Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » 1-2000 forint / nap / fő?...

1-2000 forint / nap / fő? Ezek minek kamuznak?

Figyelt kérdés

Tele van a nemlétező tököm, hogy sokan mai napig lenyomják ezt a "Én napi 1-2000 forintból kajálok." kamu dumát.


Komolyan, hogy a fenébe lehetne manapság ennyiből kijönni?

Mikor egy tej 300+, egy zsömi 20+, ...


És most nem a napi 3 alma, meg az "Egyél üres rizst napi 2X, oszt' elég az." válaszokra gondolok.

És persze nyilván való, hogy nem is lazacra, meg osztrigára.



2020. máj. 5. 10:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim válasza:
6%

Amit egyesek okosan kitalált és megvalósított nap 1-2ezerFt-os étkezésként összehoznak, azt lehet más a kutyának nem adná oda, sőt még egy nagyképű de 100-as iq-val rendelkező prolinak is jobb kaját adna.

Van ismerősöm akinek bár sok lehetősége lett volna , de mégis egy szerencsétlen proli lett és farhátat zabál meg zabot és előadja, h milyen jó. Amikor még vendégségbe van és rendes minőségi kaját tesznek elé, akkor el van ájulva, h ilyen ízek is vannak még egészséges is. Aztán rommá kajálja magát, zabál. Meg utána órákig emlegeti, h áh de jó volt.

De aztán kattan az egója és megint elkezdi mondani, h neki nem fontos a kaja, meg a farhát a király , mert olcsó és fehérje. Mert rossz lenne szembenéznie vele, h nem tud felnőtt férfiként rendesen bevásárolni, hiába dolgozik. De aztán a következő vendégségbe megint el van ájulva a kajától.

Kb. ez megy itt is azoknál akik így fillérekből kajálgatnak.

Ez kb. az a szint , mint akik a vírusnak szurkolnak, h tartson soká, mert akkor lemegy a lakások ára és másképp soha nem tudna venni.

Sok ilyen van a szegenysegtől megkattanak az emberek, de a változáshoz meg buták.

2020. máj. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 Miss Endzsi ***** válasza:
19%
Hűha.
2020. máj. 9. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 anonim ***** válasza:
97%

Kedves kérdező és troll hozzászóló, hacsak nem ugyanaz a személy!


Ugyan leírhatnád, miket eszel egy nap, étkezésre meg árakra vintva, mert minket, olcsón elő prolikat furdall a kíváncsiság!

2020. máj. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:
2020. máj. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:
20%
Nem neztem meg az utolso videot, de azt tegyuk hozza, hogy az usaban nevetsegesen olcsoak a kajak, foleg a mikros kaja, es a legtobb uzletben lehet kuponozni es az 50-100 dollaros bevasarlast el lehet intezni 10-15 dollarbol,csak erteni kell a kuponokhoz.
2020. máj. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 anonim ***** válasza:
33%
#27! A lisztet, az olajat, fűszereket is meg kell venni valamiből.. És
2020. nov. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 anonim ***** válasza:
33%
Én is várom az ötleteket ennyiből, 180 grammos ch diéta mellett..(zöldségből csak néhányat eszem meg)
2020. nov. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
100%

#57:

Na, na, na!

Most akkor legyen csak eldöntve! Mi a kérdés?

Hogy ki lehet-e hozni egészséges étkezést napi 1-2.000/fő áron, (!)VAGY(!) pedig egy specifikusan irányított tápanyagbeviteles diétát úgy hogy még válogatsz is?

Mert a kettő NAGYON különböző!


Viszont bemásolom egy másik kérdéshez leírt válaszomat, amit arra írtam egy idióta válaszolónak, hogy szerinte nem lehet 50.000-ből kijönni egy hónapban:


"Hát nem tudom, én még rendelt kaja+főzés kombóval is mindig kijöttem olcsón.

Ha étterembe megyek az drága, de általában okkal történik, és nem fix rendszerességű.


Jófalat-tól szoktam rendelni minden munkanap az E (egészséges) kategóriából. Sose mentem heti 5.000 fölé. Ez napi 1.000-et jelent.

22 munkanappal ez 22.000 egy hónapban.

Hétvégén 2 napra való adagot főzök 1.000-ből. Pesszimista vagyok, számoljunk 5 hétvégével, az 5.000. Így állunk 27.000-nél.

Hétvégén a reggelim műzli mindkét nap. Egy doboz kitart egy hónapban, 700-ért. 2 liter tej fogy hozzá, az 400. Így állunk jelenleg 28.100-nál.

A hétköznapi reggelim is mindig ugyanaz, egy kifli egy krémtúróval, az 200. Az 4.400. Így állunk jelenleg 32.500-nál.

A vacsorám változatos, de sosem több, mint 250 ha napra osztom (általában nagyobb főzött adag, beosztva, későbbre lefagyasztva stb.). Az 7.750.


A végeredmény tehát 40.250.


És ebben csak a reggelik ugyanazok, a munkanapi ebédek rendeltek de egészségesek, a hétvégi ebéd és a mindennapi vacsora pedig változatos.


Szóval ki lehet hozni bőven 50.000 alatt egy hónapot.


Sőt, ha mindenféleképpen az 50.000-hez, akarjuk nézni, akkor a maradék 9.750-ből akár elmehetek egyszer az Émile-be, vagy a Bottega di Brontolo-ba és lesz benne egy leves, főétel, desszert, bor;

De belefér akár egy alkalom a Michelin-chillagos Costes Downtown étteremben is, egy 3 fogásos üzleti menü;

Illetve belefér akár 2 alkalom is olcsóbb, de neves helyeken, mint például Wang mester éttermei.


Néhányan irreálisan sokat számolnak egy fő étkezésére..."


Ha a fent beidézett válaszomat nézzük, akkor hónap szerint leosztva (ráadásul még több is, mert a számolásban 32 nap szerepel):

-Február (28/29): 1.437,5/1.387,93

-30 napos: 1.341,67

-31 napos: 1.298,39

2020. nov. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim ***** válasza:
38%

És hol marad a zöldség, gyümölcs, nasi? Nekem sajnos 1 kifli krémtúróval nem is elég,és nem is ehetem.

Miket szoktál főzni 1000-ből egy hétvégére?

2020. nov. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 anonim ***** válasza:
100%
A zöldség meg gyümölcs az ebédben van, "nasi" meg teljesen fölösleges pénzkidobás, amitöl csak beteg/kövér leszel, más értelme nincs.
2020. nov. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!