Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A "hizlal" kifejezés csak...

A "hizlal" kifejezés csak szerintem helytelen, megfoghatatlan?

Figyelt kérdés
Engem nagyon zavar amikor egyes emberek különböző ételeket illetnek ezzel a kifejezéssel. Gondolom arra gondolnak, hogy egyes ételeknek nagyobb a kalóriasűrűségük mint másikaknak. Számomra eléggé megfoghatatlan a dolog mivel nincs olyan étel amitől hízik az ember. Akkor hízik valaki (normál esetben), ha több kalóriát vesz magához mint amennyit eléget. Tehát ha tudatosan mértékkel fogyasztunk akármit az sosem "hizlal".

2020. aug. 23. 12:49
 1/6 anonim ***** válasza:
98%
Ez így van. De valószínűleg a köznyelvben ezt arra értik, hogy mivel kalóriadús, ezért nagyon könnyű túlenni magad belőle. Ez viszont egy édesség esetén nem eredményez jóllakást, tehát a napi kajádon felül nagyon könnyű túlzásba vinni, kevesen állnak meg pl. 1 kocka csokinál.
2020. aug. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%
Még azzal kiegészíteném, hogy a kalóriaszámolgatás szerintem teljesen természetellenes, nagyon könnyű elrontani, pláne olyannak, akinek nincs benne gyakorlata. Így viszont logikusnak tűnik kiiktatni nagyon magas kalóriatartalmú ételeket.
2020. aug. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
79%
Ja, és sokan nincsenek tisztában a kalória fogalmával sem.
2020. aug. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
Számomra a hízlaló az annyit jelent, hogy nincs normális tápanyagértéke, üres kalória, magas glikémiás index.
2020. aug. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem tényleg vannak emberek, akik úgy gondolkodnak, hogy vannak a "hízlaló" ételek (zsíros ételek, cukros ételek, tészta, gyorséttermi ételek stb., eltér, hogy ki mit sorol ide), meg vannak az "egészséges" ételek (zöldségek, csirkemell, korpás kenyér stb.). Őszerintük az előbbiektől hízol meg, akár egy kicsitől is, az utóbbiakból meg nem, bármennyit eszel. Persze több variáció is elképzelhető, mivel ezek nem lefektetett, szabványos dolgok.


Ez így, ebben a formában nyilván inkorrekt, mégis sokak fejében él a kép. Korreláció tényleg van, mert bár hús+zöldség kombinációval is lehet hízni, édességekkel sokkal könnyebb.


Ezen kívül az étrend tényleg befolyásolja a szervezet hormonháztartását: a cukor felhasználásához szükséges inzulin hormon a zsírképzést is serkenti. A szervezet képes valamennyire takarékoskodni, csökkenteni a saját kalóriafelhasználását. Végülis mondhatjuk, hogy azok az ételek, amik negatívan befolyásolják a kalóriafelhasználást, hízlalóak.

2020. aug. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Engem meg az zavar mikor valaki egyértelmű dolgokat túlokoskodik.
2020. aug. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!