Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » 1-2000 forint / nap / fő?...

1-2000 forint / nap / fő? Ezek minek kamuznak?

Figyelt kérdés

Tele van a nemlétező tököm, hogy sokan mai napig lenyomják ezt a "Én napi 1-2000 forintból kajálok." kamu dumát.


Komolyan, hogy a fenébe lehetne manapság ennyiből kijönni?

Mikor egy tej 300+, egy zsömi 20+, ...


És most nem a napi 3 alma, meg az "Egyél üres rizst napi 2X, oszt' elég az." válaszokra gondolok.

És persze nyilván való, hogy nem is lazacra, meg osztrigára.



2020. máj. 5. 10:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 anonim ***** válasza:
84%

havi 20-22 ezerből meg lehet oldani egy fő étkezését, kis odafigyeléssel, egészségesen - persze nem zsömlét meg tejet meg egyéb üres kalóriákat és műanyagokat kell enni


leírtam már párszor, bevásárlólistával és étrenddel és kalóriaszámítással, mindig nagyjából le vagyok pontozva a 0-ra....


de egyébként leszarom, hogy mi a véleményed, sajnos bizonyított nálam az étrend 2009-10-ben (nyilván az akkori árakon), meg ha így haladunk, akkor most is az lesz

2020. máj. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/71 Miss Endzsi ***** válasza:
84%
Én kijövök, ha érdekel megírhatom privátban, mit eszek.
2020. máj. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 anonim ***** válasza:
81%

Egyetemista vagyok. Az egész havi összes pénzem 50.000 Ft. Ebben a lakbér+rezsi nincs benne, de minden más igen (gyógyszer, ruha, mosópor, stb). Egész egyszerűen nincs több pénzem ennél.

Nem veszek drága húsokat, maradok a csirkénél. Télen nem veszek paradicsomot, paprikát, barackot, satöbbit, csak idénynek megfelelőt. Nem teszek az ételekbe sajtot. Nem iszom alkoholt. Nem járok étterembe, étkezdébe, büfébe. Úgy tervezek a vásárlással, főzéssel, hogy ne dobjak ki ételt.

2020. máj. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/71 Miss Endzsi ***** válasza:
76%
Azt hozzáteszem, hogy jó minőségű ételeket eszek, nem virslit, meg hasonlókat.
2020. máj. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 anonim ***** válasza:
74%

NEM kell napi i liter tej, nem zsömle, hanem kenyér, akkor már jóval kevesebbröl kell indulni.

Másrészt anyukámnak, az öcsémnek havi 120ezer a fizetése fejenként, a lakbér+rezsi fejenként 80-80ezer, a maradék (az, amiböl kaját tudnak venni, azaz kettejüknek marad 80ezer összesen - éppen ezért vannak közös konyhán.

A havi 80ezer naponta 2,5ezer naponta kettejüknek. Ennyi VAN, ebböl kell megoldani a kaját, és meg is tudják oldani, és nem páriszit meg virslit esznek, hanem normális ételeket.

2020. máj. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 anonim válasza:
84%

Én is KB 5000 forintot "eszek meg" 2-3 nap alatt.


Nem mindenki veszi meg a legdrágább cuccokat, mert hát ugye nem mindig az a legjobb, ami a legdrágább! (Főleg, ha élelmiszerekről van szó). Szóval, az a lényeg, hogy ésszel kell költekezni, nem anyuci-apuci pénzét kell szórni két marékkal, és akkor te is ki fogsz jönni 1000-2000 forintból egy nap!


Lehet, hogy nem ezekre a válaszokra számítottál, de hát ez van!

Nem lehet minden tökéletes, nem igaz?

2020. máj. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 anonim ***** válasza:
82%

Ezt nem úgy kell értelmezni, hogy minden egyes nap 1000ft-ért vásárol az ember, hanem leosztva az ételek árát, ennyire jön ki. Sokan leírták, igazuk van. Nem éttermi /menzai étel jön ki ebből, hanem ha otthon főzöl (akár több napra is előre).

Ehhez nyilván kell, hogy legyenek otthon alapdolgok (liszt, olaj, fűszer stb - mondjuk ezeket én pont nem használok 😊), így bizony jó tervezéssel simán lehet jókat enni. Egyetemen kb 2 hetente mentem haza, első hét feléig még volt otthonról kaja, utána pedig általában 3-5 ezer forintom volt a többire. Nem menza, nem gyorskajálda, nem étterem. Főztem, és mindig jól laktam (nem rántotta és virsli volt az étkezés alapja), csak mindig megterveztem, hogy mit fogok készíteni és ez segített. Még bulikra is futotta néha napján :)

2020. máj. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 Miss Endzsi ***** válasza:
2020. máj. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 anonim ***** válasza:
61%
Az a szomorú helyzet, hogy napi 2000 Ft csak étkezésre rengeteg embernek csak álom.
2020. máj. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 anonim ***** válasza:
92%

Azért kíváncsi lennék, hogy a kérdező mit eszik, hogy neki naponta 2000 forint kevés, és még "vérlázítónak" és kamunak tartja a válaszokat. Ezt már sosem tudjuk meg, mert besértődött.:)

Kérdező, mi már csak ilyen prolik vagyunk, célirányosan vásárolunk és megnézzük néha, hogy mi akciós a jó minőségű termékből. Lapozgattál te már egyáltalán reklámújságot? Nem? Akkor edd a kaviárodat minden nap!

2020. máj. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!