Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kollégistaként milyen egészség...

Kollégistaként milyen egészséges ételeket érdemes fogyasztani,ami árban is olcsó?

Figyelt kérdés

Koliban sajnos nincs lehetőség főzésre,de van mikró. Emellett étkezést kapok,de nem a legjobb és főképp nem a legegészségesebb ételeket.

A közelben egy Penny,egy Lidl és egy Tesco áruház van,ide szoktam járni. Alapvetően az érdekelne milyen ételek egészségesebbek főzés nélkül,esetleg készételekkel tapasztalat?

(A húsokért nem igazán rajongok)



2020. jún. 14. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:
98%

Elég nehéz elhinni, hogy nincs közös konyha egy koliban... De a mikróban nem sok egészséges ételt fogsz tudni elkészíteni szerintem.

Lehet venni mikróban használható tojás főzőt, a főtt tojás jó fehérje forrás, saliba, szendvicsbe is jó. A mikróban lehet krumplit főzni becsomagolva, illetve rizst is.

Nem tudom, hogy van olyan fagyasztott cucc, amit mikróban is el lehet készíteni (a mirelit pizza mellett), de hát próba, cseresznye.


A lidl-ben jók a sajtok, felvágottak, zöldség - gyümölcs is rendben van. Mindig van avokádó, fincsi avokádó krém (egészséges zsír) készíthető belőle, pirítósra, szendvicsbe.

Lehet venni zabkását (nem az ízesített, cukros kis tasakost), azt is meg lehet mikróban csinálni, nagyon jó reggeli, bármivel ízesítheted, sós vagy édes is lehet.

2020. jún. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Avokádó nem olcsó kaja.

Most hipster kaja kell, vagy olcsó?

2020. jún. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Egy avokádóból készíthető krém egy embernek több reggelit is kifut :) az olcsó és az egészséges sajnos nagyon összeférhetetlen manapság :/
2020. jún. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Àtérzem a helyzetedet, én is éltem olyan lyukban, ahol nem lehetett használni a konyhát, csak mikró volt. Kegyetlen volt igazából. Minden nap mirelit pizzát ettem, zacskós levest, vagy valami hasonló egészségtelen szart, annak ellenére, hogy több sportot is űzök.

Sajnos az olcsó és az egészséges valóban elég összeférhetetlen manapság, én ezt a sok szenny kaját gyümölcsökkel, zöldségekkel és vitamin tablettàkkal próbáltam pótolni, de még ennek ellenére is megsínylettem.

Próbálj meg salátàkat enni, meg csinálj húst mikróban, én például a csirkét is megcsinálom mikróban, nézz mikrós recepteket. Csinálhatsz ràntottàt is, tükörtojàst, bármilyen tésztát (egy tálba rakat tésztát meg vizet úgy hogy a víz épphogy ellepje a tésztát és berakod a mikró a 5-7 percre, erre mehet bármilyen szósz, paradicsomos, gombàs, kb bármi), lehet még mikróban csilis babot is (konzerv bab, csilis bab fűszerkeverék, hagyma, fokhagyma, kb 10 perc mikró és kész, és kéthetes kenyérre, vagy akármi), aztán készíthetsz almakompótot(ezt nyilván savanyúsàgnak), vagy uborkasalàtàt. Ha rád jön az, hogy édesség kell, akkor puding mikróban (érdekes állaga lesz, de hidd el, meg lehet szokni, tapasztalat).

Hozzá kell tenni, hogy egy mikró nyomába sem érhet egy valódi jól felszerelt konyhànak, ahol kedvedre süthetsz főzhetsz, bármit fogsz benne csinálni nem lesz olyan, mint a jó, otthoni. Hosszú távon kb lehetetlen így élni, mert tönkremész(én is közel jártam ehhez).

Nem tudod megoldani a bejárást, vagy nem tudsz albérletbe költözni? Esetleg, ha valami külsős helyről rendelnél vega menüt? Én mondjuk nem vagyok vega, de gondolom az egészségesebb lehet, mint a suliba moslék.

2020. jún. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Tálba rakhatsz*

Mikróba*

Kenheted kenyérre*

Sulis moslék*

Sorry!

2020. jún. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
97%

Azért a lecke alaposan fel van adva!

Főzni nincs lehetőség, max egy leharcolt kolis mikró, a közétkeztetés nem izlik a "húsokért nem igazán rajongsz", de legyen egészséges és még olcsó is.

Mi is maradt?

Saláták, gyümölcsök.

2020. jún. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
98%
Amikor hazamész, főzz magadnak kedvedre egészséges és olcsó kajákat (millió recept a neten) legalább 2 félét és 2 napig egyed, kitart 4 napig, az ötödiken eszel valami hideget és hétvégén megint lehet otthon főznöd.
2020. jún. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!