Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » 1-2000 forint / nap / fő?...

1-2000 forint / nap / fő? Ezek minek kamuznak?

Figyelt kérdés

Tele van a nemlétező tököm, hogy sokan mai napig lenyomják ezt a "Én napi 1-2000 forintból kajálok." kamu dumát.


Komolyan, hogy a fenébe lehetne manapság ennyiből kijönni?

Mikor egy tej 300+, egy zsömi 20+, ...


És most nem a napi 3 alma, meg az "Egyél üres rizst napi 2X, oszt' elég az." válaszokra gondolok.

És persze nyilván való, hogy nem is lazacra, meg osztrigára.



2020. máj. 5. 10:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
94%

#30: ráadásul 2000-ből már szerintem simán az is kijön, hogy munkahelyi/önkiszolgálós/plázás kajáldában ebédel....


Nálunk 1190 egy menü, és nagyon választékos.

2020. máj. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 anonim ***** válasza:
89%
Azért napi 2000 Forintból egy főnek már elég extrás kajákat is lehet enni. Nem tudom te hol élsz ahol 300 Ft egy liter tej, talán nem a sarki Delikatessenben kellene nagybevásárlást tartani. Az, hogy te nem tudsz bánni a pénzeddel, nem a mi problémánk.
2020. máj. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:
77%

Nekem fura, hogy egy nőnek (mert a nemlétező tökéről beszél) napi 1 liter tej, mellette zsemle lecsúszik és nem elég étkezésre 2000Ft/nap, sőt kamunak tartja.

Mekkora bele lehet ennek?

2020. máj. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:
16%

Azért ha elolvassátok amiket irkáltok, akkor elég nyilvánvaló, hogy ti csak létfenntartó táplálkozásról írtok. Ami szinte éhezés!


Hol van a fehérje? A zöldség és a gyümölcs?

Mi van azzal, aki fizikai munkát végez, vagy sportol, és kell a tápanyag és az energia?

Én néztem a mai reggelim: Sajt, tejeskávé, kiflik, 3 kolbászos rántotta, és egy 3BIT csoki.

És akkor még az ebéd, és a vacsora nincs számolva.


Ezzel nem azokat szólom le, akinek nem telik, hanem aki fillérkefélő.

2020. máj. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:
94%

34, az az igazság, hogy egy olcsó étrendbe, pont nagyrészt a tojás, máj, hüvelyesek, hús, rizs, zabpehely, és a mirelit zöldségek férnek bele--- vagyis sok protein és igen kevés szénhidrát - ami nem fér bele, az a tészta, krumpli, feldolgozott élelmiszerek, felvágottak, készételek, édesség, üdítő, tej, tejtermékek, kenyér, pékáru, konzervek, szószok, és a "friss" zöldségek


most baromira nem érek rá, hogy ismét összeszedjek egy étrendet, a régi posztjaimat meg nincs kedvem keresgélni, és igazad van, mert egy kemény fizikai munkát végző embernek vagy sportolónak több kajára van szüksége, de a 20-22k, egy fiatal felnőtt, ülőmunkát végző nőnek nagyon nem csak a létfenntartáshoz elég. És annyira nem is unalmas menü.


De ha veszünk napi 1000 forintot,30k/hónap akkor már beleférnek "luxus" dolgok is, mint sajt, almán és répán kívül más gyümölcs, tejpor (tejnél sokkal jobb szerintem), néha pár csoki és olajos magvak


A kérdező által kevesellt napi 2000 pedig 60k egy hónapban fejenként, ma a magyar lakosság 60%-nak elképzelhetetlenül sok sajnos.

2020. máj. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim válasza:
92%
Kérdező beregisztrált még egy fiókot, és ő írta a 34-es hozzászólást. Mekkora teste lehet valakinek, aki ennyit zabál? És mekkorákat kulázhat?
2020. máj. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 anonim ***** válasza:
29%
36, ha sportól simán belefér, én 159cm/57 kg-os koromban napi 3500+ kcal-t ettem és 34-es (XS) ruhaméretet hordtam (mindenki azt hitte, hogy 40-45 kg vagyok, mert képtelen voltam annyit hízni, hogy ne álljon ki a medencecsontom és ne lehessen 3 méterről megszámolni a bordáimat)...igaz futottam napi 30 percet, rengeteget gyalogoltam, vittem a kutyát sétálni és napi minimum 25 km-t bringáztam, hétvégente meg 80-at...meg 20 évvel fiatalabb is voltam, szóval az anyagcserém is jobb volt - az izmokhoz és az izomépítéshez kell ám energia.
2020. máj. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:
56%
*sportol
2020. máj. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 anonim ***** válasza:
94%
Fizikai munkát végzek, és napi £5-ből simán kijön egy napi étkezésem úgy, hogy finomat eszem, és minden benne van. (Kb 1800Ft)
2020. máj. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/71 anonim ***** válasza:
82%

Most kíváncsiságból kiszámoltam, mennyibe került a mai napi étkezésem. Ez egy átlagos, semmi extra nap. A reggelim és a vacsorám minden nap ugyanaz, a többi változó.

Reggeli: natúr zabkása (70 gr zab) túróval (70 gr) és eperrel (70 gr) 200 Ft A mennyiségeket azért írtam le, hogy lásd, jókora adagról van szó. Laktató, finom, egėszséges és 22 gramm fehérjèt tartalmaz.

Tízórai: egy túrórudi 60 Ft

Ebéd: Cukkinis és kápiapaprikás csirkemell ragu kb.250 gramm csirkemellből, egy merőkanál főtt rizzsel. 500 Ft, 60 gramm fehérje.

Uzsonna: Edzés után egy adag fehérjeturmix, 22 gramm fehérje, 200 Ft. Egy répa és egy kis poharas natúr joghurt, 100 Ft.

Vacsora: két szelet teljes kiőrlésű kenyér, sajtkrém, két szelet pulykamell sonka, egy nagy szelet Edami sajt, paradicsom. 300 Ft, 23 gramm fehérje.

Ez 1360 Forintra jött ki, es nagyon finomakat, táplálóakat és egészségeseket ettem ma is.

Inni csak vizet iszom, néha néha tejet, kb. 1 liter fogy el egy hét alatt, de nem 300-ért veszem, hanem 150-ért.

2020. máj. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!