Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha egy 60 éves nő megiszik...

Ha egy 60 éves nő megiszik minden nap 1 sört és 1/2 dl pálinkát, akkor alkoholista?

Figyelt kérdés
2018. szept. 24. 14:18
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
72%

Azzal vagyopk, aki szerint a rendszerességtől nem függő az ember.


Aki mindennap dohányzik vagy iszik, az jó eséllyel függő, de nem tudhatjuk biztosan.

Én naponta megiszom a magam 1-2-3-5 kávéját, de nem vagyok függő (mondjuk ez speciális kicsit, mert nem mindenkire hat a koffein, rám se, legalábbis a kávéé nem). Nyilván szokatlan, ha hirtelen heti nullára esik, de semmi nem történik.


Alkoholista nekem is az, akitől ha elveszik a piát egy hétre, nem picit szokatlan neki a dolog, hanem remeg, kaparja érte a falat meg ilyesmik, elvonási tünetei vannak.


De tudom, hogy mindenkinek más a definíciója, ami a függőséget és alkoholizmust illeti. Nem is teljesen tiszta a függőségnél a dolog, végülis kismillió dologtól függünk teljesen egészségesen...


Ami magát a kérdést illeti, nekem ennyitől még nem alkoholista a nő, de lehet, hogy az vagy az lesz... De nem feltétlenül. A rendszeres alkoholizálás nem jelenti azt, hogy emeli az ember a mennyiséget.

2018. szept. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem bírja ki nélküle,akkor alkesz,sovargas az alkohol után....
2018. szept. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
38%

most olvastam,hogy az emberek 5/6-a nem gondolkodik önállóan, hanem csak átveszi azt,amit olvas, hallott, vagy ami a szokás az adott társadalomban,anélkül, hogy átgondolná.

itt nagyon jól leképezi ezt a válaszolók aránya, mert csak felmondja a leckét,de nem járja körbe a témát.


én még beleveszem azt is,hogy a magyar ember amúgyis hajlamos a gyűlölködésre, megbélyegzésre, mások lehúzására. pont kapóra jön neki,hogy lealkoholistázzon valaki ismeretlent,anélkül,hogy ismerné a körülményeket.

2018. szept. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

A rendszeresség önmagában nem jelent semmit. Illetve semmi negatívat önmagában.

Negatív akkor lesz,ha az számottevően negatívan hat az egyén életminőségére, egészségére,ha az jelentősen torzítja a gondolkodását, magyarul részeg lesz tőle.

De még akkor is normális a részegség,ha ez nem öncélú,hanme pld egy rituálé része pld hétvégi sörözés a haverokkal. ilyenkor megszabadul a hétköznapi gondoktól az ember és felszabadítja attól. A következő héten ugynaúgy dolgozik pia nélkül, vagy napin szinten kisebb mennyisséggel,amitől nem rúg be.


Az,hogy mekkora ez a mennyiség teljesen emberfüggő.

Egy fizikai munkás pld ,vagy aki számottveő energiát hazsnál fel nap közben nagyobb alkoholmennyiséget tud feldolgozni, akár több üveg sört is megihat anélkül,hogy csontrészeg lenne, legfeljebb kicsit a fejébe száll.


Akinek az anygacseréje lassú, nem végez energiát követelő munkát annak egy üveg sör is részegséget okozhat.


Sztem azért egy 60 éves embernél inkább jellemző,hogy mozgásszegényebb életmódot folytat, így nála kisebb mennyiség is hamarabb megárthat.


Sztem mindne attól függ,hogy meg tudja-e őrízni a józan ítélőképességét és,hogy egészségileg nem árt neki az dott mennyiség.

Ha ledolgozza, akkor a mindennapi alkoholfogyazstás is tolerálható.


Bár a tapasztalatom az,hogy egy idő után "felhalmozódik" az alkohol hatása a szervezetben és érdemes időnként szünetet tartani,hogy kiürüljön,tisztuljon a szervezet.


Ezt úgy lehet észrevenni, hogy már nem esik olyan jól,nem okoz olyan nagyon jóleső érzést meginni valamit.

De ez mindennel így van,amit csinálunk szünet nélkül. megtelítődünk vele testileg-lelkileg-mentálisan, unalmassá válik kicsit. Váltani kell,h újra később az újdonság varázsát hozza.


Szóval amíg nincs jele,hogy ez rontaná az egészségünket, vagy az életminőségünket,hanem annak a természetes része valamilyen oknál fogva - pld van,aki ezzel tud kikapcsolódni,kilazítani - addig nem gond. és persze jól is esik.

Az öncélú ívás bármiféle ok nélkül, csupán megszokásból és már nem is esik olyan jól esetleg már lehet kiidulópontja az alkoholizmusnak.


Szóval mindent addig csináljunk,ameddig az igazán jólesik és nem káros jelentősen a szervezetre, gondolkodásra.

2018. szept. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
60%

Aztán ki a fene dönti el, hogy sovárog vagy nem sovárog.


Mi szeretünk inni. Télen forralt bort a kandalló elött... nyáron jeges koktélokat a teraszon.


A hétvégi ebédhez is dukál a jó bor, vagy a hideg sör, étele válogatja.


Aztán sűrűn vannak vendégeink is. Ők sem csak ásványvizet isznak, amikor sütögetünk kint a kertben. És mi sem.


Hogy egyesek szerint ez már alkoholizmus, ki nem szarja le?

2018. szept. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
35%

24.

Nézd, alkoholista vagy, ez tény!

Ez nem jó es nem rossz, ez egy tény. Tőlem aztán tagadhatod is, meg vitatkozhatsz a definícióval, mindegy, én nem ítéllek el érte, de tudd, hogy te bizony alkoholista vagy.

2018. szept. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
0%
Pontosabban 25
2018. szept. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha valaki minden egyes nap iszik az sem feltétlenül alkoholista. Én pl. tömény meg bor nélkül kibírom ha akarom, de sört szinte minden nap megiszok egyet, és nem az alkohol miatt, hanem mert szeretem az ízét. Ugyanezt kávéról is el lehet mondani. Vannak emberek akik nem is a koffein miatt isszák a kávét hanem mert ízlik nekik. A kérdésre válaszolva lehet a nő alkohol függő de az is lehet hogy nem az, ha kibírja anélkül hogy emelné az adagot akkor nem az, és az az egy feles meg egy sör minden bizonnyal nem fogja az élete egyik területén sem hátráltatni.
2018. szept. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
23%

" pont kapóra jön neki,hogy lealkoholistázzon valaki ismeretlent,anélkül,hogy ismerné a körülményeket.


Ezeknek a barmoknak mindegy :D

2018. szept. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Azokkal értek egyet, akik szerint nem alkoholista. Vannak olyanok, akik nagyon értelmesen megfogalmazták, hogy miért nem, ezért nem kezdek bele hosszabb magyarázatba.

A pálinka mennyiségét azonban csökkenteni kellene, mert ez már átlépi az egészséges mértéket. ( Kérdés, hogy egyáltalán minőségi pálinkát iszik-e. )


"én még beleveszem azt is,hogy a magyar ember amúgyis hajlamos a gyűlölködésre, megbélyegzésre, mások lehúzására." - Ezt egy korábbi hozzászóló írta. Kikérem magamnak! Magyar vagyok, és egyáltalán nem vagyok hajlamos ilyesmire. A barátaim, akik szintén magyarok, ugyanígy vannak ezzel. Ennek a megjegyzésnek pedig amúgy sincs semmi köze a kérdéshez.

2019. máj. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!