Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha másodjára is átszűröm a...

Ha másodjára is átszűröm a kávét de azt már magával a kész kávéval, akkor erősebb is lesz?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, hogy ha kotyogós kávéval lefőzök egy adag kávét, majd a kész kávét vissza öntöm alulra, és ami első főzésből maradt benne kávézacc újra átszűröm vele, akkor erősebb lesz a kávé?

2020. jan. 18. 22:50
 1/9 A kérdező kommentje:
kotyogós kávéfőzővel*
2020. jan. 18. 22:51
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Korábbi tapasztalatom alapján nem tudom, hogy "erősebb-e", de sokkal rosszabb. Ha erősebb kávét akarsz, akkor jobban megtömöd, vagy kevesebb vizet teszel bele.
2020. jan. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
erősebb lesz. De ha már ilyet szeretnél kipróbálni akkor főzz le 2 filter fekete teát egy 2dl vízben és azzal főzd le a kávét. Jobban fog élénkíteni mint a kávés. És ahogy előző is írta eléggé sz@r íze van a kétszerfőtt kávénak. A teás megoldás se sokkal jobb ízű :) de hatásfoka jobb.
2020. jan. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ihatatlan lesz.
2020. jan. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) A fekete teás dolgot mindenképp kipróbálom, igazából nem zavar ha rossz lesz az íze most leginkább csak az fontos hogy minél jobban magamnál tudjak lenni mert még ha a hétvégén tudok is kicsit pihenni hétfőtől elég durva tanulási időszakom lesz :D
2020. jan. 19. 00:52
 6/9 anonim ***** válasza:

Miért nem iszol egész egyszerűen két adagot egymás után?


UI: tönkre fogod tenni a kávéfőződet, a vízforraló részben csak a víznek van helye

2020. jan. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ismerős helyzet. Én napi 4-5 kávét ittam vizsgaidőszakban, szintén kotyogóssal főzve, de sose jutott ilyesmi az eszembe. A kávé besűrűsödik, elképzelve is undorítónak tűnik...! 🤣 🤣 Én szerettem a kávé főzés "rituáléját", kicsit megtörte a tanulást. Amúgy inkább igyál feketeteát, az szerintem több koffeint is tartalmaz (pláne a szálas). És arra figyelj, hogy egy idő után átlendül a dolog, a sok koffein már nem tart ébren. Én amúgy este hatkor is tudok kávét inni és aludni 9-kor...🤷🏼‍♀️
2020. jan. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenek előtt tisztázzuk, hogy -kávéfüggőként tapasztalva mondom- nem leszel vele beljebb, mert ha extrém módon akarsz koncentrálni a fáradság ellenére, ahhoz, olyan mennyiség kéne, amitől majd' fel fog robbanni a szíved, a vérnyomásod az egekben lesz, és alapvetően rossz közérzeted lesz.


A kérdésre válaszolva, annyi ilyen kérdés volt, de sose értettem mit kell ezt ennyire bonyolítani.

Egyrészt pofonegyszerű megoldás amit fentebb is javasoltak, nem 1 adagot iszol, hanem 2-t . Végtelenül egyszerű, probléma letudva.

A másik hasonlóan nulla másodperces megoldás, veszel egy üveg instant kávét.

Azzal egyetlen mozdulattal tudsz méregerős kávét csinálni, vagy vízbe teszel a normál mennyiség 3-szorosát, vagy a lefőzött kávéba löksz még egy kiskanállal belőle.

A szemed is kiugrik tőle.


Az általad leírt módszer így egyszerűen csak szimplán szar.

Mivel a kávéfőzők úgy vannak kitalálva, hogy kioldják a kávéban lévő koffeint. Ha már egyszer kifőzted, másodszorra elhanyagolhatóan kis mennyiségű koffeint tudsz kifőzni belőle.

Több koffeinhez több kávé kell. Ez megkerülhetetlen tény.

Nagy nyomáson, lágy vízzel (ipari kávéfőző) több íz, teltebb aroma, és minimálisan több koffein érhető el, de erősségben nincs jelentős különbség.

Szóval bármelyik verzióra igaz, több koffeinhez több kávé kell.

Úgyhogy csak úgy működne az ötleted, ha a lefőzött kávét nem a zaccon főznéd át újra, hanem rendes lefőzetlen őrölt kávén.

De a hatóanyag és íz kioldás szempontjából jobban jársz, ha vízzel főzöl még egy adagot, és dupla mennyiséget iszol.

2020. jan. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Noblesse Oblige ***** válasza:
Tudom javasolni ilyen esetekre a ginzenges kávét. Annak jobban kitart a hatóideje.
2020. jan. 20. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!