Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi az ami ennyire káros az...

Mi az ami ennyire káros az energiaitalban?

Figyelt kérdés
Vegigolvastam az osszetevoket figyelmesen, mert mindenkitol azt hallani mennyire artalmas. H betus energiaital peldaul. A koffeinen kivul mi van benne olyan anyag ami nem tesz tul jot? (Bar ugye a koffein a kaveban is megtalalhato)

2020. szept. 3. 18:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Cukor, koffein kombinációja. Sokan úgy isszák mint a vizet, kávét is lehet így, pl ha valaki 5-6 lattét iszik egy nap, az se jó.


Meg gyakorlatilag semmi egészséges nincs benne a vízen kívül.

2020. szept. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
A vízen kívül minden.
2020. szept. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%
Gyakorlatilag semmi. Egykk összetevő sem káros olyan mennyiségben, amennyi van benne. A kofdeintablettába, amiből 3-t javasolnak 1000mg koffein van, míg egy energiaitalban kb. 90-100 mg. ez fika..A cukor is elenyésző
2020. szept. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
talán taurin és aminosav az ami lassan a szívedet megőli
2020. szept. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

na eddig mindenki hülyeséget írt


Ami az energiaitalokban káros, az rendszeres fogyasztás.


Ha napi szinten iszod, fizikai függőséget okoz. Sokan napi többet is megisznak, ekkor a sok cukor és koffein hatását nem kell magyarázni.


Mértékkel fogyasztva ez sem károsabb a többi modern élelmiszernél.

2020. szept. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

A koffein és a cukor. Ebből is inkább a cukor, a koffein önmagában nem káros, hanem a függőség miatt probléma. A többi összetevő sem feltétlen egészséges, de abban a mennyiségben károsnak sem lehet nevezni. Persze ha valaki napi többet iszik akkor már a többi anyagból is lesz olyan ami problémás. Taurin nincsen az energiaitalokban már jó pár éve Magyarországon.


Tehát, mértékkel fogyasztva (mondjuk heti 1-2) nincsen különösebb gond az energiaitallal. Viszont napi szinten egészségtelen a fogyasztása, egyrészt a sok cukor miatt, másrészt pedig megnő a koffeintoleranciád, vagyis a napi 1 energiaitalból jó eséllyel utána napi 2 lesz, mert az egyet már nem fogod annyira érezni, és így tovább. A tanácsom az, hogy tartsd magad a heti 1-hez, maximum 2-höz. Illetve ne alvás helyett használd hogy felkeltsd a szervezeted, mert egyrészt az alváshiány is egészségtelen, másrészt ez is a függőséghez vezet, ha rászoktatod magad hogy reggel csak koffeinnel tudsz felébredni, vagy csak úgy tudod lenyomni a napot a suliban/munkában.

2020. szept. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Az energia ital amiatt káros mert cukros, ízesített végülis full mesterséges lötty, mint pl a kóla. De van benne koffein és nem is annyira gyengén.

Ezzel nincs is baj, de mikor valaki úgy issza tényleg mint a vizet az már gond. Naponta sokan megisznak 10et is.

Régebben pl én is. Akkor annyira hajtotta a szívemet hogy mióta leálltam vele már alacsony vérnyomásos vagyok. Persze nem amiatt álltam le vele mert hogy hú milyen káros, hanem azért mert drága. Inkább elkezdtem kávézni, amit már megtehettem mert volt rá jobban időm és nem mindíg a nagy rohanásban kellett inni egy energia italt az úton.

Így megmaradtam napi 2-3 csésze kávénál és bőven elég.


Amúgy olvastam egy ilyet hogy az aminosav káros... Azt remélem tudja az illető hogy az aminosavak a fehérjék építőellemei és szinte mindenben van fehérje amit aminosavakra bont le a szervezet.

2020. szept. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Azért az durva, hogy leírjuk tényszerűen mennyi koffein van benne, illetve meg tudja nézni, hogy cukor mennyi van és képes leírni, hogy már pedig sok koffein vsn benne. Ti amúgy normálisak vagytok? Képtelenek vagytok szöveget értelmezni? Káros aminosav? WTF? Komolyan mondom, a világ megérett s pusztulásra,.biológiából bukdácsoló analfabéták adnak itt válaszokat olyan kérdésekre, amikről gőzük sincs. Nagyon gáz
2020. szept. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
97%
Az energiaital mértékkel fogyasztva, önmagában nem káros. Azonban egyes fogyasztók energiaital fogyasztási szokása már az. Vannak akik napi szinten megisznak 3-5 db akár fél literes energiaitalt, mintha az üdítő lenne. Ez a szokás ráadásul pont azokra a 10 és 25 év közti fiatalokra jellemző, akiknek a legkevésbé kellene ilyeneket inniuk. Ráadásul gyakori az alkohollal való keverése is, ami megint csak nem szerencsés.
2020. szept. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek
2020. szept. 5. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!