Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ti mostanában szoktatok adni...

Ti mostanában szoktatok adni borravalót a futárnak?

Figyelt kérdés

Eddig nálam alap volt, hogy adok borravalót, ha kaját rendelek.

De most, így járvány idején a legtöbb helyen ki is van írva, aki teheti kártyával fizessen, netpincéren is van érintkezésmentes kiszállítás.

Eddig bankkártyás fizetés esetén is adtam a futárnak borravalót.

De most nem tudom melyik a jobb a, ha adok vagy nem?

Nyilván továbbra is ebből élnek, nincsenek túlfizetve, bár olvastam valahol, hogy jobban megfizetik őket mostanában, mert mindenhol elkezdtek kiszállítani. Nem tudom, hogy igaz vagy nem.

Másfelől az a pár száz forint nem biztos, hogy megéri nekik a fertőzésveszélyt.

De gondolom futár válogatja, aki szerint ez csak egy influenza, az nyilván nem túl boldog, ha nem kap. Viszont aki retteg a kórtól, az meg el sem fogadná.

Ti adtok? De futároktól is kérdezném, hogy mi a helyzet a borravalóval a mostani időszakban?



2020. ápr. 6. 11:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezen én is gondolkoztam már. Mivel nem járok boltba, így nincs is apróm. Szóval most nem is tudok adni.
2020. ápr. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi adtunk legutóbb. Párom kesztyűben beledobta a futár bukósisakjába, h. ne érintkezzenek😁
2020. ápr. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%

Tiszta hülyeség.Ha kártyával fizetsz,és adsz azon keresztül,ő azt megkapja.Ha rendes pénzzel fizetsz,nem mindegy hogy mennyi pénzt vesz el tőled ? Nagyon nem értem mi a kérdésed.

Nálam van 1 pizzéria,és ha kártyán keresztül adtam plusz 300Ft-ot,azt megkapta a futár.Ugyanúgy ha bementem valahova,kártyával fizettem,megkapta a pincér.De minden hely más,lehet lenyúlnak embereket,úgyhogy add csak oda neki azt a pénzt,nem lesz semmi baja,hülye lenne nem elfogadni.

2020. ápr. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Persze, most adok igazán!

Mert a kockázat nagyját nem én vállalom, hogy találkozom vele, mert ő csak 1 ember, hanem ő, mert találkozik napi 100 emberrel. De mégis dolgoznia kell.


Egyébként is úgymond "szolidáris" vagyok velük, mert én is vendéglátós vagyok, és emiatt se értem a #3-mas választ... 25 éve nyomom töretlenül vendéglátásban, de életemben nem hallottam még olyan helyről, ahol a kártyás borravalóból egy fillért is kapott volna a melós. Pedig keresztben hosszában végig dolgoztam már az országban mindenfelé.

2020. ápr. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Adok, de előtte meg szoktam kérdezni, hogy elfogadja-e. Így rajta múlik a dolog.
2020. ápr. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont aki retteg a kórtól, az meg el sem fogadná."

Hidd el, aki annyira fél, az nem csinál ilyen melót. Én úgy vagyok vele, ha már bevállalta, és tolja a melót, legalább keressen. Élni és élni hagyni.

Abból meg nem tudom mi igaz, hogy jobban megfizetnék őket, mert mindenhol leesett a forgalom.

Fővárosról is, vidékről 2-3 városról tudok nyilatkozni, rettenetesen visszaesett a forgalom mindenhol.

Kb negyede annak, ami volt.

Szóval lehet, hogy 1-2 étteremben keresnek futárokat, ahol eddig nem volt kiszállítás, de 1 futár nem tud 3 étteremben dolgozni, csak 1 helyen.

Az az 1 hely meg olyan takarékon ketyeg, hogy sok esetben az ott dolgozók bérét is felére vették vissza.

(már aki volt olyan szerencsés, hogy nem rúgták ki!)

Úgyhogy ez egyszerű matek, nincs benne varázslat, nincs miből megfizetni őket! 3 nap alatt 20.000 ember vált munkanélkülivé csak az éttermi dolgozókból. Aki most vendéglátásból akar megélni, annak fel kell kötni a gatyát. Nincs itt semmiféle extra bér.

Pláne úgy, hogy a megmaradtakból sokan most vágnak bele a kiszállításba, egymásnak teremtve így konkurenciát.

2020. ápr. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én nem rendeltem semmit már egy ideje, de nincs kártyám, borravalót meg mindig adok
2020. ápr. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

".Ha kártyával fizetsz,és adsz azon keresztül,ő azt megkapja."


Ne éljünk álomvilágban :D Nincs az a tulajdonos, aki este átnézi, hogy mi volt a rendelés aznap és ki mennyit fizetett érte :D Még ha nem is sajnálná az alkalmazottaktól a plusz pénzt és nyeli be, mert plusz pénz, akkor is lusta lenne ezzel foglalkozni.

Szóval a helyek 2%-án talán, külföldön lehet működik, itt nem.

Itthon vannak helyek, ahol meg se tarthatják, amit apróban adsz nekik. El kell azzal is számolniuk, nagyjából tudják mennyi a borravaló az adott időszakban, így ha elteszed, rájönnek.

Bár ez inkább a kereskedelemben divat, volt ismerősöm, akit ezért rúgták ki, mert eltette a borravaló felét :D És a tulaj tudta, hogy több szokott lenni.

2020. ápr. 6. 17:45
 9/11 anonim ***** válasza:
áruljátok már el, hogy kell kártyás fizetésnél borravaló adni?
2020. ápr. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kártyával fizetsz és a kezébe nyomsz egy kis aprót :D
2020. ápr. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!