Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az idősek egy része miért...

Az idősek egy része miért "felejt" el főzni?

Figyelt kérdés

Anyám eszméletlenül jól főzött, aki élt és mozgott, dicsérte.

Lakodalmakba hívták főzni, megyei versenyeket nyert, legyen az káposztás étel, halászlé vagy rétes, vagy bármi. Amin indult, azt megnyerte.

Mostanra(70 éves) meg mindene sótlan, fűszertelen, olyan "egyenkaja".

De nem csak nála tapasztalom, általában az időseknél ha eszem, nem olyan mint régen. És nem, nem az anyagiak végett, mielőtt erre gondolnátok!


2020. jún. 6. 22:32
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
42%

Kerdezo!


"De nem csak nála tapasztalom, általában az időseknél ha eszem, nem olyan mint régen."


De, általánosító. Akkor nem lenne az, ha a kérdésed egésze anyádról szolna.

2020. jún. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

#21

Na akkor fussunk neki még egyszer:

Odaírtam: ÁLTALÁBAN


Az "általában" szó jelentése:


általában (határozószó)


1. Tekintet nélkül az egyesekre, a kivételeket nem nézve.

2. A szóban forgó dolog jellemzőbb vonásait tekintve.

3. Az esetek legnagyobb részében; majdnem mindig, csak kevés kivételt megengedve, de azokat most nem számítva.

[link]

És ezzel részemről ez a teljesen felesleges vita lezárva, de te persze nyugodtan írjál, ha jól esik!

2020. jún. 7. 12:51
 23/26 anonim ***** válasza:
93%

Nekem az a tapasztalatom, hogy azok tudnak és szeretnek jól főzni, akik enni is szeretnek. Az időseknek már nem olyan az étvágyuk, zömében csak a létfenntartásért esznek, kötelességből főznek, nem az evés élvezetéért. A másik lehetőség, hogy hozzá vannak szokva a kisadagokhoz, így aztán amikor a család jön ebédre és nagyobb mennyiséget kell főzni, a megszokott arányok megváltoznak és már nem találják úgy el.

És a vitát megelőzendő, természetesen vannak kivételek!:)

2020. jún. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
92%
Ez egy jó kérdés, de a nagymamámnál ugyanezt tapasztaltam 70 felett.
2020. jún. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Ne lehet, hogy a te ízlésed változott?

Láthatod a válaszokból, sok idős ember ugyanolyan jól főz.

Az egyik kollégámnak volt ilyen, már az asszonnyal is folyton veszekedtek a kaja miatt. Szép lassan megunta a főzést, elkezdte rendelni a kaját, sorra próbálták a éttermeket, egyik sem ízlett neki igazán. Az anyós főztjét sem találta jónak, pedig korábban imádta.

Szerintem orvosi eredetű is lehet a probléma, de erről hallani sem akar.

2020. jún. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

#25

Elismerem, hogy ez is lehetne egy magyarázat, de ennek nem csak érezhető, hanem látható jelei is vannak.

Nagyon egyszerű kis példa:

Annak idején anyámtól tanultam főzni leginkább.

Soha nem tett a pörköltre vizet, a hús saját kidobott levében főtt meg tökéletesre, sűrű zafttal. Én is így készítettem már 14 éves koromban és azóta is.

Ezzel szemben ma már látom, hogy vizes a pörije, ezáltal nem pörkölt íze van, hanem olyan mint a levesben főtt hús. Ugyanez van a lecsóval is.

Egyértelmű és látható, hogy nem úgy főz mint régen.

Van egy idős barátnőm, nála ugyanezt tapasztaltam, nem csak rokonoknál. Ezt most csak azért említem, hogy nem "családi vonás" nálunk ez a probléma.

Látom a válaszokból, hogy vannak szerencsések, akiknek az idős hozzátartozója is jól főz, de látok olyan válaszokat is, ahol nem.

Azért azt el kell mondanom, hogy manapság sem moslékot főz, az erős átlagot simán megüti, csak az a plusz, amivel ő jobb volt mint mások az eltűnt.

2020. jún. 7. 20:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!