelenleg verhetetlen, gyakorlatilag utoléri a jóval drágább Courvoisier VS-t.

2017. ápr. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Egyébként igen, a Hennessy VS-re gondoltam, ami úgy belépőnek jó lenne. 10 ezret rászánnék, mert ha már évente 1-szer veszek, akkor az jó legyen és még ez sem a nagyon drága kategória.


Viszont valahogy nem tudom elképzelni az ízét. Oké, ettem már bonbont és hasonlókat, de azok meggyesek. Mire számítsak? Mert a whiskyt valóban nem annyira szeretem, nem esik jól, szó szerint. Hasonló?

2017. ápr. 7. 17:21
 15/16 A kérdező kommentje:
Az Ararat 5* nem tűnik rossznak, és az ára tényleg jó. Lehet, hogy azt is átgondolom.
2017. ápr. 7. 17:24
 16/16 anonim ***** válasza:
Esetleg azt is megcsinálhatod, hogy beülsz valahova és kérsz 2 cent Hennessy-t. Mivel lepukkantabb helyeken az nem szokott lenni, így valószínű 700-800Ft-ot elkérnek annyiért, viszont így ha véletlenül nem ízlik elkerülheted hogy 10 ezret kiadj egy egész üvegért.
2017. ápr. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!