Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » 1-2000 forint / nap / fő?...

1-2000 forint / nap / fő? Ezek minek kamuznak?

Figyelt kérdés

Tele van a nemlétező tököm, hogy sokan mai napig lenyomják ezt a "Én napi 1-2000 forintból kajálok." kamu dumát.


Komolyan, hogy a fenébe lehetne manapság ennyiből kijönni?

Mikor egy tej 300+, egy zsömi 20+, ...


És most nem a napi 3 alma, meg az "Egyél üres rizst napi 2X, oszt' elég az." válaszokra gondolok.

És persze nyilván való, hogy nem is lazacra, meg osztrigára.



2020. máj. 5. 10:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 anonim válasza:
96%
Amúgy Spar tej múlt héten 189 forint volt akciósan (egyébként 219), tehát milyen 300 forintról beszélsz, kérdező? Te azt sem tudod jó eséllyel, hogy melyik bolygón élsz.
2020. máj. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/71 anonim ***** válasza:
93%

Napi egy liter tej...??? Minek...?

Ez így teljesen félrevisz a kalkulációban!

Reggelire bőven elég 2-3 dl, és akkor rögtön csak 100 ft-ról beszélünk...


Simán ki lehet hozni egy személyre egy ezresből, ha odafigyelsz - még hússal, és finom ebéddel is. Na persze Starbucks-os kávé ebbe nem fér bele...


Nyilván ha nem szorul rá az ember, akkor nem kezd el filléreskedni… De nem lehetetlen. A Kétezerből meg már tényleg óriási választékkal lehet főzni!

2020. máj. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/71 anonim ***** válasza:
93%

Na, látom, jól besértődött a kérdező, mert nem álltak mellé panaszkodni a hszólók…


LOL

2020. máj. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/71 anonim ***** válasza:
81%

Kolis voltam, 1000ft ból kijött a napi kaja. Tudod hogy hogyan??

Mindenből a lehető legolcsóbb ár érték arányban. Ha úgy volt vettünk 12darabos virslit 500forintért, nem a márkásat vettük meg amiből 4 darab annyi.

Meg kevesebbet is ettünk. Ennyiből kellett kijönni, szóval nem volt más választék. Ha többet költöttünk nem ettünk. Nem csak 300forintos tej van, hanem van jóval olcsóbb tej is ami már konkrétan tehenet se látott, de ha valamihez tej kell akkor jó az.

Ez most olyan, hogy egy hétre van 5ezer forintod, kihozod belőle a kaját? Ki... Mert ha nem akkor a többi nap nem eszel szóval végülis tényleg csak 5 ezer megy el egy héten kajára.

Az hogy milyen az étel minősége és mennyisége az részlet kérdés. De emiatt megy a felháborodás ha nő a kenyér ára, mert az olyanoknak 10 forint is 10 forint, ha minden nap vesz egy kenyeret havonta már az is 10*30ft, ami nekik igenis pénz, hiszen nem csak a kenyér megy felfele hanem minden más is. Sokszor 10*30meg már egy napi vagy 2 napi kajájuk.

Tudom azért magamról is hogy néha 5 forintot se hagytam ott a boltba, mert ha most annyi kell valamihez akkor nem tudom megvenni.

Persze amúgy nem szegény családból való vagyok, de tudom a pénz értékét. Heti 5ezer forintból is meg lehet lenni, tényleg sokan csinálják, de azt nem nevezném életnek, meg elég nehéz abból egészségesen, változatosan étkezni.

Ezt tényleg nem úgy kell elképzelni mit ahogy te is eszel otthon hogy sok gyümölcs, zöldség meg márkákat vásárolsz. Ezek nagyon drágák lennének, inkább szénhidrát alapú táplálkozás, meg olcsó húsok, főzelékek, konzervek, meg ilyen filléres ételek.

Szomorú de van akinek csak ez van.

Meg ha belehondolsz, hogy most egy pályakezdő is elmegy valamerre dolgozni egy 120as 150es fizuval legyen 70az albérlet+a rezsi+közösköltség, legyan az egész egy 100as. 20-50ezer marad havonta a zsebébe. Mire elég?? Szülei ha támogatják oké, de egyedül kénytelen beosztani a pénzt.

2020. máj. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem a kérdező arra akart utalni, hogy NORMÁLIS életszínvonalhoz méltó kaja nem jön ki ennyiből.


Jöttök itt ilyenekkel, hogy megvettétek 500-ért a 12db-os virslit. Tehát 500ért vettetek egy adag élelmiszeripari hulladékot. A kérdező meg 900ból vesz egy olyat, amiben még hús is van, nem nyesedék.

2020. máj. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/71 anonim ***** válasza:
89%

"Szerintem a kérdező arra akart utalni, hogy NORMÁLIS életszínvonalhoz méltó kaja nem jön ki ennyiből."


nem. inkább arra, hogy akkor nem jön ki ennyiből, ha nem ő főz, hanem hozatja, és esetleg többet is eszik, mint egy átlagember

2020. máj. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/71 anonim ***** válasza:
85%

Rakott krumpli - négy személyre, vagy négy napra...


1 kg krumpli 300 ft

6 tojás 300 ft

20 dkg lángolt kolbász 400 ft

1 nagy pohár tejföl 350 Ft

Ez így együtt 1350 ft.


Osztva néggyel: 450 Ft


Reggeli: 2 zsömle + 3 dl tej: 150 Ft

Vacsora: kenyér/zsömle + 10 dkg felvágott, vaj: max. 300 Ft


Ez napi 900 Ft összesen.

És egy rakott krumpli nem is olcsó étel!

2020. máj. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/71 anonim ***** válasza:
90%
# 16/: mert el sem akarja képzelni, hogy LÉTEZIK más is, mint a saját világa....
2020. máj. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 anonim ***** válasza:
90%

Akkor lehet alacsonyabb összegből kijönni, ha az ember előre tervez, csak azt vásárolja meg, amit szükséges és a menuterve idényzöldségen alapul. Plusz ugye azt kell figyelembe venni, hogy egy egységnyi élelmiszer több napra is elég lehet. Pl egy fél kilós tésztát egy ember akar 4 alkalomra is eloszthat, ahogy pl egy kiló húsból is készíthet 4-5 adagnyit. Nem napi 1000forintot költenék az ilyen embere k a bevásárlásra, hanem heti vagy havi bevásárlással oldjak meg.

Nekem ennél jóval magasabb a keretem és nem is Magyarorszagon élek. Amióta ez a vírus helyzet van, csak online vásárolok, héti menü tervvel. Bizony erezhető a változás ahhoz képest, amikor naponta vásároltam, mennyivel kevesebbet koltok most.

2020. máj. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/71 anonim ***** válasza:
85%

Akkor szamoljunk.

Atlagos csalad, legyen mondjuk anyuka, apuka=2 tinedzser gyerek, akik meg nem dolgoznak, nincs bevetel, de teljes adagot esznek.

Ha napi 1000 ft/fovel szamolok, az 4000/nap *30 nappal, ami egy honapban van, az 120.000 ft CSAK kajara. Ez meg hiheto is, de ha mar a te felso hatarodat, a 2000 forinttal szamolok, az ugy 240.000 ft egy honapban egy csalad kajaja. Sajnos az a szomoru valosag, hogy a legtobb csaladnak nincs ennyi penze az osszes kiadasra egy honapban (rezsi, albi, ruhazkodas, iskola stb) Tehat igen, ennyibol kell kijonni.

Vegyunk mondjuk egy vasarnapot:

Reggeli legyen 2 tukortojas+1-2 szelet kenyer+1 paradicsom=1-2 virsli. Ez kb eleg reggelire, fejenkent kb 200-250 .

Ebed:

Gyumolcsleves, 1000-1500 ftbol tuti megvan, 4 embernek eleg.

Foetel: porkolt + teszta, esetleg csalamade melle= 2500 ft

Vacsora: melegszendvics (kenyer+melegszendo krem) 200 ft/fo

Igy ez kb 5500-6000 ft egy csalad egy napi kajaja. Es ebben volt hus, zoldseg, tojas stb

Egy atlagos napon nincs leves+foetel vagy egyaltalan hus. Pl egy krumplis laska egy ebedre kijon kb 600 forintbol, ami eleg az egesz csaladnak. Igy mar ertheto?

2020. máj. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!