Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az idősek egy része miért...

Az idősek egy része miért "felejt" el főzni?

Figyelt kérdés

Anyám eszméletlenül jól főzött, aki élt és mozgott, dicsérte.

Lakodalmakba hívták főzni, megyei versenyeket nyert, legyen az káposztás étel, halászlé vagy rétes, vagy bármi. Amin indult, azt megnyerte.

Mostanra(70 éves) meg mindene sótlan, fűszertelen, olyan "egyenkaja".

De nem csak nála tapasztalom, általában az időseknél ha eszem, nem olyan mint régen. És nem, nem az anyagiak végett, mielőtt erre gondolnátok!


2020. jún. 6. 22:32
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
78%
Mamám 85 éves és kiválóan főz.
2020. jún. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
83%

11!


Mindig vannak kivételek.

2020. jún. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
82%
Egyébként az alapanyagok se teljesen olyanok, mint régen. Ha magadnak tartasz tyúkot, nevelsz paradicsomot, akármit, gyakorlatilag már az se olyan ízletes valahogy... Persze erre bármit nem lehet "ráfogni".
2020. jún. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
57%
Hát nálunk a 80+os dédik ugyanolyan prímán főznek
2020. jún. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
63%

Ok, az én 82 éves szomszedasszonyom simán lefutja a maratont és nagyon kissé fullad, én meg 45 évesen a második emeletre is levegőt kapkodva jutok fel. Meglepő, de az emberek nem egyformák.

A kerdezonfeltett egy általánosító kérdést. Van, aki idős korára elfelejt főzni, van aki meg nem. Ennyi.

2020. jún. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
33%
Jo ez az izerzekeses dolog csak azt felejtitek el, hogy aki jol foz az nem kostolgat ... tudja, hogy jo.
2020. jún. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
92%

16!


A mesterszakácsok is kóstolgatnak. Nyilván nem főznek jól.

2020. jún. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
29%

17!


TV-ben lattad mi?! :) Ertem ...


Naszoval, a mesterszakacs sem kostolja meg a sajat foztjet hiszen tokeletesen tudja milyen ize van az etelenek ... viszont megkostolja az alatta dolgozo szakacsok munkait, mert nem akar rossz etelt kiadni a kezebol.

2020. jún. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Kedves 15-ös!

Nem tettem fel általánosító kérdést, mert ezt írtam:

"Az idősek egy része..."

Ha általánosító kérdést tettem volna fel, akkor az így szólt volna:

"Az idősek miért felejtenek el főzni?"

2020. jún. 7. 11:48
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Amit a többiek írtak, + vannak olyan gyógyszerek aminek a mellékhatása, hogy pluszban torzítja az ízérzékelést. Nálunk a dédi még mindig jól főz, de volt, hogy olyan gyógyszert szedett, amitől kb mindent savanyúnak érzett. Na így pl nagyon nehéz jól főzni.
2020. jún. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!